Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A tápanyagtáblázatban a...

A tápanyagtáblázatban a gyümölcsök/zöldségek kalóriatartalma 10 dkg tiszta gyümölcsre/zöldségre értendők, vagy maggal, héjastul?

Figyelt kérdés
Pl. ha megeszek 10 dkg naspolyát, az ugye 55 kalória, de ez a 10 dkg-s adag mag és héj nélkül csak 5 dkg... akkor ez 55 vagy 27 kcal?
2010. nov. 13. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Hát te aztán tudsz hülyeséget kérdezni XD Szerintem mag nélkül héjjal értendő.
2010. nov. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindig a NYERS és megpucolt dolgokat kell mérned.

Ha pl. naspolyát, diót, stb. eszel, azt mindig mag, héj nélkül mérd le. Ha mag, héj, stb. nélkül eszel belőle 10 dkgot, az fog megfelelni a táblázatban lévő kcal értéknek.

A nyerset azért írtam, mert ha pl. zöldséget eszel, és megfőzöd, párolod, kimegy belőle víz, és pl. ha eredetileg 10 dkg brokkolit ettél volna, helyette csak 5 dkg brokkoli lesz párolva. De ilyenkor mindig az eredeti (nyers állapotban lévő mennyiséget, vagyis 10 dkgot) kell számolni.

2010. nov. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ezt a kérdést én is feltettem magamnak egyszer, Saten tök hülye vagy, mert egy okos ember megkérdi magától ezt a dolgot egyszer xDD


Szerintem is héj nélkül kell mérni, már nem másért, csak egyszer az egyik site-on megnéztem valaminek a kalóriaértékét, de ott nem írta, hogy héj vagy a nélkül, és akkor megnéztem egy másik site-on, ahol írta, hogy héj nélkül, és a kettő értéke egyforma volt. Tehát ez azt jelenti, hogy általában nem szokás a héjat belevenni.

2010. nov. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A héjat nyilvánvalóan egy körténél, almánál nem kell nézni :) A héjat pl. csonthéjasoknál (dió) le kell szedni, és csak magát a dióbelet kell lemérni, vagy banánnál, narancsnál, mandarinnál is héj nélkül kell mérni.
2010. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fogyasztásra elökészitett, nyers élemiszerekre vonatkozik a kcal-érték.
2010. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, tudok hülyeséget kérdezni :D Egy almánál totál nem érdekel a héj, meg a mag, de egy olyan gyümölcsnél, ahol kb ugyanannyi súlya van az ehetetlen részeknek, mint magának a gyümölcshúsnál, azért számít... tudom, bele fogok őrülni, ha már ilyen görcsösen számolom a kalóriákat, de nem tudok leszokni... :P

Köszönöm a válaszokat! Akkor csak a pépet kell lemérnem :)

2010. nov. 14. 17:20
 7/7 anonim válasza:

ökölszabály: csak azt mérd, amit meg is eszel!

Tehát narancsot héj nélkül, csirkecombot csont nélkül, szilvát magja nélkül, kagylót héja nélkül, stb...

utólag is sok sikert a diétáshoz.

2012. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!