Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehetséges, hogy nőként 2000...

Lehetséges, hogy nőként 2000 kalória felett kellene ennem, ha súlyt akarok tartani? Szerintetek jól számoltam? A többi lent!

Figyelt kérdés

170cm,57kg,21éves nő vagyok, heti 5-6 edzéssel. Egy edzés 1 óra kardióból(futás, eliptikus tréner, spinning stb,attól függően mihez van épp kedvem) és 1 óra súlyzózásból áll.

Olvasgatom a kommenteket, hogy ki hány kalóriát eszik, és nőként, senki se ír 2000,vagy a fölötti értéket súlytartáshoz. Tudom hogy sok kalkulátor van a neten, de mivel mindegyik más értéket hoz ki, elbizonytalanodtam.

Voltam Inbody mérésen(testzsír, izomtömeg stb.) és ott azt mondták, az alapanyagcserém kb 1400 kcal. Hogyha emellé beszámítom az edzést(kardio:kb 500-600, súlyzózás:kb 200-300, plusz még sokat biciklizek munkába oda-vissza: kb 100-200),akkor az alapanyagcserémmel együtt bőven kijön a 2000,vagy akár a feletti érték. Szerintetek ideális lenne nekem kb 2000-2500 kalóriát enni?



2020. jún. 21. 14:02
 1/5 A kérdező kommentje:

Illetve annyi kérdésem lenne még, hogyha fogyni kilóba nem szeretnék, viszont formásodni(izmot építeni, a zsír arányt kicsit csökkenteni) igen, akkor is jó ez az érték?

Elnézést, hogyha valakinek butaság ez a kérdés, én tényleg nem vagyok valami járatos ebben a témában, ezért kérdezek, hátha valaki tud segíteni.

Nem is tudom, hogy lehetséges e egyszerre izmot építeni, és zsírt veszíteni, vagy hogy ez változtatni fog e valamennyit, a mérleg számain.

2020. jún. 21. 14:06
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Ha izmot akarsz építeni, akkor csökkenteni kell ezt a baromi sok kardiót, mert az leeszi az izmot. Erősítő edzés és enni kell! Nyugodtan egyél meg 2000 kalóriát.
2020. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Előbb kéne sulyzózni, aztán kardió. Amúgy lehetséges,csak nem gyakori
2020. jún. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokan itt ezen az oldalon indokolatlanul keveset esznek. Egy egészséges felnőtt nőnek 1200 kcal alatt soha nem lesz az alapanyagcseréje. Sokan mégis ez alatt, vagy nagyon max ennyit esznek.

Egyébként magas vagy, és aktívan sportolsz, simán lehet 2000-2500 kcal a napi igényed. Ha izmosodni szeretnél, akkor kicsit több szénhidrát, 1,5g/ttkg fehérje, és kevesebb aerob/cardio, és nagyobb súlyok. Viszont így lehet egy kicsi zsír is felmegy, mivel az izomépítés energiaigényes, kicsit pluszban kell lenned, ezt pedig nehéz pontosan belőni. Viszont pár kb zsírtól utána nem annyira nehéz megszabadulni, ha növeled az aerob edzést (annyiban különbözik a carditól, hogy alacsonyabb a pulzusszám) és kevesebb szénhidrátot eszel.

Mivel elég edzett vagy, ezért sajnos nem valószínű, hogy megy a kettő együtt, de persze meg lehet próbálni. Ugyanúgy nehezebb súlyok, picit emelt ch, és aerob. És igen, az aerob edzés legyen inkább a végén, kevesebb az esélye, hogy az izmaidat emészted fel.

Sok sikert! :)

2020. jún. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!igazán hasznosak:)
2020. jún. 22. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!