Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Még csak reggeliztem, de...

Még csak reggeliztem, de máris összejött 700kcal, pedig figyeltem az arányokra. Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Alapvetően most nem vagyok szigorú diétán, csak napi 1600 kcalon belül szeretnék maradni.

7-kor reggeliztem, íme:

2 főtt tojás

2 szelet magvas kenyér (50g) vékonyan pestoval

Fekete kávé +2dl 1.5%-os tej

Tízórai 9.30-kor:

Zabkása 30g-ból, 60g gyümölcsjoghurt és 40g cottage cheese


Direkt két fázisra szedtem a reggelit, mert 2-3 óra után már halálosan éhes tudok lenni. Ma délután kajarendelés lesz a barátommal és ezért nem örülök, hogy már a reggelem is ily "dús". Mivel van itt a gond?


2021. jan. 20. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%

Az a baj hogy ez rengeteg ch, hiába van meg a kcal, ha a reggelidbe 3x annyi a ch mint egy nap kéne.

Íme én mit eszek ma, 36 g ch, 1200 kcal, 106 g fehérje.

Reggeli: 2 tojásból rántotta, egy nagyon pici tejföllel

Tízórai: kb 12 db eperből turmix vízzel

Ebéd: 500g párolt hagymás gomba, 40 dkg csirkemellel

Uzsi: tartalmas ebed utan siman egy meleg tea

Vacsi: 3 főtt tojás

2021. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Ha neked nem ilyen szigorú uzsira bedobhatsz egy kis extrát, magvas kenyéren egy kis szendót, ilyesmi.
2021. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi 1-2! Az a gond, hogy még csak most kezdtem és a kb 2500 kcalos össze-vissza étrendről próbálok átállni és még csak ott tartok, hogy a kajára gondolok egész nap, addig nem is igazán nyugszom, míg nem érzem, hogy teli vagyok, jól laktam. Ezért bármennyire is szépnek tűnik a Te étrended, egy napig sem bírnám, de remélem idővel átállok valami hasonlóra. A ch-t nem szeretném amúgy 100g alá vinni (egyelőre), mert még mindig csak elkezdett fogyókúráim voltak, aztán 1-2 hét után elhagytam, így tapasztalatom sincs a testemmel, valamint radikális változást sem szeretnék (ahogy írtam: egyelőre)
2021. jan. 20. 10:24
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Az 1-es válaszoló biztos hogy nem normális... hogy lenne a reggelijében 3-szor annyi ch mint kellene? 50 g kenyérben van kb 25 max 30 g ch. Attól hogy te egy ch szegény diétát csinálsz, nem az a normális.
2021. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%

Ahaa! Így már más. (1-2 vagyok)

Akkor azt javaslom ne is számolj, én a legelején így kezdtem: finomított cukor, liszt, olaj 0. És ennyi. Nem ehettem olyat amibe van. A tk lisztet és édesítőt meghagytam, de azt se szabad túlzásba vinni. Kezdj így:)

2021. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
4: 100 g müzliben 70 g ch van:)
2021. jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
6 vagyok: műzli-zab nekem ugyanaz
2021. jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

1: jó étvágyat ehhez a diétához, nem tudom mióta csinálod, de 1 hónap múlva majd írd meg, hogy bírod...


Kérdező, a reggeli oké volt, viszont tízóraira megreggeliztél mégegyszer, ezért sok összességében a kalória. Köztes étkezésnek mindig csak picit kell enni, ha lefelezed azt az adagot, már jó lesz. Illetve azt is tapasztald ki, hogy egyáltalán a te testednek jó-e, ha köztes étkezéseket is beiktatsz, mert hiába nyomatják mindenhol, hogy egyel 2-3 óránként, nem mindenkinek válik be. Van, akinek bőven elegendő a napi 3 kaja, és semmivel sem egészségtelenebb.

2021. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
99%

Ha kiszámoltad, hogy ez 700 kalória, akkor nyilván tudod, hogy mi dobta meg ennyire.

Szerintem ez olyan, mintha kétszer reggeliztél volna. Csak 2,5 óra telet el. És tízóraira is nagyon laktatót ettél. Zabkása, túró. Ezek hamar eltelítenek.

Reggelizz egyszer és utána ebédelj 4 óra múlva.

2021. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
4: Ma mindenhova odaírja ezt az 1-es :D
2021. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!