Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Melyek azok az alapvető...

Melyek azok az alapvető alapanyagok/hozzá valók ( gondolok itt vaj, tej, liszt, tészta, olaj, stb) amit le kell cserélnem ha fogyni/egészségesebben étkezni szeretnék, illetve melyek azok az ételek amiket ki kell zárnom a mindennapjaimból?

Figyelt kérdés
Illetve mivel helyettesítsem őket?

2021. febr. 12. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nincs ilyen, amit ki kellene zárni, pláne, ha nehezen menne, mert mondjuk szereted. Mondjuk a 2 liter olajban sült krumpli nem a legjobb ötlet, de ezt nyilván te is tudod. De azt is lehet néha enni, én pl. ma telekajáltam magam sültkrumpliból, de ilyet azért nagyon ritkán teszek. Ne tiltsd el magad ételektõl, az nem vezet jóra.
2021. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Semmit sem kell kizárni, a mennyiség a lényeg. Pl. hiába eszik valaki szénhidrát csökkentett kenyeret, ha mellé csomó zsíros dolgot fogyaszt.

Kolbászt is lehet enni, egyszerre 4 dkg-ot, ami mondjuk 160-200 kcal, emiatt már csak egy kis szelet kenyér (3-4 dkg = 75-100 kcal) fér bele hozzá reggelire vagy vacsorára + rengeteg zöldség.

Egészségesebb alternatíva pl. a csirkemellsonka, ebből egy csomagban (100 g) is csak 80-100 kcal, így akár 10 dekát meg lehet enni, de felesleges, elég 5 dkg.Vagy vegyük a zabkását, nem a boltit, hanem a főzöttet. Nagyon egészséges, de szénhidrátban gazdag, így egyszerre max. 30 gramm ajánlott fogyókúrában, zsírszegény tejjel, kevés gyümölccsel. Lekvár, méz mondhatni kizárva. Vagy ha mégis kell, akkor legyen a zab csak 25 gramm és így mehet rá 1 teáskanál méz...

Remélem érted a logikát, a mennyiség a lényeg.


Nincs sokkal kevesebb kalória a barna rizsben, mint a fehérben, nem kevesebb a barna kenyér kalóriája sem, mint a fehéré, csak mivel rostdúsak, ezért egészségesebbek, jobb teltségérzetet biztosítanak.

2021. febr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Vannak olyan diéták, amik ezeket teljesen kizárják és úgy ígérnek eredményt, de nekem nem jött be. (Persze minden ember más, lehet, hogy másnak meg pont ez fog segíteni!!)


Én kalóriaszámlálással fogyok jelenleg, de azon belül eszek mindent. Akár pizzát is ÉS fogyok. Mindenből keresem a light-ot és az egészségesebb alternatívát. Pár példa:


fehér kenyér:

- purpur búzás kenyér: magasabb rost, alacsonyabb kalória

- abonett: azon belül is a gluténmentes quionás, az kalória és a szénhidrát miatt

- korpovit: rostok


Olaj

Én a kókuszolajat szeretem, használtom sütikbe is, semleges íze van, de használhatsz olivát is, ezek egészségesebbek mint a sima napraforgó.


Tészta:

Aldiban (és sok más nagyobb boltban is) vásárolható nem búzalisztből, hanem lencséből, vagy borsóból készült tészta. Alacsonyabb kalória, szénhidrát, zsír de magasabb fehérje.


Vaj:

Mindenképpen ajánlom a light-os dolgokat, gyakran a kalóriát meg tudod így felezni, de csak mértékkel egyed, mert szinte csak zsírból áll!


Tej:

Sokan érzékenyek rá és hallottam róla jót is rosszat is, de én általában nem szoktam inni, tehát bocsi de erre nem tudok mit mondani.


Mértékkel:

Majonéz, sajtok, csokik, édes sütik, péksütik, zsíros ételek, alkoholok, cukros üdítők. Szerintem nem kell magyaráznom, ezek az abszolút kalóriabombák. Ehetsz belőle, de ne négy tepsivel.


Bátran:

- Zöldségek minden mennyiségben! - - Gyümölcsöknél figyelni kell a magasabb szénhidrát miatt, de még mindig jobb, mintha oreós milkát ennél.

- alacsonyabb zsírtartalmú húsok a magas fehérje miatt. (Pl csirkemell, karaj, 7%-os darálthús, pulykamell)


A végén még leszögezném, hogy ez az én étrendem nem fér össze a ketoval. Mivel sportolok is, nekem jobban kell a szénhidrát, mint a zsír. Kőbe vésett szabályaim nincsenek, rossz napjaim viszont vannak, ezért néha lehet és kell is bűnözni. (Egy, max két napról beszélek, nem hetekről)


Remélem valamennyire tudtam neked, vagy akár egy másik olvasónak is segíteni!

