Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor mennyi kalóriát is...

Most akkor mennyi kalóriát is kéne fogyasztanom, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

Őszintén kicsit elvesztem már ebben az egészben és nem nagyon tudom hány kalóriát kéne fogyasztanom, hogy fogyjak.

170cm 57kg, 16 éves lány vagyok. Igen tudom ez a súly jó a magasságomhoz, de nagyon nagyon vékony csontozatú vagyok, a lábaim (edzések miatt) elég izmosak, a felső testemen inkább csak a hasam izmos (úgy értem kocka hasam van) és még így is 57kg vagyok, ennyi izommal. Szóval egyáltalán nem vagyok testképzavaros meg ilyesmi. Látom, hogy a fenekemen és a belső combomon van felesleg (még anyukám is megerősíti) és tudom, hogy nincs helyi zsírégetés meg ilyesmi, de innen szeretnék fogyni, ezért kezdtem el az egészet. Kalkulátorok szerint az alap anyagcserém 1450 kalória. Eddig megvagyok, de innen kezdődnek a gondok, nem tudom, hogy ezt mennyivel kell növelni. Iskolába járok, heti 3, másfél órás akrobatikus rock and roll edzésem van, illetve hetente legalább 4-szer elmegyek sétálni itt a faluban kb. 6km-t szoktam 1 óra 10 perc alatt lesétálni (leginkább dombos helyen). Elméletileg heti 1-3 edzéssel (kalkulátor szerint) 2000 kalória lenne a súlytartó nekem, és 1500 kalóriát kéne ennem, hogy fogyjak. Ez így okés, csak azt nem tudom, hogy azt írják, hogy edzés napokon növelni kell a bevitt kalóriát 200-300-al. De nem pont az a lényeg, hogy az edzések már bele vannak számolva és úgy jön ki nekem fogyáshoz az 1500 kalória? Egyáltalán az 1500 kalória jó vagy már ezt se számoltam jól? Légyszi segítsetek!!

Bocsi tudom elég nehezen érthetően írok, de remélem valakinek sikerül megérteni.



2021. máj. 29. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, a sok izomtól pont hogy nagyobb lesz a súlyod, annak ellenére, hogy vékony vagy és már nem kell fogynod. Pont fordítva működik, mint gondolod. Ennek az az oka, hogy az izomnak nagyobb a sűrűsége, mint a zsírszövetnek.


A belső combodról szerintem nem tudsz lefogyni. Az nagyon makacs. Mármint úgy értem, hogy ha egészséges akarsz maradni. Ugyanis le lehet csökkenteni nőknél is nagyon a testzsírszázalékot, csak akkor pl. nem fogsz menstruálni, mert a szervezet érzi, hogy már nem lennél képes kihordani egy babát.


Popsit illetően passz, furcsállom, hogy az edzéseid mellett nincsen tökéletes formája. Megpróbálhatsz még popsira pluszban edzeni, formásítani, hátha a mostani sport pont nem hat oda is. De inkább valami genetikai, testalkati okra gondolnék.

2021. máj. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az alapanyagcseréd 1450, azt jelenti, hogy a szervezeted naponta ennyi kalóriát égetne el akkor is, ha konkrétan egész nap feküdnél és nem csinálnál semmit, szóval ennyi energia kell már csak ahhoz is, hogy a tested alapvetően működjön. Ennél nyilván többet kell enni, hisz aktívak vagyunk, mászkálunk, gondolkodunk. Ha sportolsz, azzal még több kalóriát égetsz, de ezek a kalkulátorok csak nagyjábóli becslést adnak, és én azt gondolom, nem jó kényszeresen belemerülni a részletekbe. (Amúgy ha heti 3xmásfél órát aerobikozol és heti 4x sétálsz, az már eleve bőven több mint heti 1-3 edzés,

alábecsülöd, mennyit mozogsz. Ne akard sanyargatni magad.) Te is írod, hogy jó ez a súly a magasságodhoz, sportolsz, egészséges vagy, tudod, hogy nem lehet konkrét helyről fogyni. Próbálj meg elnézőbb, elfogadóbb lenni a testeddel. Légyszi ne anyukádra hallgass ebben, mert szerintem nem jó az az irány, ahogy bogarat ültetett a füledbe. Inkább menj el dietetikushoz, aki szakszerű tud tanácsot adni.

