Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha beteg vagyok, több kalóriát...

Ha beteg vagyok, több kalóriát éget el a szervezetem?

Figyelt kérdés
Pl most mandulagyulladásom van, és a mai nap picit többet sikerült ennem a kelleténél (1300 kcal). Arra gondoltam, hátha van rá esély, hogy a betegség miatt több energiára van szükségem a szervezetemnek, hogy leküzdje. Sajnos nem tudom lemozogni, nagyon rosszul vagyok, viszont borzalmas bűntudatom van.

2019. nov. 12. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ne legyen bűntudatod. Ha beteg vagy ne a fogyókúra legyen a legfontosabb hanem az, hogy meggyógyulj. Persze akkor sem kell mindent össze enni, de ne is koplalj hanem étkezz egészségesen.
2019. nov. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amúgy én is betegen itthon fekszem és nekem is nehezemre esik megállni, hogy ne egyek össze-vissza úgyhogy kitartást.

(Mondjuk anorexiából gyógyulok úgyhogy lehet nem ártana :\ )

2019. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennyire ne feszülj rá a dologra, ez már beteges.


Ha vírusos a fertőzés, akkor jobb, ha rendesen eszel, mivel hamarabb gyógyulsz; bakteriálisnál viszont a csökkentett tápanyagbevitel az előnyösebb.

2019. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Az 13000 kcallal meg ezzem a kerdessel, te valoszinuleg agybeteg is.
2019. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha van étvágyad, egyél, a fogyókúrával majd a gyógyulás után foglalkozz. 1300 kcal elég kevés, emiatt aztán biztosan nem kell aggódnod. Nézz utána a BMR-ednek, szerintem még így is alatta vagy, pedig nem érdemes alámenni még akkor sem, ha egész nap csak fekszel.
2019. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha szerinted 1300 kcal több a kelleténél, akkor semmiképp sem egészséges a táplálkozásod, még akkor sem, ha diétázol. Ha sokáig túl keveset eszel, raktározó üzemmódba áll a szervezeted. Egyébként láznál felgyorsul az anyagcsere.
2019. nov. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Bizony, ez nem a kalóriaszámolgatás ideje! Ha betegek vagyunk éppenséggel növelni, és nem csökkenteni kell a kalóriabevitelt, fontos azonban, hogy értékes kalória legyen a tányérunkon! Több kalória szükséges, mert a szervezet keményebben dolgozik.


Forrás:

[link]

2021. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!