Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha kétszer olyan gyorsan...

Ha kétszer olyan gyorsan tudok futni, mint sétálni, akkor két óra sétával annyi kalóriát égetek, mint egy óra futással?

Figyelt kérdés
Tehát ha tudom, hogy azt a távot, amit 30 perc alatt lefutok, egy óra alatt sétálom le, akkor ha két órát sétálok, az olyan, mintha egy órát futottam volna? Mert sétálni bármennyit tudok, akár 10-12 órát is egy túra alkalmával, de futni max. egy órát.

2020. jún. 24. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, hiába ugyanaz a táv, a séta kevesebb lesz. Arra alapozom, hogy autóval is kevesebb benzin fogy 50 km-en, ha lassan mész végig, mintha gyorsan (egyenletes sebességet feltételezve mindkét esetben). Ennek oka az, hogy a légellenállás nem lineárisan nő, hanem meredekebben, tehát ha gyorsabban mész, több a légellenállás okozta veszteség. A légellenállás futásnál is már szignifikáns.


Ugyanakkor ez a válasz nem biztos, mert még van egy csomó tényező, például a szervezet hatásfoka. De azt tippelem, hogy az energetikai hatásfok a jobban terhelő futásnál a rosszabb, tehát méginkább az fog több energiát igényelni.


De szerintem ne is törődj ezzel az egésszel. A sportnál a legfontosabb szempont nem a kalóriafelahsználás, hanem az, hogy a hormonrendszeredet javítja, az inzulinszintet csökkenti. Ehhez a legfontosabb a rendszeresség, tehát sportold azt, ami neked jobban tetszik. Persze ha napi egy órát futsz vagy minden hétvégén 2x10 órát gyalogolsz hegyvidéken, annak már a kalóriafelhasználása is számottevő.

2020. jún. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg is válaszoltad szinte. Ha olyan lenne, akkor futni is tudnál 5-6 órát.
2020. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem olyan. Futásnál sokkal gyorsabb a pulzusod, több energiát égetsz.
2020. jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amit az 1-es ír, az helytálló, bár az autózáshoz képest kisebb befolyásoló tényező a légellenállás, de itt is van szerepe. Emellett a gyaloglásnak jobb a hatásfoka, bár gyakorlott futóknál mérsékelt tempóban futásnál ez a különbség sokat csökken, ezért nem jelent gondot ultrafutóknak akár egész nap futni.
2020. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10km futás,kb 60 perc, kb 600 kcal nekem. Ugyanez sétálva 90 perc, kb 400-450 kcal nekem. A séta tempós, megállás nélküli, olyan mint a nordic walking, vagy a gyors gyaloglás. Ha nem szeretsz futni megéri szerintem sétálni, mert ebből akár kettőt is tudok menni, futásból viszont kevesebb megy csak. Kalória égetésileg 2 sétával viszont előrébb vagyok.
2020. jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!