Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan működik ez a kalóriadef...

Hogyan működik ez a kalóriadefficit?

Figyelt kérdés

IR 160 gramm ch diétát kell csinálnom, de mostanában egy deka sem mozdul.. Bár sokszor a 169 gramm szénhidrát sincs meg, mert a tízórai rendszerint kimarad a késői kelés miatt.

172 cm és 67 kg vagyok, nem szeretnék több 10 kilókat ledobni, csak körülbelül 3-4et..

De nem értem ezt a kalóriadeficitet.. ha az oldalak/alkalmazások szerint nekem 1500 kalóriára van szükségem, akkor kevesebbet, 1000 kalóriát kell bevinnem a szervezetembe vagy hogyan is működik ez? Vagy az 1500 kalóriát már alapból így számolta ki?



2021. ápr. 26. 19:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
62%
2021. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Szóval akkor 1200 kalória körül már beindul a fogyás?
2021. ápr. 26. 20:31
 13/27 anonim ***** válasza:
54%
Fogyáshoz a kalória bevitel 50%-át érdemes szénhidrátból fedezni. 160 CH mellé ez alapján 1280 kcal javasolt. Ha mozogsz (ami nagyon ajánlott az IR miatt), ehetsz kicsit többet is. A mozgással elégetett kalóriát még ki kell vonni a bevitt kalória mennyiségből, tehát nem kell jóval kevesebbet enned, mint az alapanyagcseréd, nem is szabad. 1200-1300 kcalt akkor is be kell vinni, ha mozogsz. Főleg ha gyógyszert is szedsz IR-re.
2021. ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
35%

Az elmélet szerint fogyáshoz több energiát kell elhasználnod mint amennyit megeszel.

A gyakorlatban ez ennél sokkal összetettebb.

Az egyéni anyagcsere, a szervezet hormonháztartása, az étrend minősége, az aktivitás, mind befolyásolhatja.

2021. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"Fogyáshoz a kalória bevitel 50%-át érdemes szénhidrátból fedezni."

Ez hülyeség. Tudsz rá valami magyarázatot? Merthogy elég sokan fogynak ketóval meg 70+ high carb étrendet követve is.

2021. ápr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
A 14-esre ne figyelj, ezerszer megcáfoltuk már a hülyeségeit, mégis minden kérdés alatt újra kezdi. Az egyéni anyagcsere arra utal, hogy a kalória határa más az embereknek. Akármilyen hormonjaid vannak, kalóriadeficitben fogysz, többletben hízol. Az étrend minősége nyilván számít, ahogy az aktivitás is, de ezek mind beletartoznak a kalória deficibe fogyás esetén.
2021. ápr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
15. Valóban hülyeség! Teljesen igazad van! Ez csak egy sablon, egyáltalán nem jó mindenkinek ha az energiabevitele 50-55% - a szénhidrát.
2021. ápr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

16 . Terjeszti tovább a hülyeségeit minden kérdés alatt kérdező, ne foglalkozz vele.

Ajánlott utánanézni mik az inzulin, leptin, ghrelin, kortizol, pajzsmirigy hormonok hatásai a szervezetre. Ezen kívül a bevitt, megevett tápanyagoknak is más- más hormonális hatása van az anyagcsere működésére. Itt a lênyeg. Főleg ha rossz minőségűek.

Sok sikert!

2021. ápr. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Én terjesztem a hülyeségeimet? Ez jó. Egyetlen tudományos cikket nem sikerült még küldened, ami cáfolná a kalória elméletet. Te mész szembe az autópályán.
2021. ápr. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Te mész szembe az alapvető emberi szervezet biológiájával, mikor azt állítod, hogy a testsúly tekintetében a hormonok semmit sem befolyásolnak, mikor ez egyértelműen nem igaz. Szakértői véleményt osztottam meg, de lepattintottad. Sőt még Rd Robert C. Atkins könyvét is elolvashatnàd ha nem lennél lusta. Szóval Innentől nincs miről beszélni.
2021. ápr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!