Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha egy nap nem eszek, akkor...

Ha egy nap nem eszek, akkor számolhatok így a kalóriákkal?

Figyelt kérdés

Vegyük alap kalóriabevitelnek a 2000 kalóriát szálkásítás mellé. Ha becsúszik egy magasabb kalóriát nap (jönnek az ünnepek), és betöltik 4000-et, majd másnap nem eszek semmit, harmadnap pedig visszaállok a normál 2000-es mennyiségre, akkor az olyan, mintha előtte 2 nap 2000 kalóriát fogyasztottam volna?

Vagy a dőzsölés ily módon nem kijavítható?

Tudom, hogy diéta mellé nem illik a 4000 kalóriát nap, de karácsonykor sokan kivételt tesznek, igyekszem minél jobban odafigyelni.

Viszont ha csak 3500-at viszek be, az visszaszámolva csak 1750 napi bevitt kalória, ami még elég kevés lenne. Vagy engedjem el ezt a vonalat?

Tudom, hogy nem kéne túlbonyolítani, de tudni szeretném, mi van ebben az esetben.



2020. dec. 17. 05:23
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nagyjából olyan, de szerintem ne vidd le 0-ra, egyél 2000-et, a karácsony, szilveszter pedig legyen kivétel. Néhány nappal később éred el az áhított súlyt. Nem nagy dolog.
2020. dec. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Rengetegen hangsúlyozzák most, hogy ne kezdjünk szélsőségesen étkezni. Úgy mint ahogy azt a kérdező szeretné csinálni. 1-2 napig félreeszel. Na és? Ettől nem fogsz elhízni, +5 kg sem fog rád ugrani. Felesleges sanyargatnod a tested. Viszont pár napig a mérleget kerüld.
2020. dec. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy bár elméletben jól hangzik, a gyakorlatban nem fog működni. Az egész napos éhezést nem fogod bírni, legkésőbb estére már rosszul leszel és enni fogsz, sokat. Vagy ha nagy nehezen ki is bírod, másnap megint többet fogsz enni, mint a tervezett.

Inkább engedd el ezt a dolgot. Az ünnepek alatt érezd jól magad, egyél annyit, amennyi jólesik, de azért ne rosszullétig. Édes dolgokból ne egyél/igyál túl sokat. Ha fel is szedsz 1-2 kilót, az utána le fog menni, max. pár nappal később éred el a célodat.

2020. dec. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, hogy a 4000-es nap után kevésbé fogod kívánni a kaját és kijön egy 1500-as nap. Annak is van létjogosultsága, hogy másnap már nem eszel édességet. De 0-ra erővel lenyomni szerintem nincs értelme. Nem azért, mert extra erőfeszítés, hanem egyenesen káros (ahhoz képest, ha max 2000-et ennél, de csak annyi, amennyi jól esik). Szerintem ezzel pont jól be tudod magad programozni a raktározásra (mert ugye hol van kaja, hol nincs...). Vagy ha ennek nincs biológiai alapja, akkor is a koplalós napon az izmaidhoz fog nyúlni a szervezet. Ha zöldséget meg fehérjeforrást eszel aznap, szerintem azzal jársz a legjobban.
2020. dec. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Maradj konzisztens... sokkal többet ártanál egy napos koplalással, mint azzal, hogy egy nap túl tolod a kalóriát, viszont ugyanolyan mértékkel eszel.
2020. dec. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Tudom, hogy diéta mellé nem illik a 4000 kalóriát nap, de karácsonykor sokan kivételt tesznek"

De nem úgy, hogy 2000 helyett mindjárt 4000, hanem úgy, hogy 2000 helyett mondjuk 2500, vagy ilyesmi...

2020. dec. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne! Egy-egy túltolt napon nem fog múlni, de ha mégis nagyon zavar, akkor se koplalj, inkább ezeken a napokon iktass be plusz kalóriaégetést.

1 órás séta normál tempóval 263 kcal

1 óra közepes zumba már 629 kcal

2020. dec. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Inkább 4 napra oszt el a plusz 2000 aznapi kalóriát. Vagyis utána ne egy napig ne egyél semmit, hanem 4 napon át 1500-at.

De amúgy nyugodtan 25-26 is egyél bőséggel, utána 27-30-ig kevesebbet a megszokottnál, de ne 0-át, aztán 31-1-én megint egyél nyugodtan, aztán két hétig csökkentett mennyiséget.

De ezt a 2x2 napot nyugodtan használd ki a lazulásra, pihenésre, egyél, amit megkívánsz, persze ne hányásig, mert az már nem is esik jól, de amúgy egyél, ami épp tetszik.

dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!