Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A késztermékeken feltüntetett...

A késztermékeken feltüntetett tápanyagtáblázatok pontosságát mennyire szokták a hatóságok ellenőrizni?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy hagyományos pizzát, melynek szerintem a feltüntetett energiatartalma gyanúsan alacsony a többi pizzához képest(100g/117kcal). Alapanyagok tekintetében sincs lényeges eltérés.Létezik, hogy hibásan van feltüntetve?

Mennyire hihetek ennek az értéknek?



2021. máj. 24. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bárki is ellenörizné.

De ha szerinted nem stimmel, a gyártónak/forgalmazónak jelezd, mert lehet elírás vagy más tévedés is.


Ha megírod a pizza nevét és konkrét fajtáját, akkor lehetne csak megmondani, mennyire lehet jó a kcal-érték.

2021. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elözővel egyetértek, konkrét megnevezés nélkül nem lehet eldönteni, hogy jó vagy sem a kalória.

A pizzák esetében föleg a zsiradékok adják a sok plusz kalóriát, ha az adott pizzában kis zsírtartalmú alapanyagokat használtak, akkor előfordulhat.

2021. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Rendszeresen ellenőrzik.


Élelmiszeriparban dolgozom, kb. havonta 10 jegyzőkönyv érkezik be hozzánk csak arra a telephelyre, ahol vagyok, mert ha forgalmazó (pl.lidl) vagy a nébih is küldi be laborba vizsgálni a polcról levett terméket, annak nagy részét mi, a gyár fizetjük.


Szóval rendszeresen ellenőrzik, az más tészta, hogy minden labor máshogy számítja a tápértéket, mert jelenleg még nincs rendesen leszabályozva, de folyamatban van. De a zsírtartalmát például pontosan meg lehet határozni, sőt, pontosan kimutatjak melyik zsírból mennyi van.


Ettől függetlenül a címke is lehet rossz, nálunk is volt már elírás, hisz ott is emberek dolgoznak

2021. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

BestBuy gyorsfagyasztott sonkás-gombás pizza


[link]

2021. máj. 24. 15:02
 5/7 anonim válasza:
Egyébként teljesen reális, zsírból harmad annyi van benne, mint egy átlag pizzába
2021. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ugyanilyen nevü "normál" pizzában 100 grammban 9 g zsír van, szóval jogos az alacsony kalóriaérték
2021. máj. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kicsit offolok, bocsi:

Valaki elmagyarázná, hogy hogyan lehet az, hogy elvileg van benne 29.8g szénhidrát, aminek, ha jól tudom grammja 4 kalória. (?) Az úgy 119.2 kalória, mellé van még 7.1g fehérje, aminek grammja megint csak 4 kalória, az 28.4 és van még 3g zsír is, aminek grammja 9 kalória, így az még megint 27 kalória. Szóval ósszességbe az nem 174.6 kalória kéne legyen?

Lehet én nem vagyok tisztában valamivel (esetleg a rostokra gondolok, de nem is tudom). 😅

2021. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!