Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha a napi kalóriabevételem...

Ha a napi kalóriabevételem nem éri el a BMR értékemet, akkor az mindenképpen káros, és tartalékolni kezd miatta a szervezet?

Figyelt kérdés

1463 kalória a BMR értékem, az alapjárat kcal pedig 2013... Egy hónapja kezdtem el számolni a kalóriákat, ugyanis van sajnos 7-8 kg súlyfeleslegem. Azóta nagyjából úgy néz ki, hogy heti 3 napon 1500 kalóriát eszek, 4 napon meg kicsit többet, pl. 1750 kalóriát, és 250-300 kalóriát lebiciklizek vagy valamilyen módon lemozgom. Így a becsléseim szerint naponta 500-600 kcal-val égetek többet, mint amennyi az alapjárat kcal.

VISZONT: sok weboldalon látom, hogy 1200 kalóriás étrendeket javasolnak a fogyáshoz, és hogy az egészségesnek számít. De kérdem én: lehet egészséges az, ami a BMR értékem alatt van?



2018. ápr. 11. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Igen, de ezt nehèz elmagyarázni 😂😂 1400 alá ne menyj ès nem lesz gond. Csak kitartás kell hozzá, meg önuralom

De ha sportolsz plusszba ès mondjuk 1800at eszel az mèg jobb, de ha meg intenzíven akkor nem baj a 2014 sem...

2018. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, de az 1200 kcal tuti nagyon sok embernek koplalás, nem tudom, miért akarják ráerőltetni mindenkire. Nekem annyinál már túl nagy a napi deficitem, ha kimegyek egyet sétálni s vannak azért nagyobb, izmosabb, aktívabb emberek, még a fogyizó lánykák közt is...
2018. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem is nagyon kevés lenne az 1200, 1500-zal is gyakran érzem azt, hogy éhezek és komoly adminisztrációs meló kiszámolni, hogy miből mennyit ehetek csak, hogy ezt a számot ne lépjem túl. :D Ezért is furcsállom, hogy sok helyen hallom, olvasom, mint iránymutató.
2018. ápr. 14. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!