Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1900 kalóriával tudok fogyni?

1900 kalóriával tudok fogyni?

Figyelt kérdés

16 éves, 69 kg, 166 cm-es lány vagyok

Az alapanyagcserém 1556 kalória

Napközben elég aktív vagyok és mellette még heti 6x edzek 1,5 órát

A pulzusmérő órám azt írja napi 2500-2600 kalóriát égetek de en nem tudom mennyire hihető

Régebben kb 2 éve 93 kg voltam elmentem egy dietetikushoz aki összeírt nekem egy 2000 kalóriás étrendet, fogytam is vele kb 20 kg-ot de egy idő után abbahagytam annak az étrendnek a követését és csak arra figyeltem oda hogy egészségesen egyek és nem számoltam a kalóriákat de pár hónapja megint úgy döntöttem hogy visszatérek a számolgatáshoz elsőnek 1400 kalóriával kezdtem de ezzel nem fogytam sőt teljesen lelassult a szervezetem wczni se tudok és a menstruációm se jön meg és most arra gondoltam hogy elkezdek 1900at enni esetleg ez működhet?



2021. márc. 10. 11:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

Ha három hónapig nincs mensi az már secunder anorrhoea. Olvass utánna a betegségnek. Nőknél igazából a menstruáció a csontok miatt fontos, ha nincs vérzés hosszú távon csontritkuláshoz vezet.

Tedd most félre az egódat, és először hozd rendbe a mensit, meg az emésztésedet. Én amíg nem jön vissza nem diétáznék a helyedben.

2021. márc. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%

Olvasom hogy azért kezdtél el ennyit enni, mert a többiek is ennyi kcalt esznek...lehet hogy Mariska 1200kcat eszik, mert egész nap irodában dolgozik, max otthon tornázgat heti 2szer,és ő ennyivel vígan elvan. Te viszont 1,5 órákat edzel, plusz teljesen másnak az adataid, nem lehet összehasonlítani.


Elsőre jól csináltad, segítséget kértél, nem a többieket követted. Ne itt gyakori kérdéseken kérj segítséget. Most az egészségesről van szó (és ebben nem csak a fogyás van benne, hanem a hormonháztartás és az emésztő rendszered). Ne idegeneknek a tanácsait kövesd, hanem keresd fel azt a dietetikus akivel már fogytál egy csomót, és tőle kérj tanácsadást:)

Sok sikert!

2021. márc. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha ez ennyire komoly, én a helyedben nem itt kérdezősködnék, hanem már most felkeresnék egy orvost, és kivizsgáltatnám magam. A várólisták nagyon hosszúak, és az eredményekre is kell várni azért, ha már 3 hónapja nincs, az mát megijedésre ad okot. Mihamarabb intézkedj!
2021. márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hasonló cipőben jártam mint te. Igenis vedd komolyan a menstruáció kimaradását főleg ha már 3 hónap eltelt. Nekem is diéta miatt ment el a menstruációm, és csomó pici cisztám lett, ami a vékony méhnyálkahártya következménye. (kevés az ösztrogén, nem tud megvastagodni a méhnyálkahártya így nem válik, le, vagyis nincs vérzés)

Az első most az egészséged legyen. Nekem is meg mondta a doki, hogy tessék normálisan enni ha nem akarok nagyobb gondokat. Úgymond kiéheztettem a szervezetemet.

Szóval én is azt ajánlom minél előbb keress fel egy dokit, én csak akkor mentem el amikor már 5 hónapja kimaradt, pedig előbb kellett volna..

2021. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!