Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi mennyi kcal-t vigyek be?

Napi mennyi kcal-t vigyek be?

Figyelt kérdés

rólam:

-17 éves lány

-95 kg 165 cm

-minden reggel edzek 1-másfél órát + este biciklizek 3 órát közepes tempóban (ingázok két város között)

-65 kg-ra szeretnék lemenni, és izmos szeretnék maradni


Elég izmos vagyok, mert mindig is sportoltam, szóval nem egy plöttyet elhízott vagyok, de azért van rajtam zsír. Egy betegség miatt szaladtak fel a kg-k, hiába voltam már akkor is nagyon aktív. Mostmár meggyógyultam és újult erővel kezdtem a diétázásba.


A kérdésem pedig az, hogy mennyi a napi kcal deficitem kb.?


Előre is köszönöm!



2021. júl. 5. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Nehéz tanácsot adnom egy 17béves lánynak de megpróbálom.

Az amit napközben csinálsz az jó de talán kicsit túledzed magadat.

Ne terheld túl a szervezetedet és aludj eleget. Ez a kettő a legfontosabb.

A magasabb igénybevétel miatt növelhetnéd a protein és a szénhidrátbeviteledet.

Mivel napi kalória mennyiségre kérdeztél rá ezért csak a felnőttek számára biztosított TDEE kalkulátort tudom ajánlani. A TDEE mutatja meg a szinten tartáshoz szükséges kalóriamennyiséget és ha fogyni akarsz akkor ennél az értéknél kevesebbet kell enned.

Még valami. Nőként ne menj napi 1000 kalória alá.

Ezen kívül még kipróbálhatod a böjtölési fajtákat. A lenépszerűbb az időszakos böjtölés (intermittent fasting)

2021. júl. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A sok mozgás miatt nem merek konkrétan mondani semmit, szerintem inkább csináld azt, hogy most pár napig felírod, hogy így normálisan mennyi kalóriát szoktál megenni. Aztán ahhoz képest csökkentsd mondjuk 500-al a kalóriabevitelt, és akkor meglátod, hogy avval tudsz-e fogyni vagy nem.
2021. júl. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
2500 körül kéne
2021. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen felesleges a kalória számra rágörcsölni, annyira egyénfüggő, hogy nincs jó válasz a kérdésedre. Egyél teljesértékű ételeket, sok zöldséget, gyümölcsöt, teljeskiörlésű gabonát. Húsból soványat, zsír beviteled ne legyen több 15-20 %-nál.
2021. júl. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Napi 1000 kcal-t fogyasztok, de mivel folyamatos mozgásban vagyok nem érzem, hogy éheznék, vagy bármi, viszont ugye 1000 kcal elég kevés.. :(( De tényleg nem kívánok többet.
2021. júl. 5. 23:17
 6/8 anonim ***** válasza:
#3 voltam nem értem miért lettem lepontozva. Sokat edz és nagy túlsúlyról indul, nem ehet mindenki 1200 kalóriát
2021. júl. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le ://
2021. júl. 6. 11:38
 8/8 anonim válasza:
100%

Szia!


#3-as nem mond hülyeséget, 2200-2500kcal elég jó kiindulópont. Ha nem fogysz akkor 100-150kcal-val csökkentsd a napi bevitelt.

2021. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!