Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha elkezdek böjtölni mondjuk...

Ha elkezdek böjtölni mondjuk heti 2-3 napot és utána vissza térek egy normál diétára akkor ezalatt a 2-3 nap alatt elkezd raktározni a szervezetem?

Figyelt kérdés

A böjt számomra azt jelenti amit a hölgy kifejt az alábbi videóban:

[link]


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2020. júl. 30. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Régen én is így csináltam.
2020. júl. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A heti 2-3, az sok, ezalatt az izmaidat bontod, inkább káros. Maximum heti 1, vagy havonta 2-3.
2020. júl. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Végignéztem a videót, nem derült ki, hogy miért jó böjtölni, csak hogy vallásos, illetve fejleszthető vele az önuralom; a kedvencem, pedig az volt, hogy a gourmand-ok azért böjtölnek, hogy utána finomabb legyen az étel, ez mondjuk fogyókúránál kifejezett hátrány.
2020. júl. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
A szervezeted sose kezd el raktározni.
2020. júl. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
#4-esnek igaza van. Ami kell a szervezetnek azt elhasználja, nem tesz félre. Ha meg nem eszel, akkor elhasználni sem lesz mit egy pár nap után, nemhogy még raktározni.
2020. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Ismétlem, nE CsINáLJ vÍZeS bÖJtÖT! Se semmilyet!


-leszáradnak a heréid!

-púpod nő!

-mEGHalsz!

-AnoRexiás leszel!

-testképzavarod lesz!

-barÁTaid elhagynak!

-autód mEgCsal!

-barátnőd is MeGcSAL!

-kihuLl a hajaĐ!

-szOmszéd MindennemŰ kecskékkel fornikáLHva NY<ÍthÅt rád, a §pējžbæn!

...


Egyébként a kérdésre válaszolva: igenis meg nem is.

Szóval, a szervezeted elkezdi felhalmozni az előtte lévő időben elhasznált raktárakat (pld. máj 1-3 napra elegendő fehérje raktárát, víz raktárakat, sót...) Ezen kívül az emésztésed, ami ugyancsak 1-3 napi késésben van feltölti a beleidet élelemmel és az annak lebontásához szükséges vízzel:tömegarányban 1:3 vagy 1:5. Ezért tűnik úgy mintha nem működne, mert befejezés után ez visszajön.


A sejtek valójában ilyenkor visszaállnak autophagy-ból normál üzemmódba (szóval igenis-nem is) lásd 2016-os Nobel-díj az autophagy-ért, ami miatt tanácsolhatják bizonyos betegségek esetén a böjtöt, azaz újra termelődnek defektek, de részletekért nézz utánna:

[link]


Amit a BMR-ed viszont eléget(napi kb. 0,45 kg zsír, majd bizonyos ratio izom, ha nincs fehérje pótlás), azt örökre el is veszted... Jó tanács, hogy utánna érdemes kalóriaszámlálással súlyt tartani. Hosszabb idejű vizes böjtnél ''refeeding syndrome-ra ügyelni kell'', és természetesen egészségesen kell ennek nekiállni, ne vidd túlzásba és olvass mindennek utánna... több orvostól, azt végzőtől kérj tanácsot, immunrendzsered gyengülhet alatta, tehát ha van vírusos megbetegedésed az fellángolhat.


Szóval: az elmúlt három évben többször csináltam 3 napos vizes böjtöt.

Gyakorlottság tekintetében töbsször csináltam 5 napos vizes böjtöt vitaminnal, sóval, ilyenkor -3 avagy -4 kg ment le. Majd viszajött 1,5-2 két három nap alatt.

A leghosszabb idejű 10 napos volt vitaminnal, vízzel, sóval -6 kg, amiből visszajött 2 kg. Nálam másfél nap után szűnik meg a ghrelin hormon termelés, tehát onnantól nincs éhség érzet, ami megkönnyíti az esetemet, de van olyan akinek csak 3 nap után. Ha egy böjtöt elvégzel érdemes hagyni a szervezetedet regenáróldni x ideig. Én 3-4 napot hagyok, nálam ez működött, de ez egy ingoványos terület, tehát nincs konkrét válasz


Innen találhatsz történeteket, mindenkinek van saját bevett szokása, de igaz, hogy ügyelni kell az egészségedre ilyenkor még jobban:

[link]

2020. júl. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Főleg az utolsónak (6-os), nagyon hasznos és tökéletesen kifejti amire kíváncsi voltam! :)

2020. júl. 30. 22:23
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem, ha van rajtad súlyfelesleg, akkor abból bont le, nem raktároz semmit a semmiből!


Teljesen egészséges a pár napos böjt, és a népi gyógyászatban is alkalmazzák, de még az állatvilágban is ha beteg egy állat, nem eszik ösztönösen, ez logikus!

2020. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
"ha beteg" ....kb. ez a lényeg.
2020. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem. Akkor csökken le az alapanyagcseréd, ha legalább egy hétig kevesebbet eszel. Kb. 1200-1400 kalóriánál kevesebbet.
2020. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!