2021. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Bocsi, de anyukád egy tyúk!

Ilyet egy normális anya nem mond. Szerintem irigykedik, mert te még fiatal vagy.

2021. máj. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A számolgatásba nem megyek bele, de egy dologra felhívnám a figyelmedet. Mindenkinek izmos a hasa, csak a zsír eltakarja, azért nem látszanak a kockák. Ha látszik, ott már nagyon alacsony testzsír százalék van. Nőknél kb 10% alatt.

Csak viszonyításképpen: 8% alatt már létfontosságú szerveket veszélyeztetsz vele. 19-25% között lenne ideális, de még a versenysportolók is elérik a 12%-ot.

Mint írtad, csak a combodról akarod leadni. De ahogy te is írtad, helyi zsírégetés nincs. Megvan a veszélye, hogy az ott marad, és izmot fogsz veszteni.

Közben az is felmerült bennem, hogy ott biztosan felesleg van? Nem lehet, hogy teljesen normális zsírmennyiség, csak mivel máshol nincs, ezért tűnik soknak?

Ami még a súlyodat illeti, az igaz, hogy még normális, de csak éppen, szóval azt nem mondanám, hogy pont jó. 170 centihez 63 kg az ideális, kb 57-től. És olyan 52 alatt kezdődik a kóros soványság, annak minden egészségügyi szépségével (hajhullás, menzeszproblémák).

És végül még egy: azt írod, izmos vagy. Az izom nehezebb, mint a zsír, így ugyanaz a térfogat kilóban többet jelent, de ez nem felesleg, hiszen a szervezet alapvető működéséhez kell, és nem mellékesen az alakot is az izomzat határozza meg.

Szóval szerintem ne számolgass semmit! Jó lenne egy fotó, akár arc nélkül, de az alapján, amit leírtál, semmiképpen nem szabadna fogynod, sőt, 1-2 kg plusz rád férne.

Ha fogysz, és nem az a minimális zsír megy le a fenekedről és a belső combodról, hanem izmot vesztesz, és mondjuk pont a combodról (ami nagyon esélyes), akkor pont az ellenkező hatást éred el, vékonyabb lesz, de sokkal zsírosabbnak fog tűnni.

2021. máj. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek mindenkivel aki előttem szólt hozzá, csak annyit teszek még hozzá hogy ha tényleg szeretnél változtatni akkor a csokit, chipset meg az ilyen egészségtelen alternatívákat cseréld minnél egészségesebbre (ha eszel egyeltalán ilyet,mert amit leírtál ennyi sport mellett nem feltétlenül hiszem azt hogy egészségtelenül étkezel)

De a magasságodhoz a súly tökéletes, és gondolj bele kb. minden lánynak nagyobb a combja kivéve a tényleg soványaknak, de mindenki pont úgy jó ahogy van.

2021. máj. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb pszichologus, es egy jo dietetikus kene neked.


Helyi fogyas nincs, magad is irtad.

A belso comb zsir a legmakacsabb, ha regota nem mozdul onnan tovabb akkor az genetika, a budos eletbe nem tunteted el onnan, csak celzott zsirleszivassal.

2021. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!

