Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akik több mint 2000 kalóriát...

Akik több mint 2000 kalóriát esznek, és mégis fogynak, hogyan csinálják?

Figyelt kérdés

Sokszor olvastam már ezen az oldalon, hogy az adott személy 2000 - 2400 kalóriát eszik, és állítása szerint fogy. Nem 150 kilós férfiak írtak, hanem ilyen 60-80 kilós nők.

Ezt hogy csinálják? Mennyit mozognak egy nap???

Én 80 kilós vagyok, 1600-1700 kalóriát eszek, igaz ülőmunkát végzek, de heti 5-6 nap 1 órát kardiózok, és 2 hónap alatt csak 2 kilót fogytam.


2020. okt. 5. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Lehet nem ülőmunkát végeznek hanem momdjuk valami megerőltetőbbet pl áll egész nap meg lemegy boltba és megvan a 2000 kalória+ heti 3x edz 1 órát és akkor az már 2300 kcal szükséglet. És aki 2000 kalóriát eszik sem biztos hogy 10 likót lead egy hónapban, inkabb csak 2őt például, ami valójaban ai ideális üteme a fogyásnak.

Nekem például napi 1.5 óra sétával/ácsorgással+ heti 3 tesi óraval (45 pec, nem túl intenzív) és heti 4x kb 6- 7 km futással olyan 2300- 400 a szükségletem 50 kilós lányként és ha már 1500 kaloriát is eszek fogyok egy kilót egy héten minimum(de inkabb 2 nap alatt😅).


Szóval a lényeg, hogy igen, mozognak, esetleg gyorsabb az anyagcseréjük, plusz lehet nagyobb az ember kelóriakerete, de akkor az a fogyás ütemeből vissza fog venni

2020. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

15 km-re van a munkahelyem, és biciklivel járok. Ráadásul egy dombra is föl kell mennem. Ez - forgalomtól függően, de viszonylag gyorsan tudok menni, mert főutakon megyek - 50-60 perc irányonként. És ugye heti 5x oda-vissza. Plusz még hétvégén gyalogtúrázni szoktunk menni a férjemmel, kedvtől függően 15-30 km-t. Autót nem tartunk fenn, boltba gyalog megyek, ebédelni is ki szoktam menni a munkahelyről, szóval ezen felül még van gyaloglás is. Így kb. havi 1 kg-ot tudtam 2400 kcal körüli kerettel fogyni.


Most otthonról dolgozom, és így egyáltalán nem sikerül fogynom, nem is igazán sikerül betartani a keretet, amit kéne. Még az se működik, hogy heti 2 alkalomra összecsoportosítom a biciklizést, és ugyanannyit megyek, csak szebb helyeken, nem a város felé. Valamiért nekem számít, hogy hogyan van szétosztva a mozgás, gondolom valahogy befolyásolja hormonrendszert vagy ilyesmi.

2020. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
En felszolgalo vagyok, napi 8-10 oraban. Mellette tulorazok egy barban, gyalog jarok mindenhova, es heti 3-4x konditerembe megyek, plusz heti 1-2 futas. Szabadnapjaimon turazok, altalaban 20-25kmt szoktam megtenni olyankor, munkanapokon 13-18 km. Mar csak sulyt tartok, illetve formasodni szeretnek, 2500 kaloria korul siman eszek egy nap. 173 cm 59kg. Mielott elkezdtem pincerkent dolgozni fogyni szerettem volna kicsit, 65kg voltam viszont 0 mozgast vegeztem, nem tetszett az alakom. Most meg vagyok elegedve magammal, kezdek izmosodni is, sokkal jobban birom mar a mozgast. Hiaba ettem regen kevesebbet, sokkal, megsem mentek le a kilok. Amiota ennyit mozgok, muszaj sokkal tobbet ennem, es ezzel sikerult is fogynom.
2020. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 vantel ***** válasza:
13%
Hasnmenés,hányás,emeésztő szervi betegség.
2020. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

3300 kalóriát eszek és fogyok.


76kg vagyok, férfi.

2020. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Én 105 kg vagyok, fogyok folyamatosan 2300-2500 kalória közt mozgok, bár engem a kcal nem érdekel, speciális makro arányok alapján eszem. 2-3 kiló lemegy havonta. Nem is kell több. Igaz, nagy súlyból indultam.

Ha nagyon belassul később ( havi 1 kg alá), akkor növelem a mozgást majd, kaján nem akarok változtatni.

2020. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
60%
Többet égetnek el 2000-nél
2020. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Bár én 105+ kg vagyok ugyan, de nekem annyi a "titkom", hogy szinte minden nap biciklizek/futok kb. 30-40 percet, illetve súlyzós edzés is van heti 2-3 alkalommal.
2020. okt. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Én egyáltalán nem számoltam kalóriát a nyáron, és fogytam 8 kilót. Heti háromszor négyszer biciklitúráztam, minimum 3-6 órás időtartamú tekerések voltak megállás nélkül, terepen. Ugye biciklin ülve nem lehet enni, legalábbis én nem tudok. :D Mondjuk ezt csak munkanélküliként tudom csinálni, de a lényeg: napi egy óra kardió nem elég. Azt meg kell toldani a napi aktivitással: gyaloglás munkába, lépcsőzés, akár a tömegközlekedés teljes mellőzése. Ez sajnos nagyon sok időt elvisz, de másképpen nem megy.
2020. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat.
2020. okt. 5. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!