Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki imád enni és mindene az...

Aki imád enni és mindene az étel (gobbija az evés), annak hogy sikerült fogynia?

Figyelt kérdés
2018. jún. 2. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Sehogy.
2018. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Bár sosem kellett fogynom, volt ,amikor egészségtelenül ettem, elég sokat. Aztán nem voltam megelégedve az átlagos, vékonyka testemmel. Elkezdtem sportolni, és egy idő után egyre fontosabb lett a sport. Jelenleg heti 5-6x edzek, emellett minden nap sétálok 1-2 órát. A sok sport miatt normális, egészséges, tápláló ételeket kell ennem, így magamnak főzök, nem éttermi kajákat eszek, amikben sok zsír, olaj, só, cukor van. A főzés is hobbim, pont mint a sportolás. A sok edzés miatt rengeteget eszem. Mivel én főzök magamnak, mindig azt eszem, amit megkívánok.
2018. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy fogytam hogy nem nassoltam az étkezések között reggeli után ebéd előtt és ettem inidig ezt azt. A másik dolog hogy normál adagokat eszem nem kipukkadásig zabálok.
2018. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Nehezen :D Bár az elején könnyen ment. Sokat ettem és a kedvenceimet, de jóllaktam enyhe kalóriadeficitben, mert életmódot váltottam.


Alaposan jóllakva nem eszegetek, kikapcsol ez a vágy.


A mozgás is segít. Ha sokat mozogsz, akkor talán elég az a 2-3000 kcal, ami a kereted :D Na, én lusta vagyok ehhez, de azért némi mozgás van, ami besegít.


S persze vannak egyéni dolgok. Nekem ma már pl. a napi egy evés az egyetlen esélyem, de mivel szeretek enni s megszoktam a napi kb. 2 étkezést (gyerekkoromban rosszakaróim szerint még egyszer ettem: reggeltől estig, de aztán fejlődtem), ez egy egészen pici önfegyelmet is megkövetel. Nem sokat, mert mint már említettem, jóllakottan nincs erős evési vágyam, máspedig engem egy nagy étkezés tartósan és alaposan laktat, főleg jó étrenden.


Plusz van, aki ilyen melegben nem eszik sokat, akkor sem, ha amúgy nagy haspók.

2018. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. Én már akkor csápolok örömömben, ha nem hízok tovább.
2018. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Imádok enni és főzni/sütni is.

Fél év alatt mégis sikerült lefogynom 13 kilót már csak 5-öt kéne.

Nekem elég volt annyi megszorítás, hogy nem ittam napközben cukros üdítőket, gyümölcsleveket, csokikat, péksütiket stb. Ezek mellet 4 hónapig edzettem is. És megtanultam "jól" enni. Eddig mindennap péksüteményt reggeliztem napközben nassoltam, cukros löttyök, este vacsorára azt ettem amit főztem. Már nem sportolok úgyhogy most már úgy csinálom, hogy ha a vacsi "durva" mondjuk tészta van akkor reggelire pl csirkemell sonkás teljes kiörlésű szendvicset eszek. Ha "lájtos" a vacsi akkor napközben belefér a süti is vagy egy hambi. A cukros üdítő meg a felesleges nassolás tett ki nálam napi szinten plusz 600-1000 kcalt ezeket elhagyva súlyom tartom úgyhogy ehetek/főzhetek kedvemre. Neked is sikerülni fog csak rá kell jönnöd mibe mennyi kalória van. Nekem pl fogalmam nem volt hogy a gyümölcslében mennyi kalória van amíg nem foglalkoztam vele úgy hogy be is toltam napi 2 litert csak ez 500kcal. Pont valamelyik nap gondolkodtam rajta, hogy akár napi 4 SertésMcFarmot(ez a kedvenc hambim) is megehetnék mert a súlytartós keretembe belefér 1600kcal.

2018. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos kényszerevö vagyok,nem tudom hogy szokjak le:(anorexia után,állandó zaBRoham,állando evéskényszer rosszullétig. Éa csak hízok...
2018. jún. 2. 19:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Az viszont már egy súlyos dolog, amiről írsz. Mert én imádok enni és kicsit már pótcselekvés is néha, rosszabb lelkiállapotaimban, de nekem nincs olyan beteges evéskényszerem, amiről te írsz. Azt valószínűleg nagyon nehéz megállni, de szükség lenne rá. Ha kell, fordulj szakemberhez, de valami kis plusz erőfeszítés is jó lehet (én csak a normál ember olykori evésrohamaihoz értek egy parányit, lehet, hogy komoly evészavarnál teljesen más van, ezért is kéne szakember)... Pl. ha olyanom van, én is akármeddig eszek, na itt jó, ha legalább az étel típusát korlátozom s előre vannak ételterveim, amikkel nehezen hízom... Aztán persze adott hangulatban ez nem segít, de normálisabb helyzetben azért mégis. De nálam azon áll vagy bukik az egész, hogy nem éhesen elkezdek-e enni. Mert a megállástól sok étel fog elválasztani, ez borítékolható. Egyszerűen a rendes, tervezett, megfelelő étkezéseken kívül nem enni sokkal könnyebb (bár az is nehéz olykor). Ha egy mód van rá, tartanod kéne magad egy jó tervhez, ha nem tudsz keveset nassolni közben... De mondom, a te eseted komolyabb, szakemberek értenek hozzá inkább.
2018. jún. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sparr0w válasza:

Ha tényleg kényszerevő vagy akkor rossz a kérdés mert a kényszerevő nemfeltétlenül finomat és jót eszik hanem egyszerűen nem tud leállni.

Én égett rizstől kezdve a legborzasztóbb szemetekből is tele tudom zabálni magam úgy hogy nem is ízlik akár. Finomságokból, édességből, kiválóan elkészített elsőrangú bármiből akárki túleszi magát. De a lényeg amit tudni akarsz: megfelelő alacsony kalóriatartalmú ételekkel kell körülvenned magad mindig.

2018. jún. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Keress valami más örömforrást evés helyett . Sport,tánc,szakkör,bármilyen hobbi ..

Rakjál rendet a fejedben ,utána lehet az étkezéssel meg a fogyással foglalkozni ,addig semmi értelme , ebből csak zabálás vagy koplalás lesz .

Persze enni kell,én is szeretek,de hobbinak kicsit erős azért .. ez egy szükséglet ,úgy is kell kezelni. Ettől még lehet élvezetes ,csakhát nem ebből áll az élet.

2018. jún. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!