Az anyukámról annyit, hogy neki szinte mindig igaza van mindenben (tapasztalat...) és együtt kezdtük el ezt a kalória számolgatást, mert ő is szeretne fogyni és mondta nekem, hogy azért lenne mit fogynom fenékből, meg combból és én hiszek neki, meg saját magam is látom és zavar is. Valaki írta, hogy hagyjam el az egészségtelen dolgokat (Chips stb.) hát szerintem nagyjából 3 éve nem ettem semmi ilyet, csak egy kevés házi sütit eszek édességként vagy étcsokis banánt, ha nagyon kívánok valami ilyesmit. Bár az igaz, hogy egy dologtól nem tudtam megszabadulni, az pedig az, hogy reggelire szinte mindig túró rudit eszek, ilyen 100 kalóriás, étcsokisat. Ezt viszont tényleg képtelen vagyok elhagyni, de úgy érzem ennek bele kell férnie. Cukros üdítőt meg szinte soha nem ittam, mert én világ életemben vizen éltem, valahogy sose kívántam az ilyen cukros italokat. Ahogy elkezdtem számolni a kalóriákat arra jöttem rá, hogy eddig sem ettem olyan sokat, hanem inkább az ételek úgymond minősége volt a baj. Tehát arra értem, hogy pl. olajban sült krumplit ettünk meg tésztákat sokszor, amit képes voltam egy nap többször is enni, mert nem nagyon laktatott. A másik gond meg az volt, hogy vacsorára megint egy ebéd mennyiséget ettem az aznapi kajából és most azt kicseréltem salatára és így már minden okés. Ezt azért írtam, hogy tudjátok, nem történtek drasztikus változások ezzel a kalória számlálással, szóval nem hinném, hogy rossz dolog lenne, mert jobban is érzem magam, hogy nem eszek annyit vacsorára, meg nem eszem teljesen tele magam étkezéseknél. Valaki írta, hogy képet osszak meg, hát jelenleg nem vagyok még otthon, de ha hazaértem majd csinálok egyet.

2021. máj. 30. 13:04
 8/11 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok én írtam hogy hagyd el a csokit meg a chipseket, de a végére írtam is hogy nem hiszem hogy ennéd ezeket.

A túró rudit meg nyugodtan eheted nem kell róla lemondani mert ezzel nem viszed túlzásba sőt még jót is teszel vele a szervezetnek mert nem vonod meg magadtól

2021. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni, hogy tényleg van felesleg rajtad, amit le kellene adnod, főleg hogy izmos is vagy mellé.

Fenékből fogyás alatt mit értesz? Szélességből fogynál? Az ugye csont. Kerekségéből? Az izom, ami egészséges, s jó alakot ad.

Vastag comb alkati dolog, abból egészségesen nem fogsz tudni annyira vékonyra fogyni, mint a kistini, szerkesztett képű modellek.


"együtt kezdtük el ezt a kalória számolgatást, mert ő is szeretne fogyni és mondta nekem, hogy azért lenne mit fogynom fenékből, meg combból és én hiszek neki, meg saját magam is látom és zavar is."

Vagyis ő akart fogyni, téged meg beszervezett partnernek. Ezzel az a gond, hogy testképzavarossá tesz és az anorexia felé sodor.

2021. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tudom elég fura, de tényleg van mit fogynom, a fenekem látom, hogy van egy kis háj és tényleg nagyon zavar engem. A combom kicsit vastagabb az átlagnál vagy, hogy mondjam azzal nincs bajom mert tudom, hogy az izom és az tetszik is de ha megfogom a belső combom na ott már érzem, hogy az ott nem csak izom és kicsit fogyhatnék onnan.

Egyébként elfelejtettem leírni az egész "sztori" elejét. Szóval az online oktatással kezdődött az egész. Tavaly felszedtem alatta 2 kilót, ami nyáron rettentően zavart, de le is ment könnyen, mert még nőttem is. Idén viszont már beállt a magasságom teljesen és hát elkezdtem szélességben nőni. A hasamon volt háj télen ez 100%. A kalória számolást az idei online oktatás alatt kezdtem el, 1400-at ettem (azért ennyivel kevesebbet, mert egyáltalán nem mozogtam csak néha sétálni mentem el, edzések se voltak, ültem a gép előtt, szóval nem volt szükségem többre). 59kg voltam előtte és kb. május 20-ig lefogytam 57 kg-ra (május elejétől az edzések is beindultak szóval megemeltem a kalóriát 1500-ra idő közben) és esküszöm mintha kicseréltek volna, a hasam teljesen szép lapos lett, felül eddig is csontos voltam, de most a karjaim is teljesen vékonyak és ez nagyon tetszik. Viszont az utóbbi időben kezdtem érezni, ahogy a suli beindult, hogy az 1500 kalória nem elég már. Ezért vagyok most tanácstalan, hogy mennyivel is kéne emelni. Szóval igazából az eredeti kérdés még mindig az, hogy edzés napokon tartsam a szokásos kalóriát vagy akkor emelni kell. Egyébként az elmúlt napokban megemeltem a kalóriát 1600-ra és majd meglátom így hét vége felé, hogy elég vagy sem.

2021. máj. 31. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!