Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kinek sikerült 25kg le fogynia?

Kinek sikerült 25kg le fogynia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval, kalória számlálást kezdtem május 19dikén,azóta sikerült leadnom -7kg,88kgrol indultam,és 160cm vagyok.

Szinte alig látok változást,60kg szeretnék lenni, napi 1300kcal eszem, a makróim igy néznek ki 35%ch,35%fehérje,30%zsír. HIIT szobabiciklizést csinálok és napi 2-3km séta. Nagyon szomorú vagyok hogy alig látszik változás. Egészségesen élek, de néha be csuszik egy szendvics, kis süti. Tudom nagy súlybol indulok, és sok idő, türelmes is vagyok, de elkeserit. 11 Hónapja szültem.


Ti menyi kalóriát etettek? Figyeltettek a makró tápanyagokra? Mit sportoltatok? Menyi idő volt?

Mi motivált? Hány kgrol indultál? Hány cm vagy? Volt hogy nem látszott? Mikortól fog látszani?


Előre is köszönöm szépen a normális válaszokat, nem belém kötni, normális hangnemben is le lehet írni, amit nem jól csinálok, és javítom. Köszönöm.



2020. aug. 3. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Szerintem jól állsz a fogyásban. Én június elején kezdtem. 162 cm vagyok, akkor 82 kiló voltam, most 79. De nem erőltetem meg magamat. Az elején kb 1300 kalóriát ettem, de aztán volt egy hét amikor 2000-ret, majd néhány napig megint 1300-at, megint 2000-ret stb. Rájöttem hogy az 1300 nekem kevés. Már 3 hete hogy kb 1600-1700 kalóriát eszek, ez így jó. Persze bírnék többet is, pláne este, de ennyit kibírok. És így mostmár jobban is érzem magam. Nem érzem azt hogy "énmosthúúúdefogyózomésnemeheteksemmit". Igaz így lassabb lesz a fogyás, de nem baj.

Sportolni heti 4 nap szoktam. 2-szee elliptikus tréner, 2-szer hasazás.

Változást még nem látok magamon sajnos.

2020. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Semmi okod az elkeseredésre, jó ütemben fogysz, bár a keretedet nagyon vissza vetted, a végén nehezebb lesz sokkal a fogyás. Annyit kell tenned, hogy kitartasz, a fogyás időbe telik.
2020. aug. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igazából, azért eszem 1300kcal, mert az elején 1 hónapig 1 dkg-t sem fogytam. Akkor ettem 1500 kcalt, ezért kelet csökkentenem, mert igy indult be. 🙂 Igen utána nehéz lesz az utolsó pár kg. De nem bánom ha több idő lesz, legalább tartós. 🙂
2020. aug. 3. 23:34
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Én is 160 cm vagyok, csak éppen 96 kilóról indultam, szintén kalóriaszámolással. Jelenleg 64 kiló vagyok. De lassan 2 éve csinálom..Ma már nem nagyon figyelem a makrókat, és a kalóriakeretem 1500 kcal. Van amikor több, főleg amikor súlyzós edzéseket csinálok. Nekem lassan ment a fogyás, talán a korom miatt is, hiszen minél idősebb az ember, annál nehezebben mennek le a kilók.

48/N

2020. aug. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon hasonló paraméterekkel és elhatározásokkal én lassabban fogytam. Ki kell várni. Jó úton haladsz, ennél kevesebbet ne egyél, sőt,1500 kalóriáig nyugodtan felnehetsz. Igyál elég folyadékot is.

Ha a változást objektíven szeretnéd látni, vegyél egy mérőszalagot és k3thavonta mérd a körméreteidet ugyanott. Ugyanez éhgyomorral, felkelés után bikiniben. Ugyanolyan beállításban (kitolt hassal, kényelmesen) csinálj képeket elol-hátul-oldalt. Utána ezeket fogod tudni hasonlítani és látni a változást. Mivel minden nap tükörbe nézel, úgy sokkal behezebb



Az pedig normális, hogy a fogyási ütem egyre lassabb lesz, így egészséges. Ez ne szegje a kedved.

