Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen aktivitásnak számít...

Milyen aktivitásnak számít kalóriaszámlálásnál az otthoni 4-5 edzés elég kis intenzitással, esetleg mellette heti 1-2 futással?

Figyelt kérdés

Edzés kb. 30-45 perc körül van.

Futni még nem kezdtem el, de 15-25, majd később 30 perc körül tervezek.


Szóval milyen aktivitási szint, ha csak edzek, és milyen, ha mellette sportolok is? Ezek mellett ülő életmódot folytatok.


Melyik oldalt vegyem alapul? És ezt heti pl. 5-6 edzésnek jelölhetem, vagy annyit nem tesz ki, és túl magas lenne az alapanyagcsere szorzója?



2021. jan. 24. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Ülő életmódot állítsd be. Az aznapi sportot külön írd be és levonja. Pl. a kaloriabazis.
2021. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De van több lehetőség. Pl.:

- ülő életmód

- mérsékelt (heti 1-2 edzés)

- stb. (heti 3-4 edzés, 5+ edzés stb.)


Máshol lehet, hogy ülő életmód, könnyű fizikai munka, nehéz fizikai munka stb. lehetőségek vannak, de én erről a fajta kalkulátorról beszélek, ami heti edzések számát kérdezi. Lehet, ez zavart meg kicsit.


Tehát ha én 4-szer edzek és 2-szer futok egy héten, azt már nem írhatom ülő életmódba, mert valami más igaz rá.


Ez arra szolgál, hogy az alapanyagcserének ad egy szorzót, amivel a napi energiaszükségletemet kapom meg.

2021. jan. 24. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Én ülő életmódot jelölnék be. A futás, edzés kalóriaégetését kiszámolod és annyival többet ehetsz.
2021. jan. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden esetben ülő életmódot válassz, és a napi aktivitásodat külön vezesd fel.

Ne aggódj, pontosan tisztában vagyunk azzal, hogy hogyan jön ki a többi lehetőség, és pontosan ezért mondjuk azt, amit. Nagyon szeret felélőni az ilyen kalkulátor, így nem érdemes foglalkozni a többi opcióval.

2021. jan. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!