Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vannak falásrohamaim?

Miért vannak falásrohamaim?

Figyelt kérdés
Hogyha eszek, akkor gyorsan és bármit amit találok... tuti nem amiatt van, mert régen koplaltam és most pedig falásrohamaim vannak. Nem tudom miért van. :S 104 kg vagyok

2016. szept. 29. 13:20
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Elképzelhető, hogy pszichikai eredetű. De az is lehet, hogy vércukorszint ingadozással függ össze.
2016. szept. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan tápanyaghiányos vagy. A szervezeted jelez. Olyan kajákat eszel, amiknek a hasznos tápanyagtartalma szinte nulla. A tested éhséggel válaszol a tápanyaghiányra,amire te megint ráeszel valami dzsuvát és ez így megy miközben akkorára hízol, mint egy vágósertés. Ördögi kör, amiből csak a tudatos,helyes táplálkozás ad kiutat.
2016. szept. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
34%

a falásrohammal van a baj, kedves utolsó!

falásrohamában ehetne értelmes, egészséges kaját, attól még a rohammal lesz baja..

2016. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinted salátával meg főtt tojással elégíti ki a falásrohamait? Gondlom nem attól 104 kg.
2016. szept. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
ez is egy kényszerbetegség. önpusztítás, és egyedül nem megy. OA
2016. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ki tudja, mivel elégíti ki? Szinte bármivel meg lehet hízni (salátával nem, de az nem is tápanyagdús étel), csak pl. tojással szerintem nehezebb, nekem az a leglaktatóbb ételem, nem véletlenül.

Határozottan jó kérdés attól még, hogy mit eszik, mert a falásrohamot nagyon könnyen okozhatja legalább részben a rossz étrend. Úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy egészséges étellel is megmaradna, nagy esélyt látok rá, hogy nem. Persze ha pszichés a dolog, az más kérdés.

Úgyhogy kevés az infó, kérdező, oszd meg velünk, hogy miket eszel s hogy érzed, miért eszel sokat? Éhség? Étvágy? Hiány? élvezet? Pszichés ok? Lehet azért érezni, hogy mi a helyzet...

2016. szept. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. :)

Valószínű, hogy a vércukor kavar be. Amikor pl. tojást reggelizek, akkor nem szokott ilyen előfordulni. Az utóbbi pár napban fehér kenyérből ettem szendvicset.

Egyébként ez a falásroham nálam időszakosan szokott lenni. Mondjuk olyan kéthavonta, és akkor napokig. Egyébként kb mindennap többet eszek, mint kéne. Én a konkrét "falásrohamról beszélek" pl: Reggelire BEFALTAM, tehát gyorsan ettem 2 nagy szelet fehér kenyérből szendvicset, aztán ebédre ettem 2 adag rizses húst, aztán megint szendvicset, csokit stb. Valamikor pedig voltak itthon péksütik: kakaós csiga, valami lekváros cucc, és süti. Nem tudtam eldönteni, hogy melyiket egyem, emiatt mindháromból ettem egyet. És nem ilyen kis péksütik voltak, hanem azok a rendes nagy, átlagos méretűek. És ilyenkor nagyon gyorsan eszek meg ilyenek, szó szerint zabálok. Aztán valamikor nem volt itthon édesség, és akkor három az egyben instant kávéból ittam 3 dbot, mert az ugye édes stb. Szóval az a baj, hogy nagyon megrémiszt ez az egész, úgy érzem nem vagyok normális. Szerintem lelki eredetű is valamilyen szinten, bár nem vagyok benne biztos. Illetve ilyenkor nem vagyok éhes, de teltségérzetem sincs. És szó szerint megtudok enni mindent, amit szeretek.

De másoknál nincs így... csomó embert ismerek, akik reggel pl péksütit esznek és nekik nincs baj a többi étkezéssel, normál adagokat esznek.

2016. szept. 30. 20:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát lehet nem ártana egy terheléses vércukorszint vizsgálat...
2016. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már voltam, igaz kb 2-3 éve. És akkor nem volt gond:s
2016. szept. 30. 20:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem most is csináltathatnál illetve egy inzulinrezisztencia vizsgálatot is. Nekem is van olyan ismerősöm,akinek csak az utóbbi mutatott problémát.
2016. szept. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!