Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehetséges egész napos sportta...

Lehetséges egész napos sporttal akár 7000 kalória elégetése?

Figyelt kérdés
60 perces, kardió gyakorlatokból álló intervallumos edzést csinálok. Tudom hogy nem lehet pontosan megmondani, mennyi kalóriát égetek el ezalatt, én a testsúlyomhoz mérten, mivel egy órás az edzés, és intenzív, 500-600kalóriára számolom. Mikor szabad napom van, van hogy vagy 10 szer is megcsinálom ezt a fajta edzést, vagy elmegyek futni 1 edzéshelyet, 1 órára. Tudom hogy valaki komplett őrültnek fog tartani.. De vannak olyan napjaim, mikor "csalok", és teleeszem magam nem épp diétás cuccokkal. Általában ezek szénhidrát/cukor dúsak. Utánna annyi energiám van, hogy szinte reggeltől estig csak mozgok(ha időm teheti) Tudom hogy a megoldás az lenne, hogy kiegyensúlyozom az edzés és a táplálkozást, dolgozok is rajta.. De van mikor közbejön egy ilyen zabálós nap, és ekkor olyan jól esik a lelkemnek/testemnek is is, hogy mozoghatok, ahelyett,hogy csak tespednék a csokifalás után. Lehetséges hogy ennyi kalóriát elégetek, ha egész nap sportolok?

2020. ápr. 13. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Igen, én a Kéktúrán napi 50-53 kilométer túrázással simán leégetek magamról 8 kiló zsírt 2 hét alatt.

Természetesen lehetséges csak ritka az olyan ember aki ezt fizikailag bírja is :)

2020. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Tényleg nehéz fizikailag bírni, azokon a napokon mikor nem fogyasztok ilyen "feldolgozott" ételeket, nem is tudnék ennyit mozogni. Sokan szidják a fehér cukrot, de tény hogy iszonyat energiát tud adni. Mikor meg elcsábulok, úgy vagyok vele, hogy ötvözöm a kellemeset a hasznossal. Sport energiára használom fel az elfogyasztott csokikákat. Egy ilyen "csalónap" után pedig sokat pihentetem a szervezetem, és próbálok tisztán étkezni.
2020. ápr. 13. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem égetszt el 500- 600-at nyugi... én kb 400az számolnék, mivel ezek az edzések nyilván "csábítóak" kell legyeneke a youtubon, hogy megcsináld. De 10x wgymás után már nem is tudod ugyanolyan hatékonyan végezni a gyakorlatokat, magyarul helytelenúl fogod és az meg kevesebb kcal. Ez van. Ettől még ha 10x megcsinálod egy 5000 kalóriát biztos elégetsz, de azért nem mindegy.

Ha meg ilyen jól bírod, akkor gratulálok, mert mi még edzőtáborban sem edzettük 6 óránál többet, mondjuk azt nem videóra, hanem rendes futás/úszás

2020. ápr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Futni én is szoktam. Sajnos igatad van, ahogy fáradok egyre nehezebb helyesen kivitelezni a gyakorlatokat, de azért arra odafigyelek. Az edzőtábor nem semmi! Gratulálok hozzá, ha tehetném én is úsznék, vagy igazi edzővel dolgoznék:)
2020. ápr. 14. 08:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Heti 1 nap kilengéstől nem fogsz hízni. Sőt, a szénhidrát hirtelen megdobása 1-1 alkalommal segíti is az anyagcserédet. Azzal van gond, ha ez folyamatos, nem pedig alkalmankénti.
2020. ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is szoktam hit vagy egyéb intenzívebb videókat csinálni, hidd el max 400 kcal, a teljesítmény pedig a fáradékonysággal csökken. Belekezdtem edzés mellett a diétába, de öszintén szólva 2-3 napnál tovább egyet sem bírtam, az a része a legnehezebb az egész fogyásban. Nem lesz bajod ezektöl a zabálós napoktól, pláne ha ennyi kcalt égetsz.
2020. szept. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!