Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez lehetett volna anorexia?

Ez lehetett volna anorexia?

Figyelt kérdés

Kilencedik elején láttam magamról egy videót és teljesen elborzasztott,hogy mennyire kövér vagyok ( 172 cm/70kg). Főként a vádlim. Akkor elhatároztam, hogy lefogyok. Reggelire mindig kèt répát vittem a suliba meg kaptam ebédet. Néha vittem egy almát is de volt, hogy rágóztam helyette. Minden este megnéztem mi lesz az ebéd màsnap a menzán és ha tészta akkor nem reggeliztem vagy csak nagy bűntudattal. Volt hogy direkt salàtát vittem ilyen napokon. Apukámnál mindig hízlaló kaják vannak, zöldségek nélkül de muszáj volt ennem mert figyelték. De egy idő után főztem magamnak.Emellett heti 6× jàrtam atlétikára versenyszerűen ahol amikor elkezdtem fogyni, úgy 6 kilónál elkezdtek dicserni hogy régen milyen kerek voltam de most szép. Ez nagy örömmel töltött el. De valahol ezután jöttem rá, hogy ez nem jó és reggelire néha már ettem joghurtot de utàna szigoruan semmit. De még mindig volt,hogy nem ettem és olyan jó érzés volt. Nyaraláson is minden nap számoltam a kalóriákat hogy vajon hány kg plusszal térek haza. Az amire emlékszem a bűntudat. Ezután beszéltem sokat egy anorexiàs lànnyal aki kórházba volt. Ott jöttem rá hogy én nem akarok ide jutni, holott közel sem voltam hozzá. Befejeztem a nem evést mert féltem/félek hogy hozzászokik a szervezetem és majd raktározni fog. Aztán egy versenyen eltörtem a kezem 2,5 hónapra kiestem és visszahíztam. Utána egy fokkal jobb lett de 5 hete teszteltek pozitívan covidra és szintén itthon ragadtam 3 hètre mozgás nélkül. Megint úgy érzem magam mint aki rettenetesen el van hízva, próbáltam nem enni hogy 1 nap legyen egy sajtospogàcsa de sose megy mert a többiek mindig hoznak valami csokit vagy gumicukrot. Reggelente eszem egy rántotthusos szendvicset ebédre igyekszem semmit de mindig hoznak valami nasit és próbálok nem enni belőle meg elriasztani magam. Aztán otthon eszem rendesen mert nem szeretnék anorexiás lenni egyszerűen csak ha belenézek a tükörbe zavar hogy ennyire kövér vagyok,rossz érzés. Nagy pulcsik stb... edzés most nincs mert a tüdőmet megviselte a korona


Ès igazából nem is tudom mi volt a célom a kèrdéssel, egyszerűen csak ki akartam írni magamból mert ezt 2 éve hordoztam már és nem tudom megbeszélni senkivel. Szóval köszönöm ha elolvastad és legyen szép napod!



2020. szept. 26. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hajlamos vagy testképzavarra. Ha van rá lehetőséged, jó lenne, ha erről egy pszichológussal elbeszélgetnél.


Most ne aggodalmaskodj, ha beteg vagy, akkor nem az az első, hogy ne hízz, hanem hogy gyógyulj. Lázzal sportolni sem szabad, mert olyankor az leépít, nem erősít. De arra azért figyelhetnél, hogy normális összetételű legyen, amit eszel (a pogácsa meg az édesség nem az). Majd ha meggyógyultál, akkor kezdj el újra sportolni.


De ne a kinézet legyen az első, hanem az egészség. Ha mindenképp számokra van szükséged, akkor szerezz egy fitneszkarkötőt, ezek tudják mérni az alvás közbeni pulzusodat. Ha edzetlen a keringési rendszered, akkor magas lesz. Rendszeres sport mellett fogod látni, hogy lejjebb megy, ahogy edződik a szíved.

2020. szept. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Iiigen, ilyen fitness karkötőm a versenyek miatt van, szoktam is használni! A covidból szerencsére már meggyógyultam:)) és tudom hogy ennem kell, nagyon törekszem alapból az egészségesre is csak kicsúszott a kezemből az irányítás. Nagyon rossz tükörbe nézni de az meg olyan jó érzéssel tölt el ha nem eszem semmit. Viszont tudom hogy ez rossz és nem szabad szóval eszem pl most görög salit reggelire meg sonkás rozskenyeret ebédre pedig csirkecombot salátával csak fura érzés
2020. szept. 26. 22:15
 3/8 A kérdező kommentje:
De nagyon szépen köszönöm a vàlaszt, sokst segít!!
2020. szept. 26. 22:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán segít, ha arra gondolsz, hogy ha nem eszel, akkor a tested az izmaidat fogja megenni.
2020. szept. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt látom problémának, hogy azt gondolod csak úgy lehet fogyni, ha nem eszel. Ki kellene alakítanod egy egészséges életmódot, egészséges táplálkozással.
2020. szept. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Enni igenis kell. Az a nem mindegy, hogy mit és mennyit. Próbálj úgy étkezni, hogy magas legyen a fehérje arány és a szénhidrátnak legyen alacsony a glikémiás indexe. Ha fogyni szeretnél akkor legyél kalóriadeficitben. Ezt magadnak könnyen ki tudod számolni egy online kalkulátorral. Alapanyagcsere alatt soha ne egyél. Igenis lehet éhezés nélkül fogyni. Sokkal hatásosabb is. Tapasztalat.

Illetve nekem amit leírtál anorexiának tűnik. Mivel az anorexia nem egy testsúly, hanem egy állapot. Túlsúlyosan is ugyanúgy lehet valaki anorexiás. Ha már nagyon benne vagy akkor csak nagyon nehezen vagy segítséggel tudsz ebből a gödörből kimászni. Az anorexia általában átesik bulímiába. Tényleg ne koplalj.

2020. szept. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

4-es igen szoktam erre gondolni, köszi :DD


5-ös válaszoló: simán lehet, hogy most ez van sőt igazad van. Régebben ment a helyes étkezés csak mikor eltört a kezem újra átcsapott ilyen együnk reggelire puffasztott rizst aztán vacsira valamit ha van. De megpróbàlok visszaállni


6: köszönöm szépen a tanàcsot, igyekszem megfogadni :)) anorexia lehetett volna, de szerintem még időben megálltam. A gondolatok meg voltak hozzá csak a végeredmény elrettentett és még időben nem estem bele. De ez így is fog maradni remélem :))

2020. szept. 27. 07:11
 8/8 anonim ***** válasza:
16%

"Nagyon rossz tükörbe nézni" - éppen ezért rendszeresen meg kell tenned!

Ha így teszel, az erőd ad a TISZTESSÉGES, MEGALAPOZOTT diéta betartásához.

2020. szept. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!