Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha egy évig 1200 kcal-t...

Ha egy évig 1200 kcal-t eszek, nem fog hozzászokni a szervezet és megállni a fogyás?

Figyelt kérdés

ha mondjuk az alapjárat lemegy 1600-ig a fogyás miatt, de van olyan, hogy mégse fogok fogyni a deficit ellenére hozzászokás miatt?



99 kilósan 1200 kalóriával kezdtem decemberben, és félek, hogy meg fog állni a fogyás idővel. Most vagyok 81-nél, még sok van vissza, de marhára tartok tőle, hogy nem csak belassulni fog (ami normális ahogy csökken a deficit értéke), de meg is állhat?



2020. máj. 2. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Álmodozz csak...
2020. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy ez komplexebb ennél. Én 52 kg vagyok, és most 1500 kcal mellett is fogyok. De hozzá kell tenni, hogy még most a korlátozás alatt is aktívan sportolok, előtte is sportoltam. Magyarán izmos vagyok (az átlaghoz képest mindenképp), a zsírszázalékom 20% alatt van. A testösszetétel nagyon fontos dolog, sokkal fontosabb a kilóknál. Ugyanis egy izmosabb test "többet fogyaszt" és formásabb is.

A másik fontos dolog az ételek összetétele. 1200 kcal zsíros kenyérből nem ugyanaz, mint 1200 kcal csirke + saláta kombóból. Nyilván szélsőséges példa. A lényeg: a testnek meg kell adni a szükségleteit, hogy jó testösszetételed legyen, ne pedig csak a kilók menjenek le, mert fogyás és fogyás között is van különbség. Nem szabad éheztetni, megvonni tőle fontos elemeket, mert izomból fogsz fogyni, kevesebb izommal kevesebb lesz a kalóriaszükségleted, zsírosodsz, pedig fogysz a mérleg szerint, és tényleg alig eszel valamit, csak nem jót, nem jó arányban.

Kezdj el mozogni, izmosodj picit, hogy legyen formád, és egyél egészségesen, kiegyensúlyozottan, kalóriadeficitben. Szerintem kevés az 1200 kcal, legyen több, de egészséges forrásból (lassú felszívódású szénhidrát, telítetlen zsírsavak, sok fehérje).

2020. máj. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kezdetek óta mozgok (illetve valamennyit fogyás előtt is), aerob, kardio: futás, bicikli

az izmosodásra pedig saját testsúlyos és kondi.

A makrókat is figyelem.


De köszönöm a választ! Valamennyire segített jobban megérteni.

2020. máj. 3. 18:29
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem fog megállni a fogyás, viszont jobb, ha tudatosítod magadban, hogy nem fokozatosan fog lemenni a súly. Lehet, hogy egy hónapig semmi se lesz, viszont utána egyetlen éjszaka alatt lemegy 10 kiló. Velem is így volt. Jó ez így, amit csinálsz, csak legyél kitartó!
2020. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy éjszaka alatt tíz kiló? nem írtad el?


Amúgy észrevettem már én is, hogy 2 hét stagnálás után gyakran van -2kg....


Ez amúgy miért van így?

2020. máj. 3. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem írtam el, nálam így volt. Azért van így mert ez nem matematika, hanem biológia, ennyi :)
2020. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem
2020. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!