Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor melyik a helyes...

Most akkor melyik a helyes kalóriaégetés számítás?

Figyelt kérdés

Szóval van egy elliptikus trénerem.

25 percet voltam rajta, azt írta a gép hogy 90 kalóriát égettem el. Ezt nagyon kevésnek találtam.

Utána néztem neten is különböző kalkulátoroknál.

Mindenhová ugyanazt az életkort, testsúly, magasságot, időt (25 perc) írtam be. 3 különböző eredményt kaptam: 138 kalóri, 179 kalória, 233 kalória.

Most akkor melyik a helyes? Mert nagyon nem mindegy hogy 130 vagy 230 kalóriát égetek el...


2020. jún. 24. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Én pont hogy 130 és 230 közé tippelném. A 179(~180) tűnik számomra a legreálisabbnak. Bár ezt az eredményt a paramétereid is nagyban befolyásolják.
2020. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Egyszerűen az van, hogy marha nehéz jól megbecsülni. Elvileg az elliptikus tréner által megadott érték kéne a legpontosabb legyen (ha mér pulzust és megadtad a testsúly, magasság stb adataidat).


De van még egy nagyon fontos szempont, amit sokan figyelmen kívül hagynak. Az embernek van egy alap anyagcseréje, amit a kalóriaszámláló programok figyelembe vesznek (az alap napi tevékenységgel együtt).


Nekem pl súlytartáshoz minden plusz sport nélkül 1800 kcal-t javasol a program egy napra. Az óránként 75 kcal (de igazából a nappali órákra több, az éjszakai órákra kevesebb jut).


Namost, ha én egy órát hajtanék egy elliptikus trénert, akkor a gép a pulzusom és az adataim alapján viszonylag pontosan megállapíthatná, hogy abban az órában mennyi kalóriát használtam föl.


Csakhogy ebben az alapanyagcsere is benne lenne. Szóval ha az a kérdés, hogy mennyi pluszkalóriát írjak be a számláló programba, akkor az alapanyagcserét le kell vonni. Mivel megadod az adataid, lehet, hogy a gép tényleg megpróbálta levonni az alapanyagcserét. A többi kalkulátor meg nem, ezért lett ekkora a különbség.


Egy ilyen egyórás trénerezésnél, futásnál, egyéb intenzív sportnál ez nem olyan kritikus. De mondjuk egy egésznapos gyalogtúránál már nagyon is az.

2020. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az elliptikus térnernek hinnék, mivel a többi kalkulátor nem "tudja" milyen intenzitással hajtottad a gépet. Azok nagy átlaggal számolnak, vagy a fölöttivel is akár.
2020. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
A trénernek higgy. A 90 kalória teljesen jogos, nem is értem mit vársz, a 25 perc az nudli, csak bemelegítés. Majd amikor már egy órát tekersz rajta naponta, lesz is látványos eredménye.
2020. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak pulzusszám alapján számoló kalkulátorok. Én annak hiszek. Nem mindegy, hogy 90es vagy 140es pulzussal edzzel.
2020. jún. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!