Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ilyenkor ehetek még valamit?...

Ilyenkor ehetek még valamit? Majdnem megvan a napi kalória mennyiség, de már kb. délután 3 óta éhes vagyok

Figyelt kérdés

Pár hónapja számolom a kalóriákat és igyekszem egészségesen enni. Makrókat számolok. Már elég jól megy a napi kaja összeállítás, mindig előre megtervezem, általában nem is szoktam éhes lenni, emiatt is furcsállom ezt a mait.

Nem eszek keveset, pont olyan ütemben fogyok, ahogy kiszámoltam előre (2 kiló/hónap). Viszont a mai napi kaja valahogy nem jól jött össze, mert már délután óta elég éhes vagyok.


Reggelire 2 kis doboz natúr joghurtot ettem, belevágtam egy banánt és raktam bele müzlit. Ebédre sült csirkemell volt rizzsel és párolt zöldségekkel. Én inkább több zsírt viszek be, és visszaveszem a szénhidrátot, úgyhogy itt 3ek olajat használtam sütéshez. Aztán bűnöztem egy kicsit, mert nem akartam estig "szenvedni", így ettem egy szelet puffasztott rizst, egy kevés olajon megsütött gombával. Ma még egy fehérje turmixot ihatok és ennyi... de nagyon éhesnek érzem magam és a fehérje shake nem szokta csillapítani az étvágyam.


Nem lenne semmi gond igazából a "csalással", ha az elmúlt 1 héten nem csaltam volna többször is (pizzákkal, sütivel, csipszekkel...). Kicsit szigorúbban szeretném venni ismét, hogy minél előbb leszaladjon az a pár kiló. Így a végén már egyre nehezebbnek érzem tartani. :(

Biztos, hogy nem számoltam el semmit, 2x is átnéztem, az app szerint minden rendben van grammra és kalóriára is, de furcsának találom, hogy ennyire éhes vagyok. Ha ilyen van, akkor mit csináljak? Egyek csak valamit, hátha mégis túl kevés lett valahogy a kalória és így jelez a szervezetem, vagy ne egyek ilyenkor inkább? Vagy menjek el kocogni egy 20-30 percet és egyek valami könnyedebbet?


2020. jún. 9. 18:13
A kérdező szavazást indított:
Ne egyél ma már, kibírod a fehérjével
Egyél ma még valami könnyűt
Mozogj egy fél órát és egyél valami könnyűt
30 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pontos mennyiségek nélkül nehéz megmondani, de ez így leírva rettenetesen kevés kalóriának tűnik, főleg ha mellé mozogsz is. Mi a napi kalóriabeviteled? Ha lány vagy, akkor a menstruáció közeledte is okozhatja, én a hűtőt is meg tudnám enni olyankor egyben.

Fehérjeturmix teljesen felesleges, abból a kalóriából ehetnél valami normálisat is, mondjuk tükörtojást salátával, túrót, stb.

2020. jún. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha fogyni akarsz, mindent lehet enni, de kevesebbet és naponta ötször. A lényeg, hogy sose érezd éhesnek magad, mert akkor a szervezet igazából éhezik. Mellette mozogj rendszeresen. Fuss, ússz, kerékpározz, vagy tornázz!

A szénhidrát meg fontos, ahogy a fehérje, a sót, a cukor is. Kivéve, ha valamire allergiás vagy.

2020. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!