Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Heti 1 "csalónap" nagyon sok?

Heti 1 "csalónap" nagyon sok?

Figyelt kérdés

77 kilós lány vagyok, szeretnék fogyni 15 kilót.

Kalkulátorok szerint a napi kaloriaszükségletem kb 2100 kalória, ha tornázom is aznap akkor 200-300-al több. Heti 5 nap tornázom.

Napi 1600 kalóriát eszek, és szerintetek "megengedett" ha heti 1-szer 2000-2200 kalóriát ennék? Nagyon befolyásolná a fogyást?


2020. dec. 7. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ilyen kis kilengés még pozitívan is hatna a súlycsökkenésre és nem fogsz megkattani a túlzott szigortól. Szóval ennyi belefér. :)
2020. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is belefér. De majd meglátod, ha nem kezdesz fogyni 2-3 hét alatt, akkor változtatsz.
2020. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A csalónapot nem így érteném, hanem azon a napon egyetlen étkezés alkalmával ennék valami olyat, amit más napokon nem! Pl. egy szelet süti, vagy 1 szelet csoki, hasonlók. De ettől függetlenül igyekeznék a napi kcal-keretet tartani.
2020. dec. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Az úgy nevezett szénhidrát hintáztatás tényleg az előnyödre is válhat, főleg, ha lassult a fogyásod mértéke. Érdemes utána olvasni. Mondjuk a csalónapokkal azért kell vigyázni, mert könnyen megtörik a rutinod. Általában hétvégén szoktunk csalni, amikor később kelünk fel és úgy vagyunk vele, hogy "kihagy a reggelit, de akkor behozom majd a csaló kajával", vagy este bedörrentünk egy chipset és ezt az anyagcseréd már lehet negatívan éli majd meg. Szóval a csaló napon is csak ésszel, tartsd magad a szokásaidhoz, hogy csak "meglepd" a tested, ne pedig összezavard :D
2020. dec. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Igazából ha csalónapra van szükséged, akkor nem oké a kajád (leggyakoribb hiba, hogy nem ízlik a fogyós kaja). Nekem nincs rá szükségem, mindig olyat készítek, amit éppen megennék. Például grillcsirkéhez nem majonézes riszt eszek, hanem savanyúságot. Az utóbbit is szeretem, ezért nincs különösebb hiányérzet, ami csalónapot indukálhatna. Bolognai? Semmi gond, ahhoz pl. nem főzök tésztát, hanem a ragut vágom tele cukkinivel és azzal főzöm össze, így nem kell köret. Változtatás után is teljesen finom az eredmény. Nincs hiányérzet.
2020. dec. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laylah ***** válasza:
Arra azért vigyázz, hogy a kalkulátoros kcal-igény nem szentírás. Nekem pl. az összes kalkulátor 1600-1650 kcal-t ír BMR-re, de annyitól én már simán hízok.
2020. dec. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!