Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 2000-2500 kcal mellett...

Napi 2000-2500 kcal mellett szerintetek mennyire fogok hízni? Milyen gyorsan?

Figyelt kérdés

Sportként ennyit csinálok általában: heti egy vagy két óra jóga "hivatalosan" + heti 1 óra otthon, meg suliban heti 3 tesióra és minden nap olyan 30 percet sétálok viszonylag gyorsan

Mellette amennyit tornázok otthon (has+farizom gyakorlatok) az kb 50, max 75 kcalt égethet el

MyFitnessPal és különböző kalkulátorok 1600 kcal körüli értéket adtak ki, de szerintem az nagyon kevés, normálisan evős napot nem tudok kihozni belőle (és légyszi ne gyertek azzal, hogy "térj egészséges életmódra; eszek gyümölcsöt meg fehérjét IS, de nem hiszem, hogy néha ne érdemelnénk meg egy kis nasi)

Ezt azért írom, mert egy átlagos nap (pl tegnap) nálam ilyesmi:

Reggeli: egy tál csokis Viva müzli tejjel (mondjuk legtöbbször inkább csak egy kiflit eszem vajjal és szalámival/sajttal/mézzel/lekvárral meg mellé egy pohár tej kávéként megcsinálva)

Délelőtt suliban: egy Spar hot-dog (üres sajtos kifli, benne egy virslivel)

Ebéd: egy tál "Hawaii-spagetti" (spagettitészta sajtos szósszal+baconnel+ananásszal+sajttal+kukoricával)

Délután: egy Kinder tejszelet

Vacsora: egy vajas kifli (mondjuk ma kicsit elengedtem magam, megettem 2,5 melegszendvicset, eléggé bűntudatom is van miatta :/)

Ja meg ugye a gyümölcs: ma 10 db epret ettem, tegnap 2 mandarint, általában ennyi

Valahol olvastam, hogy mindenkinek más a napi kalóriaszükséglete, ez egyéntől függ állítólag, de akkor mire jók ezek a kalkulátorok?

Amikor 1500-1600-at ettem, akkor fogytam is, bár csak fél kilót vagy kicsit többet kb egy hónap alatt

Szerintetek nagy baj, ha ennyit eszek? Kb mennyi idő lehet, mire így hízok 3-4 kilót?

Ti mennyit esztek súlytartáshoz?

15/L, 167 cm és 49-50 kg



2017. márc. 14. 19:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyébként annyira hízékony, régen inkább 2500-3000-et ettem szinte minden nap és még ennyit sem mozogtam, úgy voltam 55-57 kg... Ha ez számít
2017. márc. 14. 19:37
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
2000 KELL, ha átlagos napi aktivitást végző személy vagy. 1600az alacsony kislánykáknak elég max egy napra. Ebben a korban nyugodtan egyél, és mozogj is mellette. Ettől függetlenül nem sok értelmes dolgot eszel. Pl.a vacsid lehetne fehérje.
2017. márc. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ebédre legtöbbször húst szoktam enni, tésztát 1-2 hetente egyszer, most pont az volt :)
2017. márc. 14. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Súlytartás nekem 2-3000 kcal. Majdnem mindegy, melyik, az anyagcserém felveszi az iramot. De én 65 kg körül vagyok, az átlagosnál picit gyorsabb anyagcserével (vagy sokkal gyorsabbal, ha sokat eszem) s nem valami sok mozgással.

A kalkulátorok tippelnek, valami statisztikai adathalmazt használnak. Ettől nagyon erősen el lehet térni. Amikor kalóriát számoltam a kalóriabázissal s lassan fogytam, na akkor jóval a súlytartó szint fölött ettem szerinte.

Ez van, ezt csak kitapasztalni lehet.

2017. márc. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!