Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez így rendben lesz? (Gyógyul...

Ez így rendben lesz? (Gyógyulófélben lévő evészavar)

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni, hogy kicsit merészebb legyek az étkezésben.


Három éve anorexiás vagyok, nagyon sokáig nem tudtam enni rendesen bűntudat nélkül. De egy éve elkezdtem méregetni és számolni a kalóriákat, így megettem azt amit kellett és nem is féltem.

De már le szeretnék állni, csak nem tudom hogyan.


Tehát én a kalóriák számolgatását teljesen el szeretném hagyni, mert ez már beteges mennyire kötöm magam a méregetéshez és a kalóriákhoz.


Arra gondoltam, hogy szemmértékre eszek.

Mindent ennék ugyanígy, csak kevesebbet. Napi háromszor, négyszer.


Így nézne ki például a reggelim: reggel egy kávé cukor és minden más nélkül, édesítővel.


Két szelet fehér kenyér,(vagy inkább egy) margarinnal és két szelet sonkával. Hozzá esetleg zöldségek.


Az ebédem valamilyen rendes kaja.


Uzsonnára valamilyen joghurt vagy kis csoki. Például holnap tej szelet.


Vacsora szintén rendes kaja, mondjuk meggyleves, vagy fasírt és borsófőzelék.


Szerintetek ez így jó lenne?



2021. júl. 12. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
orvosnál voltál már? pszichológus tud segíteni leszokni a kontrollmániáról. az már egy nagyon jó dolog, hogy le akarsz állni! de azt is meg kell érteni, hogy ez pszichés dolog. kérj segítséget!
2021. júl. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze. Négyszer voltam kórházban is miatta.

Pszichiáterem és pszichológusom is van. Csak a vírus miatt nem igazán volt lehetőségem velük találkozni. :/

2021. júl. 12. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen jó, nem kell méregetni, hiszen 3 év alatt ránézésre tudod, hogy mi/mennyi kalória.
2021. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon kevés.


Napi 3 főétkezés plusz 2 kisebb és 2500 kcal az alsó határ, de már anorexiás gondolatokkal állsz neki (inkább legyen egy), így nem fog menni.


Sok recovery vlogot-blogot találsz, ott érdemes nézelődni, ha egyedül akarsz nekiállni.


Meg lehet gyógyulni egyedül is, de kőkemény elszántság, akarat és sok-sok utánaolvasás kell hozzá.

2021. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. Nagyon nehéz, de muszáj, mert már ez nagyon nem jó így. A kórházban szedtem fel, most az a cél, hogy tartsam a súlyomat, csak kicsit nehézkesen megy az evés szálmolgatás nélkül.


De bízok magamban.

2021. júl. 13. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!