Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Anerexiások! Milyen gyakran...

Anerexiások! Milyen gyakran vannak falásrohamaitok? Mennyit esztek ekkor? És mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 00:34
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Falásrohamai a bulémiásoknak van.
2021. jan. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
64%
nincsenek nekünk falásrohamaink, osztom #1-est
2021. jan. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tundegoncznagy36 válasza:
34%
2-esnek van igaza.
2021. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
91%
Tévedés. Évekig voltam anorexiás, és hetente egyszer biztosan volt falásrohamom. Bár ez nem is igazán nevezhető falásrohamnak egy normális ember szemszögéből, mert egy normális adag ételt jelent. De nálam ez annyiban nyilvánult meg, hogy pl. a suliban megettem a menzán az ebédet. Aztán viszont vagy két napig ismét keveset ettem, hogy ellensúlyozzam. Vagy volt olyan, hogy pici súlyú ételekből (pl. müzliszelet) ettem meg egyszerre vagy 4 db-ot.
2021. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Nekem szinte minden nap van. (Már gyógyulófélben vagyok.) 20-30 percen belül megeszek mindent, amit kívánok és a közelemben van, vagy gyorsan hozzáférek. Általában kb. 1000-1500 kcal, de volt már több is, meg néhány 100 is. Áltslábsn péksüti, csoki, zabkása, gyümölcs.
2021. jan. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát eleinte nincsenek, de amikor kórházban voltam, azoknak a lányoknak, akik már évek óta benne voltak, mind voltak falásrohamaik. Nálam ez kb 1000 kcalt jelentett egyszerre.

A szobatársam megevett 5-6 almát egymás után, neki ez volt binge.

Egy másik lány mesélte, h ő hétvégente, amikor hazamehetett, kb 3000 kcalt is megevett egy nap kekszből meg chipsből. Persze aztán 1-2 hétig alig evett, így nem hízott.


De ez normális ilyen hosszú éhezés közben, hogy néha vannak falásrohamok.

2021. febr. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem havi 1-2 van, olyankor általában egész napos, és 3000-5000 kalóriákat eszem meg.
2021. febr. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én gyógyult vagyok, már amennyire ebből ki lehet végleg gyógyulni... nekem a gyógyulási folyamattal járt együtt hogy átcsapott bulimiába, vagyis falasi rohamaim lettek, de utána pár hónap múlva mérséklődött és 2 év múlva már nem volt sem koplalás, sem falás, sem kompenzalas.
2021. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Dehogynincsen falásrohamuk :D


Egyébként nekem anorexiásként nagyon ritkán volt, tudtam kontrollálni magam. Aztán vagy zabáltam és hánytam vagy hónapokig ismét nem ettem...


Egy évtizednyi anorexia/bulimia váltakozást követően végre felépülési fázis elején vagyok, gyakorlatilag egész nap eszek, mindent is. 3-4x főtt étel az alap, közötte csipsz, magvak, jégkrém, stb. de olyan szinten kikészítettem a szervezetemet, hogy ez normális és hónapokis eltart, amint elérem a normális súlyomat, ami olyan 54-55 (most 37 vagyok).

2021. febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Előző vagyok, ez egy hosszú folyamat, de megeri kijonni belőle. Nekem másfél évig már nem volt mensim se, a testem kezdte feledni q szolgálatot, egyik barát, családtag, orvos véleménye sem számított, aztán jött egy nőgyógyász aki közölte hogy jelen állapotomban nem lehet gyerekem, bár teherbe eshetek,a magzat semmiképp nem élné túl, én is életveszélyes állapotba kerülnék. El volt sorvadva a méhem. Előtte mindig azt mondtam, nem akarok gyereket, de akkor valami belém hasított, és onnantól indult el egy hosszú folyamat, ami ma is tart. Már tudom szeretni a testem, magamat, tudom, mitől lesz meg az önkontroll biztonsága, vannak még mindig pillanatok vagy napok amikor vissza tudnék esni, de elintezem annyival,hogy ugyan, nincs nekem erre időm. Van egy nagyon jó életem, nem szabad tönkre tennem megint. :) szoval minden étkezési zavarban szenvedonek üzenem, megéri meggyógyulni ebből, most is vékony vagyok, mások szerint is, magam szerint is, bár ez mondjuk nézőpont kérdése, mihez képest :D de ma már ha valaki ram szól, hogy megint fogytam, egyek rendesen, megfogadom. :) es lehet csodálatosan érezni magad a bőrödben, de nem a csontok látványa fogja elhozni. Menjetek orvoshoz, velem komplett csapat foglalkozott (endokrinologus, nőgyógyász, pszichológus, pszichiáter), kellett idő mire engedtem nekik, de kihoztak ebből.
2021. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!