Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan kezdjek neki?

Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

1 éve fogytam több mint 10 kilot , koplalással , sanos vissza jött ,

Nagyon rosszul erzem magam emiat , nem túdom megalni , hogy ne egyek és minden nap falásrohamaim vannak , aminek hányás a lessz mindig a vége ..

Regebb túdtam motiválni magam és volt önuralmam , hogy azt mondtam hogy NEM

Mi történt velem ... ?

Hogy kezdhetném újra.. persze nem a koplalást , hanem az egezseges étkezést és mennyiséget betartnai..

Sokszor sírok , és mondom hogy nem eszek többet soha , aztán eltelik 1 óra , s már gyúrom magam .. mert a fejembe valami állanfoan azt súgja , hogy eggyél ..

A szüleimhez is fordúltam már segitségért , de azt mondták , hogy vágjak magamnak 2-2 pofont s helyre jovok , ezzel még jóbban bele estem

Étkezési zavaraim vannak , s azt mondják , hogy vágjak magamnak 2 pofont ..!!?

Nagyon nem esett jól de mind1

A kérésem az , hogy adjatok valami tanácsot , kérlek mert ha nem bele örülök .. (már lassan 1 éve )

Válaszokat elöre is köszönöm

Helyesirásért meg bocsi🥺❤

174 cm , 65 kg



2020. szept. 21. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Kar! Engem ők hoztak helyre elég kemény étkezési zavarból. Ha nem pesti vagy,hívd fel őket és érdeklődj kihez fordulhatsz a lakóhelyeden (egyébként országos a SE de nyilván nehézkes feljarkalni) ezt nem fogod megoldani az internetről, tapasztalatból mondom,a bulimia nem játék!

Egyébként a suly/magasság arányod így elsőre tökéletesen rendben van...

2020. szept. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus. Semmi szükséged nem volt fogyásra, éhezésre és most hánytatásra sem. Feltételezem gyerek vagy, ha a szüleidnek elmondanád normálisan, lehet, hogy partnerek lennének, ha ez nem sikerül keresd meg az iskola pszichológust.
2020. szept. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
pedig a szüleidnek igaza van, már ne is haragudj. Ha ilyen adatokkal nem tetszel magadnak, sportolj, de diétára nincs szükséged.
2020. szept. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3: még ha abban igaza is van a szüleinek, hogy nem kéne fogynia, abban nincs, hogy így viselkednek vele. A testképzavar pont arról szól, hogy valaki rosszul látja a saját testét. Nem a pofon a megoldás.
2020. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szülők érdektelensége, és hogy ilyen egyszerűen próbálják megoldani a kérdező problémáját, nagy baj. A rossz szülő-gyerek kapcsolat és/vagy az odafigyelés hiánya gyakran áll az anorexia/bulímia hátterében. Támogató háttérre lenne szükség, ha más nem, egy pszichológus vagy orvosi segítség formájában.

Kérdező, kár volt koplalni, most pont jó a súlyod. Inkább mozogj többet, és próbálj kicsit egészségesebben táplálkozni, de ne ess túlzásokba. Ha éhes vagy, egyél. A lelki problémáiddal fordulj szakemberhez.

2020. szept. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te.

Tavaly koplalással 20 kg-ot fogytam(174cm-hez 65kg voltam). Lassan beláttam, hogy ez így nem jó és nagy nehezen visszahíztam 55kg-ra. Ám nem bírtam megállni és folyton falásrohamok törtek/törnek rám. Én is sajnos párszor a hánytatáshoz fordultam, de inkább ilyen rohamok után másnap koplaltam.

Most 68 kg körül lehetek és próbálok meggyógyulok. Most azt csinálom, hogy akkor eszem és azt, amit kívánok, amikor éhes vagyok és megálló, ha jóllaktam(nem amikor tele vagyok). Így is legalább kétszer a héten rám tör egy falásroham, de legalább nem minden nap.

Szeretnék egy kicsit fogyni majd, mert sajnos amit visszahíztam, túlnyomórészt zsír volt, de azt majd a jövőben valamikor.

Tudom, hogy mit érzel, hisz ugyanazt élem át( Sírva fakadok, ha meglátom, hogy nézek ki, mégis egyre csak zabálok). Remélem sikerül túl jutnod ezen.

2020. szept. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!