Mi tevő legyek?

Figyelt kérdés

Szóval röviden annyi, hogy már elegem van a kalóriák számolgatásából. Kb.mindent lemérek, majd bepötyögöm, hogy mennyit ettem meg bizonyos ételekből.


Már nem fogyókúrázom. Szimplán súly megtartásról van szó.


Ti hogyan tartjátok a súlyotokat? Vagy ti mit tanácsoltok?



2020. júl. 4. 16:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Mindent eszek, csak többször és kevesebbet. Nem kell számolgatni, sikeres fogyókúrával van már annyi rutinod, hogy nagyságrendileg miből lehet többet enni, miből kevesebbet. Tudod azt is, hogy a lényeg a sokszor keveset elvben van, szóval ha csak ennyit figyelembe veszel, máris tartod a súlyod, de lehet még csökkenni is fog.
2020. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de nem mindennek ugyanannyi az értéke sajnos, például a sonkák, szalámik és egyebeknek eltér sokszor a kalóriájuk. És emiatt nem tudom, hogy mi lenne a megfelelő
2020. júl. 4. 16:46
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Ez a kalóriaszámlálás az agyára megy sok embernek, pedig az emberi test sem egy gépezet ami mindig ugyanúgy működik.

Én is fogyokúrázom, néha megnézem mennyi kalóriát tartalmaz egy adott étel, de ennyi. Főtt kaját is ugyanúgy eszek, azoknak se tudom/akarom kiszámolni a kalóriatartalmát, főleg, hogy nem is én főzöm.

Szóval nem azon a pár kalórián fog múlni, mértékkel kell enni.

2020. júl. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyre jobban én is így érzem. Minden a mértéken múlik. Nem kell lemérni meg számolgatni
2020. júl. 4. 17:42
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Talán nem úgy kéne csinálni, hogy becsavarodj.

Akármennyire méred, meg nézed minden egyes dolognak az értékét, sosem kapsz pontos számot. Mindig ott lesz +- 100 kcal a nap végén. Ami semmit nem jelent. Nem azon az 50-100 kcalon fog múlni hogy megtartod e a súlyod.


Én csak kb kiválasztom azt a receptet ami hasonlít a kajámra és beírom azt. De a gyakori ételeket már amúgy is tudom fejből.


Esténként felírom hogy miből mennyit akarok enni másnap. 10 perc. A pulton kint a mérleg és azon szedem az adagot. Az meg kb 0 plussz idő. És fogyok rendesen

2020. júl. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Utolsó. Köszönöm. Értelek is, csak én úgy érzem, hogy nagyon ragaszkodom a mérleghez, és mint mondtam, nem fogyni szeretnék. Már csak ezért sem akarom ilyen görcsösen figyelni
2020. júl. 4. 19:11
 7/16 anonim ***** válasza:

Egy darabig én is szàmolgattam makrotàpanyagokat, de egy idő utàn az agyamra ment, hogy be kell írkàlni. Sejtettem hogy így lesz, ezért az elejétől étrendszerűen eszem, àllandósítva bizonyos dolgokat, szóval egy életmódrendszerben élek. Ez megmaradt a szàmolgatàs utàn is.

-10 kg- ig adminisztràltam, utàna màr nem. Azóta lement még 40, szóval nem csinàlom rosszul😊 a többi folyamatban.

Nem szàmolok rég, nagyon zavart egy idő utàn. Régen a szokàsaim rabja voltam. Most is, csak àtalakítottam őket úgy, hogy fogyàshoz segítsenek hozzà. Most màr rutinból megy. Az egyetlen amit nem bízok szemmértékre, sem a testem jelzéseire ( éhségre), az a tészta amit szàrazon azóta is kimérek konyhamérlegen, és NEM eszem belőle többet, de ez nem zavar.

Ajànlok valami hasonló módszert neked is, ha nem akarsz életed végéig szâmolgatàssal élni.

2020. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: Már inkább leszoknék róla, nagyon az agyamra tud menni. Életem végéig pedig nem akarok mindent lemérni, és írogatni hogy mi mennyi volt stb...


Szóval nagyjából mindent szemre eszel, viszont a tésztát leméred? És mondjuk a rizset?

2020. júl. 15. 19:24
 9/16 anonim ***** válasza:

Rizst pont nem szeretem így nem eszem, és a többi gabonàt sem. De amúgy szemre szedem ki a zöldségköretet, húst az ebédhez. Nagyrészt alacsony szénhidràttartalmúakat eszem, így annyira nem is kell szâmolgatni.

Mint írtam, szokàs kérdése, pl az hogy egy adag reggelihez 3 tojàst sütök, a vacsihoz pedig 3db szénhidràtcsökkentett kenyeret veszek elő, nem többet. Aztàn pl diabetikus tàblàs csokiból 3 kocka a max napi adag.

Lowcarb tésztàt lemérem mert abból hajlamos lennék többet enni mint kéne, sajnos túlsàgosan szeretem, így megelőzöm a problémàt.😊 Repetàt pedig nem szedek, ahhoz lusta vagyok😂

2020. júl. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Na, én nem mérek grammra, kivéve ha sütök süteményt :D

Az a helyzet, hogy 9 év után nagyjából meg tudom saccolni, kb mennyi lehetett nagyjából az a darab sajt, vagy az a pohár tej,stb. És úgy írom fel.

Nekem már az életem részévé vált a számolgatás, egyszerűen nem tudok leállni.

Vannak napok, mikor elengedem magam, és olyankor leszarom, nem írok be semmit, de többnyire vezetem rendesen.

Most főleg, mert van rajtam kb 5 kg, amitől el szeretnék köszönni...

2020. júl. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!