Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek ha így állítom be...

Szerintetek ha így állítom be a makrokat akkor jó lehet fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Még ahogy régen kitapasztalgattam nekem így esett jól enni és ezt tudtam jól összehozni azokból az ételekből amiket szeretek:


Napi 1400kcal

Ch: kb 130g

Fehérje: 100g

Zsír: 50g


Ez így jó, vagy érdemes lenne csökkentenem a zsírt és növelnem a szénhidrátot?

(Ne olyanok írjanak, akik szerint csak a ketoval lehet fogyni)


27 éves nő vagyok, 170cm és 85kg. Kb 65kg lenne az ideális súlyom, tehát elég sokat kéne fogynom. De fokozatosan, élhető módon akarok fogyni, ha lehet kb heti 0,5-1kg os heti súlycsökkenést szeretnék belőni

Heti 3-4x edzenék is


2021. ápr. 23. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

A zsír jó, akár picit több is lehet, a fehérje kicsit kevesebb legyen, a szénhidrát kicsit több!

A kalória is lehet több. Főleg ha sportolsz mellette, ami nagyon ajánlott a fogyáshoz, akkor kevés lesz neked az 1400 kcal.

2021. ápr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egyetlen problémát abban látom, hogy az össz energiabevitel elég kevés. A többi valójában rajtad múlik. Mármint az, hogy a makróid milyen arányban vannak, és hogy ezek mellett még fogysz is.
2021. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hallottam valami olyat, ha a ch és a zsír is magas akkor nehezebben fogy az ember. Emiatt érdekelne
2021. ápr. 23. 17:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van. Magas Ch és magas zsír együttes fogyasztása nem ajánlott. Vagy a ch legyen magasabb, de akkor a zsír alacsonyabb, vagy fordítva ( nálam pl a zsír magasabb, ch alacsony és ez jó nekem), más meg több ch mellett érzi jól magát:) ezzel sincs semmi baj.

Neked csak annyit kellene változtatni, hogy az össz energia több legyen, olyan makro arányban ahogy neked jó, mert ez az 1400 kevés.

2021. ápr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De mi az az arány ami már nem jó fogyásnál? Ha én több ch t eszek akkor mennyire kell lecsökkentenem a zsírt?
2021. ápr. 23. 17:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt egyénileg érdemes kitapasztalni. A saját anyagcserédtől függ. De támpontot kaphatsz egy kalóriaigény kalkulátor segítségével is. Ott a sablon szénhidrát alapú táplálkozáshoz vannak szabva a makrotápanyag arányok.
2021. ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az 50 g zsír elég kevés, azon már nem kell csökkentened.

Amúgy én simán fogyok kb. 70-80 g zsír, 160-180 g szénhidrát mellett, pedig jóval kisebb súlyról indultam.

2021. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Azért nem ajánlják a magas zsír és magas ch-t egyszerrre, mert úgy nehezebb kalória deficitben lenni. De ha te megoldod, akkor ugyanúgy fogyni fogsz. Ettől függetlenül, ha a fogyás részét félre tesszük, sokkal egészségesebb a high carb-low fat, mint a fordítottja. Én például majdnem harmad annyi zsírt eszek mint te, de 2x annyi szénhidrátot és nagyon jól érzem így magam, sosem voltam ennyire energikus.
2021. ápr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!