Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek mennyi kalória?...

Szerintetek mennyi kalória? Csirke hús,150 gramm sült krumplival,majonézzel,és 50 gramm spagetti.

Figyelt kérdés

2021. júl. 25. 18:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%

"7. azon kívül, hogy ez nem igaz, vicces, hogy utána felsorolsz 2 szénhidrátforrást, meg a fehérjét."


nem én írtam azt a választ, de azért érzed a különbséget egy 150g-os alma 17 gramm szénhidrátja és egy 300 grammos pizzaszelet 250 gramm ch-ja között

2 kiló almát azért sokkal nehezebben is nassol el az ember, mint ahogy lecsusszan egy pizzaszelet a nyugati aluljáróban


testtömegkilogrammonként kell 1-1,5 gramm állati eredetű fehérje és metabolizmustól függően annyi szénhidrát amennyi a céljaidnak kell ez lehet 2-3-4-5

meg persze zsírok olajok vitaminok


nem nagyon akarom elvinni a témát dietétikai részletekbe

finomított cukrokat-liszteket kerüljük meg a feldolgozott élelmiszereket

ennyi a lényeg

2021. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
71%

"A másik meg, hogy mostanában kikiáltották a szénhidrátot az ördögtől való dolognak (régebben a zsír volt az), meg hogy megemeli az inzulinszintet, és ez akadályozza a fogyást (ami nem igaz, mármint az akadályozás, de ezt sokan nem akarják elhinni, ezért terjedt el, hogy mindenki csak a szénhidráttól hízik)."


Mert régen a pálmaolaj volt olcsó, és belerakták mindenbe, aztán meg finomított cukor.

Ezek tényleg rossz minőségű élelmiszerek.


Glikémiás indexet érdemes figyelni, vagy csak annyit megjegyezni, hogy a teljes kiőrlésű cuccok a jobbak, zsírokból pedig az állati eredetű minőségi termékek.

2021. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
51%

"a teljes kiőrlésű cuccok jobbak" --- mikor, kinek, milyen célból és mihez képest.


OK, nem akarok kötekedni, meg tényleg dietetikai irányba elvinni a dolgot (én amúgy ezzel foglalkozom), a 7-est pedig csak provokálni kívántam, nyilván a gyümölccsel és a zöldséggel amúgy semmi gond (mint ahogy le is írtam utána gyorsan a 10-es válaszomban)


finomított cukrot meg a feldolgozott dolgokat sem kell kerülni feltétlenül, de nyilván ne ez legyen az étkezés alapja.

2021. júl. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
78%

általában nem vevőek rá ésvagy nem értik a hosszú fejtágítást a különböző szénhidrátfajtákról az emberek, aztán azért még megjegyzik, hogy teljes kiőrlésű


abból úgy sem lehet annyit megenni, mert a fehér liszttel készült dolgokhoz képest szokatlanul tömör és nehéz

2021. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
49%
#13, ja én amúgy nem okoskodásnak szántam, csak megosztottam a nézőpontomat, nem mondtam azt, hogy igazam van, csak kérdeztem (vagyis próbáltam), de engem is érdekel a téma, mert eléggé egészségtelenül eszem és szeretnék lefogyni is, meg az eü problémáimat (amik valszeg ebből fakadnak), szeretnék eljárni edzőterembe is, hogy kicsit formáljam magam, de nem tudom, hogyan kéne nekikezdenem.
2021. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
49%
Ja, én voltam a 7-es.
2021. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
49%
Meg a 9-es és a 15 is.
2021. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerettek engem??
2021. júl. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

15. (13 vagyok) nem vettem okoskodásnak, csak néha szeretek belekérdezni itt, hogy mi a baj a szénhidráttal. De sokszor megbánom :)))

Alapvetően nem adtak neked rossz tanácsot, nincs azzal se semmi baj, ha kerülöd a szénhidrátokat, kivéve, ha nem bírsz nélkülük élni (mert akkor nem leszel kitartó, ha csomó mindent megvonsz magadtól), illetve ha objektíven jobban érzi magát a szervezeted több szénhidráttal - de ezt ki kell tapasztalnod. Ha edzőterembe jársz bármilyen edzés céljából, valószínűleg érdemes kicsit több szénhidrátot fogyasztani, de ez sem egy szentírás. Meg amit a 11-es írt, jó támpontok.

Ha most nagyon "rossz" általában az étkezésed, akkor ne csinálj drasztikus változtatásokat egyelőre, lassanként állj át egy fenntarthatóbb étrendre. Az edzőteremben remélem csinálsz súlyzós gyakorlatokat is, kardió jellegű is kell mellé.

Legyél minél aktívabb napközben is, ne csak a teremben.

Ha edzőterembe jársz

2021. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Rendben köszi, ami azt illeti muszáj lenne drasztikusan megváltoztatnom az étkezésemet, mert főleg gyorsételekből áll, ami iszonyatosan káros, én is tudom, mert rengeteg problémát okoz. Állandóan fáradt vagyok, könnyen elelszom, nagyon bágyadt vagyok egész nap még ha elegendőt és pihantetően alszom is. Ja és kiújultak a pattanásaim, amik egész tizenéves koromban alig voltak, zsírosodik a bőröm és a hajam is, valószínűleg ez is ennek köszönhető, meg a rossz közérzet is. Ja a másik problémám, ami miatt szeretnék változtatni, az a rendszertelen étkezés. Van, hogy egész nap nem eszem semmit és már ájulás szélén vagyok, de iszom rengeteg folyadékot (vizet). És van, hogy a napi 1x étkezéssel pótlom be a napi kalóriamennyiséget (gyorskajával), ami így egy ültőhelyben elfogyasztott 2000-2500 kalória, ami szerintem szintén nem jó. Ezen hogy lehetne nem drasztikusan változtatni?
2021. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!