Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy hízok többet? Ha egy...

Hogy hízok többet? Ha egy hétig mondjuk 500 kcallal a súlytartó szint felett eszek, vagy ha hat napon betartom az 1000-1200 vagy kevesebb kcalt, és egy nap bezabálok a súlytartó szint felett pluszba 3500-at?

Figyelt kérdés
Légyszives ne gyertek azzal, hogy nem lehet egyszerre annyit enni, nekem is sikerült már, 50-52 kilós lány létemre, de akkor is ment, mikor 46 voltam.

2018. máj. 9. 02:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanott leszel. Plusz 3500 kcal. De most fogyni vagy hízni akarsz?
2018. máj. 9. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz.. ha minden nap annyit esze amennyi kell, aztán egy nap akár 8000 kcal megeszel ( nehéz de ismerek olyat akinek megy :D ), attól nem hízol 1 kg-t. A szervezet nem gép. A kcal felhasználás sem úgy működik, hogy pontosan kiszámolod és az valójában annyi is. Én van időszak amikor ugyanannyi mozgással 2500 kalóriával fogyok rohamosan, van amikor hízok akár 2ezerrel is. Ez nápam pl nagyban függ attól is, hogy mennyi a rostbevitelem. Ha brutál sok, akkor ehetek akármennyit, nem fogok hízni.
2018. máj. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Fogyni akarok, csak kiváncsi voltam, mivel néha szoktam beiktatni ilyen zabálós napokat
2018. máj. 9. 10:37
 4/5 A kérdező kommentje:
*kíváncsi
2018. máj. 9. 10:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az első esetben tartom a súlyom (egy hónapig +1000 kcalt próbáltam, semmi változás), a másodikban szerintem fogyok, amikor a túlevéstől begyorsult anyagcsere után pofára esik a szervezetem. Genetika. De lehet, hogy bizonyos körülmények között igenis híznék, nem mindegy, mennyi a súlyom és mit csináltam a közelmúltban táplálkozás terén. Most nem híznék, mert rég ott vagyok, ahol s ezt a súlyt szereti a szervezetem.


Általánosan? Passz, ez sok tényezős, de nézzük csak.

Ha térfogatosabb ételekből eszel a túlevő napon, akkor átfut rajtad és nem tud hasznosulni. De ha olyan vagy, akinek 1000 kcaltól gyorsan és erősen belassul az anyagcseréje, akkor jobban hízol a második esetben, ha hasznosulni tud az étel.


Mindenesetre az első az egészségesebb...

2018. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!