Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriára lenne szükség...

Mennyi kalóriára lenne szükségem a súlyom megtartásához?

Figyelt kérdés

166cm magas nő vagyok, 23 éves, 56 kiló.


ülő életmódot folytatok

heti 3 teljes testes konditermi súlyzós edzésem van


Most kezdem az életmódváltást, a súlyom a magasságomhoz szerintem rendben van, viszont a zsír-izom arányom nem a legjobb, lötyögök, remeg rajtam mindenhol a zsír és szinte semmi erőm nincs. Ha befeszítem a karom, akkor kb semmi nem történik, amikor ki kellene dudorodnia az izomnak stb... Ezért gondoltam hogy a súlyomat tartva, de a kaját és a mozgást rendbetéve jobb irányba alakulna a testem.

Szerintetek mennyi kalóriára lenne szükségem ehhez naponta?


2020. aug. 28. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Én hasonló céllal és adatokkal 1300-1500 tartok. Ha nem mozgok egy nap akkor 1300 körül, ha mozgok akkor úgy számolok, hogy a végén a sportot már levonva max 1500 legyen. Ezeket a számokat saccolom kb, időnként használok kalóriabàzist. Sokkal jobban figyelek arra, hogy minőségben rendbe legyen. Cukros dolgok, gyorsan felszívódó szénhidrátok kizárva. Én ezzel szépen alakulok.
2020. aug. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Ez nem így működik. Ha izmosodnod akarsz, ahhoz tömegnövelő étrend kell. Majd leadod az izom mellé feljött zsírt.
2020. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
8%
Dietetikus/szemelyi edzo 20kert megmondja.
2020. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nehogy már 1300 kaloriát egyél, az az alapanyagcserédet sem üti meg, ami olyan 1400 kcal. Amúgy egyszerű, elkezesz pl 1800- 2000 kalóriát enni és 1 hónap múlva megméred magad. Ha fogytál akkor feljebb, ha híztál lejebbveszel a kalóriából. Nem egy gép az ember es sok mindentől függ, mennyi a szükségleted. Egy kalkulátor is csak megbecsülni tudja, tehat magadnak kell kitapasztalnod. Es nem egy mérésre hagyatkozni, a pontos az, ha minden nap mérlegre állsz és átlagot vonsz a hét végén
2020. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!