Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most kezdtem bele a kalória...

Most kezdtem bele a kalória számlálásba életmódváltással. Mire érdemes figyelni az elején? Lehet, hogy túl keveset eszem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem rég kezdtem el kalóriát számolni.

Elég sok súlytól, kb 30 kilótól szeretnék megszabadulni.

Mindennap sétálok kb 7-8 kilómétert, mellé szeretnék elkezdeni itthon edzeni.

Viszont úgyérzem, hogy túl keveset eszem hozzá.

Életmódváltásba fogtam, de lehet túl gyorsan, és nem szokta meg a szervezetem.

Nincs energiám edzeni, sétálni megyek, mikor elindulok tudom hogy nincs megállás.

Miket ehetnék, hogy több energiám legyen? Vagy ez normális most?

1300 kalória naponta nagyon kevés?

Telefonnal nézem, nem magam számolom.

Utána olvasgattam, de mindenhol, mindenki mást írt, plusz nem mindenkinek sikerül ugyan úgy.

Egyébként 165cm / 85kg

és nem csodákat várok 2 héttől, tudom hogy hosszu folyamat. :))

Előre is köszönöm a segítségeket!


2021. ápr. 1. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha éhes és erőtlen vagy, akkor egyértelműen keveset eszel, az 1300 nem tűnik valami soknak, pláne ennyi mozgással. Esetleg még vitaminhiány lehetne, azt szedhetsz, de szerintem egyél többet mellé.
2021. ápr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Hogy 1300 kalória? 1300 kalória, és abból még mínusz a séta? Most nem tudom, hogy a séta mennyi kalóriát visz, mert a tempódtól is függ, meg minden, de most lehet nagy hülyeséget mondok, de tegyük fel, 200 kalóriát elégetsz a sétával, akkor ne 1300-at egyél, mert érted, ha 200-at elégetsz, az csak 1100, hanem egyél 1500-at. Amúgy kinek mi. Én pl. szintén nagyobb felesleggel rendelkezem, és én kb. 1450-1500 kalóriát viszek be, és abból 250-et elégetek legalább mozgással, szóval az ilyen 1200-1250. Nekem ez így őszintén elég jó. Sokan keveslik ezt a kalóriát, de én nem éhezem, már 1,5 hónapja napi szinten edzek, stb. Szóval nem vagyok erőtlen. Viszont ha te erőtlen vagy, akkor igen, növeld! Ha megnöveled pár száz kalóriával, akkor is fogyni fogsz, viszont így, hogy ennyire erőtlen vagy, nincs értelme ennek az egész életmódváltásnak, mert csak szenvedsz. Szóval mindenképp növeld!
2021. ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Én is kb 30 kg súlyfelesleggel rendelkezem. 1800 kalóriát viszek be,egy óra elipszis. 5,5kg fogytam így,nemrég kezdtem.
2021. ápr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

1300 nagyon kevés.

Érdemes a minőségre, minél inkább teljes értékű élelmiszerek fogyasztására koncentrálni, persze amit szeretsz és nem vagy semmire allergiás, érzékeny.

(tojás, húsok, zöldségek, tejtermékek, olajos magvak gyümölcsök, gabonafélék pl barna rizs, bulgur, köles stb). Érdemes kerülni a fehérlisztet, cukrot.

A szervezeted természetes működésére figyelni, = ha éhes vagy enni, ha kellemesen jóllaktál befejezni.

Ha érzelmi alapon eszel, arról le kell szokni.

És rendszeresen mozogni.

Ha ezeket betartod, türelmes és kitartó vagy, szép lassan normalizálódni fog a súlyod egy egészséges szintre.

Számolgatni se feltétlen szükséges. Aki kalóriát számolgat, hajlamos lesz rögeszmésen ragaszkodni x számhoz, és szembemenve a teste jelzéseivel, a természetes energiaigényével, visszaszorítani a szükséges energiabevitelt. Ahogy ez nálad is látszik. Nagyon sokan elkövetik ezt a hibát. Még orvosok is, mikor táplálkozási tanácsot adnak.

2021. ápr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem kevés, hozzászoksz, tarts ki! Én is 30 kilótol akarok megszabadulni, 164 cm vagyok, napi 1000 kcal amit eszek, de ha valami közbejön, akkor sem engedem 1200 fölé. Hozzászoktam, és mostmár jól érzem magam, de én nagyon nagyon figyelek arra hogy maxi egészségesen egyek. Szóval ez attól is függ, mit eszel, minél több vitamin és ásványi anyag kell, rost. Én is azt hittem az 1000 kcal kevés, de egy cukorbetegeknek ajánlott diétánál az orvos ajánlotta, szóval ha nekik lehet, másnak is.
2021. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Igaz hogy lepontoztátok az előttem hozzászólót, de egyet kell értsek vele.

165 cm/87 kg-ról indultam 2,5 hónapja. Próbáltam beállni az 1200-1300-as keretre, de csak minimálisat fogytam hetente, valami 20-30 dekát.

Pedig mozogtam is.


Nekem csak az lendíti be a fogyást, ha 1000 kalória körül eszek.


Most tartok 79 kilónál.

2021. ápr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok, persze az sem mindegy, férfiről vagy nőröl van szó. Nőnek fogyokúránál sok ehhez a magassághoz 1300 kcal, férfinak oké. Különben az lesz, mint amit a 6os mond. Majd úgyis meglátod. Nem baj ha nem egyből csökkented le 1000 kalóriára, de szoktasd hozzá magad
2021. ápr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!