Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mindenki mást mond! Mi az...

Mindenki mást mond! Mi az igazság? Fogyókúra alatt meg kell enni az alapanyagcserénknek megfelelő kalóriát vagy az alatt kell lenni? Ha alatta, akkor mennyivel? Indokot is szeretnék!

Figyelt kérdés

2018. jan. 23. 08:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

Elvileg le kell enni, de ha én leenném, akkor max. 30 dkg-t fogynék hetente:( - Ha meg a még jobban ajánlott BMR+100 kalt enném le, akkor csak 18 dkg-t, ami azért elég nevetséges:)

Én heti fél kilós fogyást állítottam be, ez alapján a BMR alatt 300-zal eszem.

Persze, ha elkezdenék sportolni, akkor ehetnék többet, de mivel nekem az öncélú mozgás inkább elvette a motivációmat, és semmiképp sem fér bele hosszabb távon az életembe, én kifejezetten a diétára alapozom a fogyást.

2018. jan. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

én is alatta eszem,mert különben nemigazán fogynék.

de azért figyelek arra hogy ne koplaljak.1200-1400 körül eszem

2018. jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

Hogyha az alap kalóriát megeszed, akkor mitől fogynál? Ez nekem is érthetetlen, mindenki mondja, hogy ne egyél alatta, de akkor hogy fogsz lefogyni?

Nekem 1650az alap, 1150et eszem

2018. jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

[link]


ez segítségedre lesz

2018. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha az alap anyagcseréd mondjuk 1400, az abban az esetben 1400, ha egyáltalán nem mozogsz, ki sem kelsz az ágyból. Ami valljuk be ritka.

Tehát, ha te éled az életed, jössz-mész és csak 1400 kcl-t eszel egy nap, akkor is deficitben leszel.

Ha nagyon alá mész belassul az anyagcseréd. Ezért nem ajánlott 1200 alá menni.

Heti fél, nagy túlsúly esetén 1 kg-nál, ha többet fogysz már nem egészséges.

2018. jan. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Ne foglalkozz az alapanyagcserével! A lényeg, hogy fogyás közben is hozzájuss a nélkülözhetetlen tápanyagokhoz, és ne legyen a fogyás drasztikus. Számokban kifejezve:

- fogyassz naponta legalább 1,5 gramm fehérjét sovány testsúlykilogrammonként,

- fogyassz naponta közel annyi gramm zsírt, ahány kiló vagy,

- fogyassz naponta legalább 500 gramm zöldséget, gyümölcsöt,

- étkezz változatosan,

- a napi kalóriahiány ne legyen több 1000-nél,

- végezz testmozgást, hogy minimalizáld az izomveszteséget!

2018. jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

#5: Inaktív embereknél szörnyen lassú fogyást ad, ha az alapanyagcserényi kalóriát eszi meg... Ez a kérdező problémája.


Nos, én ilyenekkel nem foglalkozom, amúgysem lehet sok fogalmam arról,hogy milyenek ezek az értékek az esetemben :) Mozgok valamit és annyit eszem, hogy fogyjak, ha képes vagyok rá. Ha a szervezetemnek hiánya lesz, majd szól, irreális, hogy elkezdjen éhezni éhségjelek s minden egyéb jelzés nélkül.


Fura ez a szabály, mivel akkor kevés mozgással soha senki nem fogyna tempósan, pedig mint tudjuk, megtörténik, sokszor láthatóan egészségesen és gond nélkül. Nem tudom elfogadni, hogy párszáz kcal deficit egészségtelen koplalás egy keveset mozgó embernél, de tudományosan nem tudom megindokolni a véleményemet.

2018. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ez életmódtól függ. Ha mindenhova kocsival jársz, napi 9 órát ülsz a melóhelyen, utána meg a kanapén este, akkor nyilván jóval kisebb a kalóriafelhasználásod, mint ha futsz, edzel, sétálsz, biciklizel, fizikai munkát végzel, stb... De, én pl fizikai munkát végzek, napi 3x sétálok a kutyáimmal, és úgy, hogy az alapértékem alatt vagyok 200 kcal-lal, fogyok kb heti 1 kilót. Az se mindegy, hogy hány kilót akarsz leadni, ha csak 2-3-at, az teljesen máshogy megy, mint ha 20-at. Ezért egy igazi szakma a dietetikusé, sok szempontot kell figyelembe venni a napi értékek meghatározásánál.
2018. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ne keverjük az alapanyagcserét és a napi kalóriaigényt! Az alapanyagcsere a szervezet fenntartásához szükséges energiai, nuku mozgás, csak létezés; a napi kalóriaigényben szerepelnek a mozgáshoz, sporthoz kapcsolódó igények is, tehát a súlytartáshoz szükséges kalóriaigény.
2018. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9:Igen,én az alapanyagcserére gondoltam.Nem arra,ami súlytartáshoz kell.Fogyni akarok,csak mindenki mást mond.Van,aki azt,hogy az alapanyagcserét,ha beviszed,akkor nem fogsz vagy nagyon minimálisat,valaki meg azt,hogy,ha nem viszel be annyit,amennyi az alapanyagcsere,akkor az koplalásnak minősül,és megáll a fogyás,belassul az anyagcsere...
2018. jan. 24. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!