Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ugye nem vagyok anorexiás?

Ugye nem vagyok anorexiás?

Figyelt kérdés
Régebben rengeteget ettem. Napi 10 szendvics, fazéknyi főzelékek, 50 kilós 16 éves lány létemre. Aztán mindenki elkezdett beszólogatni, hogy ne hízzak tovább stb., azelőtt én nem is láttam, de igazuk volt. Az első hetet megszenvedtem kevés evéssel, de ma már kibírom napi 1 vagy 2 étkezéssel, nem is vagyok éhes. Ma is csak rántottát ettem 1 tojásból, és mellé egy kis smoothiet. Emellett minden nap edzek napi 20-40 percet. Taláj egy nagyon kicsi változást látok, de nem az igazi. Azt mondja anyukám, hogy szerinte ez nem normális, anorexiás vagyok. Szerintem ez nem így van, viszont tény hogy rá se bírok nézni a kajára, mert félek, hogy mindentől meghízok, de szerintem ez nem anorexia.

2021. máj. 7. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Nem vagy anorexiás, az pszichés probléma, rengeteg egyéb tünettel. Azt viszont nem értem, hogy ha ilyen mennyiségű étellel 50kg-os vagy miért cseszegetnek!? Amennyiben nem vagy 140cm, akkor nyugodtan egyél, amit most csinálsz, az masszív éhezés. Egy életre tönkreteszed magad feleslegesen!

Kinek akarsz megfelelni? Valószínűleg piszkálni akarnak, aminek semmi köze a súlyodhoz, mielőtt hülyeségeket csinálsz gondolkodj!

2021. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából legfőképp a családom kezdett el ilyenek mondogatni. Nagyon dagadt se vagyok egyébként, de azért volt hasam, és még mindig nem elég lapos, a lábamon és az arcomon is elkezdtem észre venni hogy elég pufi. Ezen szeretnék változtatni még. Egyébként 160 cm vagyok
2021. máj. 7. 19:38
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Ez még nem hiszem hogy anorexia lenne mivel annak azért komolyabb pszichés tünetei vannak plussz a legtöbb anorexiásban fel sem merül hogy az lenne de attól még egyáltalán nem jó ahogy csinálod. Így valószínűleg fogyni fogsz valamennyit aztán ha újra elkezdessz normálisan (nem túl sokat) enni akkor is hízni fogsz, még akár a dupláját is visszahízod. Vagy életed végéig így fogsz enni hogy megmaradjon az alakod? Egy normális étrenddel sokkal tartósabb eredményt érhetnél el éhezés nélkül. Lehet nem érzed magad éhesnek de hidd el hogy attól ez még nem jó megoldás. Én is hülye voltam (mondjuk más okai is voltak) és nem ettem és most ott vagyok hogy még 1200 kcal-val is hízok.
2021. máj. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
ugyanaz van velem is mint amit a 3as ír, ezt az éhezést tényleg ne csináld. az edzés szuper de egyél többet
2021. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minimum kialakulóban lévő anorexia, ha még nem is az. Sürgősen fejezd be és kezdjél el normálisan enni, mert tönkreteszed magad 16 évesen. Mondjuk a családod is jófej lehet, hogy ilyeneket mondtak.
2021. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A rettegés a hízástól az anorexia egyik tünete. Viszont ha jelenleg nem látod magad kövérnek, nem akarsz fogyni, akkor nem vagy anorexiás. Ne is hagyd magad beteggé tenni mások buta beszólásai miatt.

A tinik sokszor hatalmas mennyiségeket meg tudnak enni, anélkül, hogy híznának. Fejlődésben lévő szervezetnek több energiára van szüksége, mint egy hasonló paraméterekkel rendelkező felnőttnek.

Nyugodtan egyél, amennyi jól esik, ne foglalkozz vele, mit mondanak mások! A szélsőségektől mindenképp érdemes tartózkodni. Lehetőleg nyugodt körülmények között, lassan, odafigyelve egyél, annyit, amennyi épp elég, de ne edd túl magad. Bőven elég kb. 70-80%-ban jóllakni. Sose várd meg, míg túlzottan megéhezel! Az sem jó.

Ha megnyugtat, akkor hetente, havonta állj rá a mérlegre, ha hosszabb távon tartod a súlyod, az azt jelenti, hogy megfelelően eszel.

2021. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mostmár azért csesztetnek, hogy mennyit fogytam. Nekik semmi nem jó. Én nem látom magamon, hogy annyit fogytam volna egyébként
2021. máj. 10. 07:10
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Látod, pont ezért nem kell másokra hallgatni, legyél olyan ahogy te jól érzed magad, más nem számít :)
2021. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!