Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A BMR(alapanyagcsere) értéktől...

A BMR(alapanyagcsere) értéktől kevesebbet kell enni diétánál?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem több kalkulátort, az jött ki hogy a BMR-em napi 1620 kalória.

A napi kalória szükségletem kb 2200-2500. Egyik kalkulátornál 2200 kalória jött ki, másiknál 2500. Átlagos aktivitást,ülő munkát írtam be és heti 3-5 óra sportot.

Volt ahol az jött ki hogy fogyáshoz 1600 kalóriát kell ennem, máshol 1200. De mintha azt is olvastam volna korábban hogy a BMR alá nem szabad menni. Akkor ez hogy is van?


Nem tudom ez mennyire jó, én úgy eszek hogy heti 4-5 nap (amikor sportolok) akkor 1500 kalóriát eszek, és 2-3 nap amikor nem, akkor 1800 kalóriát eszek. Tudom, pont fordítva kellene, de valamiért amikor sportolok, akkor nem vagyok annyira éhes. Ezt 3 hete csinálom. Vajon így sikerülhet lefogynom?


162 cm, 80 kg.


2020. jún. 27. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
BMR alá nem megyünk. Benne van a nevében is "alapanyagcsere". A szervezet normál működéséhez szükséges érték.
2020. jún. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Igazából az első válaszoló is leírta a lényeget. De tényleg ne menj az alapanyagcseréd alá, mert nagyon nem fog jót tenni.
2020. jún. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem számít, mennyi az alapanyagcsere, a valós energiaigényedhez kell mérni a hiányt. A hiány mértékét a súlyod és a túlsúlyod függvényében kell beállítani, de ökölszabályként azt mondják, hogy a havi súlyvesztés ne legyen nagyobb a testtömeged 3 százalékánál. Ha tehát 80 kg a testtömeged, kb. 2,5 kilót fogyhatsz havonta. Ehhez kb. 19000 kcal hiány kell, ami 30-cal elosztva nagyjából 630 kcal. Ennyit kell tehát levonni a napi szükségletedből. Ha ez átlagosan 2200 kcal naponta, akkor legalább 1600 kalóriás napi étrend szükséges. Egy hónap után aztán meglátod, mennyit fogysz, és ha szükséges, korrigálsz kicsit.
2020. jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Már csak azt nem értem, hogy akkor miért írják ezen az oldalon nagyon sokan azt, ha valaki azt írja hogy 1600 kaloriát eszik, hogy menjen lejjebb?

2020. jún. 27. 10:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. Többet kell.
2020. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Itt nagyon sokan felelőtlenül koplalàsra buzdítjàk a fogyni vàgyókat, csak arra nem gondolnak, hogy akinek le kell fogynia, élete végéig megvàltozott étrendet kell tartania, ha nem akar visszahízni. Ha pedig eleve alacsony energiabevitellel kezdesz, nagyon be fog lassulni az anyagcseréd. Ha kalóriaszàmolós módszert vàlasztasz, akkor magasabb értékről érdemes elkezdeni fogyni, különben idővel belassul, megàll a fogyàsod, nem lesz hova csökkenteni.

Pl 80 kilósan 2000 kalória mellett érzed hogy nem éhezteted magad, később 60 kilósan màr valószínű elég lesz 1700 is😊

Igaz, én nem hiszek ebben a módszerben, de ha ezt vàlasztottad, akkor nem àrt ha ezeket figyelembe veszed.

2020. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!