Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csinaljak hogy ne fogyjak...

Mit csinaljak hogy ne fogyjak tovabb?

Figyelt kérdés
Szoval szeptemberben elkezdtem fogyozni de igazabol csak néhány kgt akartam leadni ami sikerult is. Karanten elott voltam 58 kg. Azota lefogytam 47re. Igen tudom hogy szörnyen elrontattam legyszi ne bántsatok hanem segítsetek. Szoval napi 900-1000 kaloriat eszek de ugy erzem ez bőven eleg. Anyukám mar nagyon ki van akadva es azt mondja hiznom kell néhány kgt. En viszont meg mindig nagynak latom a hasam. A menstruaciom 3 honapja kimaradt. Nem tudom mit csinaljak ma este 46,7 kg voltam Es nem akarok tovabb fogyni,de ha tobbet eszem szornyu buntudatom van. 165 cm vagyok.

2020. jún. 6. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Anorexiás vagy, pszichológusra lenne szükséged, beszéld meg az édesanyáddal.
2020. jún. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolóval értek egyet. Pszichológushoz kellene fordulnod, méghozzá minél előbb, nehogy nagyobb baj legyen.
2020. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
A menstruációd azért maradt ki, mert tönkrement a szervezeted, nem tudnál kihordani egy gyermeket, mindketten meghalnátok, ha teherbe esnél, ezért állítja le természet anya a termékenységedet. Sorban elsorvad a veséd, a májad, a szíved tönkremegy, életveszélyes állapotban vagy. Próbáld felfogni, hogy ha nem veszel erőt magadon, meghalsz. Az elméd hibásan működik, ezért látsz hasat ott, ahol már a beleid vannak csak, zsír semmi. Öngyilkosság az, amit teszel. Be kell feküdnöd kórházba, hogy megmentsenek, mert te megölöd saját magad, ha magadra hagynak.
2020. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig többet kell enned. Fokozatosan emeld a mennyiséget, mindhárom makrót (fehérje, szénhidrát, zsír). Először az 1200 kcal-t érd el, aztán annyit, amivel tudsz pár kilót hízni, és visszatér a ciklusod. Nagyon vékony vagy, ezért látszik nagynak a hasad (a belső szerveidnek kell a hely), illetve lehet puffadás is az oka. Ha utóbbi, akkor lehet, hogy valamire érzékeny vagy, menj el kivizsgálásra. Ha nincs étvágyad, és nehezedre esik enni (nem csak a fejedben lévő gondolatok miatt), akkor szedj vitaminokat, étrendkiegészítőket (B-komplex, D3, cink, magnézium), ezekből a koplalás miatt szinte biztos, hogy hiányod van. Egy vérkép sem ártana (pl. vashiány, vérszegénység).

Az pozitív, hogy felismerted, hogy baj van, és nem akarsz tovább fogyni. Az evés miatti bűntudat nem normális, ha ezt nem tudod leküzdeni és akadályoz a gyógyulásban, szakember segítségére lesz szükséged. Olyat keressetek, aki kifejezetten táplálkozási zavarokkal foglalkozik (nem csak agyturkász, hanem a táplálkozási részéhez is ért).

2020. jún. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért egy 17-es bmi még nem a világ vége, főleg ha még fiatal vagy, de a gyors fogyás eléggé megviseli a szervezetet, ezért is maradt el a menstruációd. Illetve a 900-1000 kalória nagyon kevés, ez az élethez is kevés, ennyivel csak fogyni fogsz. A BMR-ed (az a kalóriamennyiség, amennyit egy nap elégetsz, ha egész nap csak fekszel az ágyban és semmit nem csinálsz) is 1300, szóval ettől mindenképp többet kell enned hogy ne fogyj(elméletileg 1557kcal lenne az mennyiség, amivel már nem fogynál, de mivel a szervezeted éhezik így minden plusz energiát megpróbál elraktározni, szóval lehet már hamarabb le fog állni a fogyás.) Mivel ilyen drasztikus fogyókúrába kezdtél, konkrétan koplalsz, ilyenkor a szervezet először az izmot bontja le, és nem a zsírt, ezért elképzelhető a "skinny fat" effektus. Próbáld meg hétről hétre növelni a kalóriabeviteledet (esetleg heti +100), illetve próbálj fehérjedúsan étkezni, hogy az a maradék izom ami még maradt ne menjen le, és ha már nem okoz gondot az evés akkor elkezdhetsz valamit sportolni is(1000kcal mellett nem lehet, hisz a sporttal kalóriát égetsz el, így ahhoz eleve többet kell enned), ami izmosít, szóval nem futás vagy cardio.


Ez az oldal talán segíthet a hízásban, ha heti fogyásnak mínusz számot írsz, akkor tudod úgy használni, hogy hízást számoljon.

[link]

2020. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!