2021. febr. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Nem nagyon írtál konkrétumokat, súlyod, mennyit akarsz fogyni, aktivitás stb.

Nálam az vált be, amivel kb heti 0,5-1 kilót tudok leadni, az a makro és kalória számlálás. Én nézem az élelmiszerek glikémiás indexét is, főleg a szigorú diétában, mert ha ugrál a vércukrom, farkaséhség tör rám és rosszkedvem lesz. Legalább 5x eszem egy nap és 4-5 napon eddzek is. Az élelmiszerekből csak alapanyagokat, vagy abból, saját magam által készített ételt fogyasztok. Semmi külön cukor, 0 édesség, keksz, 0 fehérliszt. Ha kb megvannak a makrók, akkor az végül is mindegy miből viszed be, de pl a szénhidrát esetében a lassú felszívódásút preferálom,pont a vércukorszint megugrása miatt.

2021. febr. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja és az sem mindegy mi a cél. Mert akkor kell nagyon odafigyelni, ha az izmaidat nem szeretnéd "elfogyasztani" mert ugye diétában az is megy, erre figyelni kell. De van aki csak egy picit vékonyabb szeretne lenni, néhány kilót ledobni. Nekik már egy nem túl szigorú diétától is lehet sikerélményük, de ebben az esetben a súlyvesztés a leadot zsír és izomzat összege. Én arra törekszem, hogy a lehető legkevesebb izmot veszítsem el.

4es voltam

2021. febr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok fehérje, általában 2x annyi gramm, amennyi a testsúlyod. Én azt mondom mindent szabad, csak mértékkel, fontos a rendszeres étkezés napi 5x. Igazából a vaj és a szalonna nekem alap részét képzi a reggelinek, fontos! Energiát ad és vannak vitaminok amik zsírban oldódnak, so egyáltalán nem egészségtelen és fontos a szervezetnek, de itt is a mérték számít. Viszont az étolajat és a margarint nem tartom élelmiszernek, csak szemétnek. Semmi haszna a szervezetnek belőle. Olivaolaj is csak hidegen ajánlott, ráadásul hazánkban rengeteg bolt silány minőségben árusítja, so nem éri meg az árát. Maradj a classik Magyar konyhánál, csak mértékkel! És legalább napi 1 órát mozogjál, az sem baj ha csak sétálsz, de az folyamatos legyen. :) Ez az én receptem, nekem ez működik.
2021. febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem csereberélsz, csak mondjuk nem zabálod magad halálra mindig és veszed a fáradtságot, hogy mozogj, akkor már simán elindulhatsz a fogyás útján. Perszelecserélhetsz alapanyagokat, de tudod a szokás....
2021. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha kizárod, amit szeretsz enni (pl. kenyér, pizza, csoki, kinek mi) csak jobban fogsz utána sóvárogni. Egy darabig tartod magad, aztán megtörsz és bezabálsz. Sokkal többet, mintha tudatosan ennél belőle keveset. Emiatt nem érdemes semmit teljesen kizárni (nyilván amit nem szeretsz és nem hiányzik, az más helyzet). Közben is átalakulhat az ízlésed, én pl. sokáig el nem tudtam volna képzelni a reggelt kakaós csiga nélkül, most kb havonta kérek egy falatot valakiéből, és bőven elvagyok, nem hiányzik.

Első körben kezdj el mozogni, hagyd el a céltalan nasizásokat unalomból, film közben, stb. Egyél több gyümölcsöt, zöldséget, elegendő fehérjét, kevesebb olajban sült dolgot, üdítőt. Tapasztald ki, hogy mit szeretsz, számodra milyen étkezés a fenntartható. Nem csak kókuszolajjal és zabliszttel lehet fogyni. Persze ezek nagyon egészségesek, érdemes kísérletezni velük (nekem a zablisztes dolgok jobban ízlenek, mint a simák), de nem létszükséglet.

2021. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 13. 20:47
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A feldolgozott élelmiszereket próbáld minimalizálni. Mindent próbálj a lehető legtermészetesebb formájában fogyasztani: Pl zöldséget nem agyonfőzni. Egy pizza nyilván nem jön szembe veled a természetben, nem úgy mint egy friss alma, vagy brokkoli,ezek sokkal feldolgozatlanabbak.
2021. febr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!