2020. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Előző vagyok, most 69kg, 93.kg ról indultam tavaly augusztus elején. 1600 kalória, minőségi alapanyagok, magamra főzés és sport. Nekem az elején nagyon látszott, de nem magamon láttam, hanem a képeken. Illetve olyanok mondták, akikkel ritkán találkoztam. A havi -1-3kg ami most van, két-háromhavobta látszik és ruhaméretben is csak úgy érződik
2020. aug. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor meg emelem a napi keretemet. 🙂 Köszönöm és gratulálok mindenkinek! 🙂
2020. aug. 4. 00:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly váltottam életmódot, 17 hónapja csinálom -53 kg eddig. 170kg--> 117 jelenleg. célom 175cm-es magasságomhoz 62-64kg.

Kalóriában elég sokat eszem a zsír alapú étrendem miatt, 2300-2500/nap, de én nem ez alapján alakítottam ki a kaját, hanem a makrók alapján. Mivel anyagcsere betegség miatt speciális étrendet kell követnem. LCHF, vagyis szénhidrátszegény, zsírban gazdag étrendet tartok, sok fehérjével. Nagyon megszerettem, és már nem is azért eszem így mert kell, hanem mert ez esik jól:) Úgy mondanám, ez az a "diéta", amit egész életemben kerestem, de eddig nem tudtam, hogy így is lehet:) Ez az életmód lett az életem.


Mi motivált? Egyszerűen a hízás elért egy olyan szintet ami már nagyon ráment az egészségemre, és az életminőségemre. Fájt minden mozdulat, szinte sehová sem jártam, mert kifárasztott az is, ha lementem az utca végéig. Az a szerencsém, hogy a munkahelyem közel van, és ülni szoktam közben, így azzal legalább nem volt gond. Viszont tényleg Nagyon beteg lettem, és hát nem akartam meghalni sem. Úgy éreztem akkoriban, hogy nem járok túl messze tőle. Ezért kezdtem bele. Masszív szénhidrátfüggőként nem volt egyszerű az első pár hét, az elvonási tünetek nem voltak kellemesek, de miután azon az időszakon túllendültem, már nagyon élveztem az egészet:)


Látványos-e?. Nos ez egy érdekes dolog, mert a ruháim leesnek rólam, mindenütt lógnak, a nadrágokat csak övvel tudom hordani, amúgy az is a bokámon kötne ki, ha egymás mellé teszek két fotót- egyértelmű a változás. Viszont ha a tükörbe nézek, semmi változást nem látok. Valamint a környezetemtől semmiféle visszajelzést nem kaptam eddig -53 kg után, hogy látnának rajtam valami változást. Nem mintha zavarna, engem ez nem érdekel. Önmagamért csinálom, nem mások elismeréséért. (most szimplán a kérdésed miatt írtam le a tapasztalataimat):)


Amúgy, szerintem túl keveset eszel és lehet, már hozzászokott a szervezeted, belassult az anyagcseréd. Ez az átka a kalóriaszámolgatásnak ám. A többség eleve alacsony bevitellel kezdi, hozzászokik a szervezete, lelassul/megáll a fogyás, még tovább csökkenti hogy folytatódjon a fogyás, majd még tovább, és még tovább majd már nem lesz hova csökkenteni. Régen én is próbáltam így fogyni sokszor sajnos. Szépen tönkrevágtam az anyagcserémet, számtalan jojóeffektusom volt, mert egy idő után nem bírtam a koplalást, a sok sikertelenségtől bánatevő és függő lettem, aztán évek múlva ott kötöttem ki, hogy 170 kg vagyok, pedig "csak" kb 36-38 kg feleslegem volt eredetileg. Mikor először kezdtem fogyókúrába.

Szóval idővel rájöttem, hogy ennek semmi értelme. Ezért is mentem inkább a makrók irányába.

2020. aug. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, gratulálok. 🙂

Növeltem a napi adagot 1500 kcalra,és figyelem a makrókat is, mindig kevesebb legyen a ch, sikerült csökkentenem. De mikor edzés van, muszáj a több. 🙂

2020. aug. 4. 04:12
 10/10 anonim ***** válasza:
36%
Ez kb fél kg fogyás hetente, szóval teljesen jó. Éppen szigorithatnal rajta, és akkor elérhetnéd az 1 kg-t is, de igazából felesleges, ráérsz és így szépen lassan le tud menni.
2020. aug. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!