Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha valaki egy hétig nem eszik...

Ha valaki egy hétig nem eszik majd utána elkezd enni de még mindig többet éget mint eszik akkor is visszahízza?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki szólna, hogy ne csináljam: nem szeretném csinálni. Meg vagyok elégedve a súlyommal de mostanában elkezdett érdekelni ez a téma. Szóval ha valaki mondjuk egy hétig csak vizet iszik, víz böjtöl és lead mondjuk 4 kilót (ami főleg/csak víz) majd utána héten már elkezd enni viszont egy nap mondjuk éget 2000 kalóriát de csak 1000-et eszik akkor is visszahízza? Mert mindenhonnan azt hallom, hogy "jaj, ne csinálja senki mert utána a dupláját szedi vissza". De a fogyás lényege, hogy többet égess, mint amit beviszel szóval hiába kezdtél el enni egy hét után, akkor nem hízza vissza az ember, nem? Mert még mindig kalória deficitben vagy.

2021. máj. 6. 13:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem hizza vissza
2021. máj. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem visszahízod, de a súlyod kb visszajön. A hét alatt teljesen kiürülnek a szénhidrát raktáraid (izmokban, májban, agyban), ami nagy tömegő vizet meg tud tartani. Ha újra elkezdesz enni, mindegy hogy mennyit, a súlyod jelentős részben vissza fog térni.
2021. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%
Ha bármikor kevesebb energiát visz be mint amit elhasznál akkor mi a túrótól bírná visszaszedni a súlyát? Ehhez már nem kell sem biológia sem fizika csak józan paraszti ész.
2021. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

onnan, hogy 1 kalória nem egyenlő egy grammal :D 1 gramm szénhidrát kb 4 gramm súlyú vizet tud megkötni. Innentől kezdve, hiába eszel a szükségesnél még mindig kevesebbet, mivel előtte ezek a szénhidrátraktárak üresek voltak, most megtelnek vízzel.

Buta vagy és azt hiszed hű de egyszerű. Mert csak fél tudásod van.

2021. máj. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
55%
Ja! És ahogy telnek a napok, hetek, hónapok, előbb-utóbb az emberkéből lesz egy 150 kg-os akvárium teli vízzel.
2021. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Ostoba :D nyilván van egy felső határ. Egy literes palack is lehet üres és teli, 150 liter nem fér bele. Kicsit olvasgass már a témában. Nem is értem miért válaszolgatok neked, szörnyen triggerelnek az idióták
2021. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
49%
Nem is kértem hogy válaszolgass főleg butaságokat nem. Ha valaki minden nap kevesebbet visz be mint amit elhasznál, (de tényleg minden nap) akkor napról napra fogy,,és csak idő kérdése és belehal.
2021. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
A hét naphoz képest visszaszerzi a súlya egy részét te fogalmatlan penetráns nyomi :D
2021. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
35%
Ez a legnagyobb baromság, amit valaha olvastam. Én hagyomány révén mindig megtartom a böjtöt. 1-2 héten át koplalok, van, mikor még az év más részeiben is, és olyankor bizony le lehet adni 10 kilót is, ha az szigorú böjt. Aztán, ha elkezdesz enni, nem fogod visszaszedni ugyanazt a súlyt, csak, ha a böjt előtti ugyanazt a szokásos étrendet folytatod. Ezt hívják súlymegtartásnak. De, ha a böjt után is kevesebb ételt viszel be, mint amennyit a böjt előtt, lehetetlen, hogy visszaszedd. A semmiből nem lesz valami. Levegőtől pedig nem fogsz hízni, de a víztől se.
2021. máj. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
54%

A minősíthetetlen stílusban írogató idióta eléggé égeti magát. Azt hiszi, ha beírja, hogy trigger, akkor már okosnak tűnik. 5-ös, az akváriumos példa jó volt, jót nevettem. :)


Persze a másik lehetőség, hogy elbeszéltek egymás mellett, az egyik folyamatos, hosszabb távú kalóriadeficitről beszél, a másik (a minősíthetetlen stílusú) meg a kérdésben szereplő rövid távról. Csak ez utóbbi a szövegértelmezésben (sem) túl jó, mivel az 5-ös hetekről, hónapokról írt. De a stílus akkor is elfogadhatatlan.

2021. máj. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!