Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Edzésnél,étkezésnél a húsok,ha...

Edzésnél,étkezésnél a húsok,halak mennyiségét sütés előtt vagy után mérjük?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy a köreteket (pl.rizs,azt edzés előtt,mert kb. 3x annyi lesz a súlya)

2021. jún. 15. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Ideális esetben sütés előtt. Így a legpontosabb.
2021. jún. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mhavas válasza:
96%
Mindig nyersen mért mennyiségek vannak elvileg a receptekben. Akárhonnan töltöttem le étrend mintákat, mindig odaírták, hogy nyersen (főzés, sütés előtt) mérjünk.
2021. jún. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Mindig mindent nyersen.


A rizs esetében (is) abban van a tévedés, hogy ugyan a sulya 3-szoros lesz, de a kalóriatartalma az egésznek nem változik, a 100-ra számolt kalória egyharmada lesz, mint nyersen.

2021. jún. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nyersen illetve főzés, sütés előtt.
2021. jún. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

A lepontozó kifejtené a véleményét?


Ugyanis ha én megsütök 100g csirkemellet és a szomszéd is megsüt ugyanennyit, akkor könnyen lehet, hogy míg az enyém sütés után kiszárad és 70g lesz, az szomszédé 90g marad.

Hasonlóan a rizzsel, ahol számít, hogy mennyi ideig főzted, mennyi vizet vett fel.. és nem biztos hogy 100g rizsből a végén mindenkinek ugyanannyi g jön ki.


A kalória tartalma pedig attól függ, hogy nyersen hány gramm, mivel a sütés- főzés következtében csak a víz mennyiség csökken vagy nő, így ez az energia tartalomra nincsen hatással.


100 g nyersen valamiből, az mindenkinél ugyanannyi, de 100 g megfőzve már egészen eltérő lehet. Lehet kész terméket is mérni, MyFitnessPal-on sok ilyen opció van, pl hogy x gram grillezett csirkemell, de sokkal pontatlanabb.

2021. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


980g csirkéből lett 633g.

540g halból 307g.

2021. jún. 15. 10:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 engedd el, van egy-kettő gyenge képességű aki képtelen az általános iskolai matematika megértésére, nem képesek felfogni, hogy ha megsütsz 100g csirkemellet abból hiába távozik tegyük fel 30g víz, a tápanayagtartalma ugyanaz marad, hiába csak 70g.


Teljesen mindegy miből mennyi lesz sütés, főzés, grillezés, napoztatás... után, amennyi tápanyagtartalom nyersen volt benne az benne is marad, a tömeg változása ebből a szempontból irreleváns.

2021. jún. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. Elengedtem csak sose értem az objektív kérdésekben, hogy lehet lepontozni, vagy aki lepontozza a jó válaszokat az miért nem tudja megmagyarázni..
2021. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van, aki csak (le)pontozni tud, többre nem telik neki.
2021. jún. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!