Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalória kell a fogyáshoz?

Mennyi kalória kell a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

85kg, 175 cm, 24F

Testes vagyok, van izmom, csak a hasamon van elég sok a zsír.


Sokat ülök a gép előtt, rendesen pihenek, és illetve heti 2x van másfél órás street workout edzésem.


Szóval hány kalória kell nekem, hogy tudjak fogyni rendesen?


Köszönöm!


2021. aug. 20. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Mindig kevesebb, mint amit "munkával" felhasználsz.
2021. aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más. Pontosan nem lehet tudni, egyéni adottságoktól függ. Kalkulátor tud egy körülbelüli mennyiséget megadni.
2021. aug. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
kaloriabazis.hu
2021. aug. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mindenhol más értéket mutatja.


1900 körül ha márciusban szeretnék 75 kg-ra fogyni.

ez okés?

2021. aug. 21. 03:08
 5/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
2021. aug. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%
Hatékony fogyókúrához próbálj belőni egy max napi 1200 kalóriás diétát. Anélkül marha lassú lesz...
2021. aug. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
1900-2000 körül sztem simán jó vagy. Legyen mondjuk heti 4 edzés, plusz egy kis kardio itt ott. Sajna ez már az a "szakasz", ahol egyre nehezebben fog a zsír lejönni rólad. Szóval magasabb intenzitás és több mozgás és inkább próbálj meg rekompozícióra ráállni, hogy a zsírt izommá alakítod magadon. Lassabb folyamat, de sztem itt már ez legyen a célod.
2021. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
6. Fogyni nem koplalással kell, mert baromira vissza tud ütni, és egészségtelen is.
2021. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kalkulátornál figyelj arra, hogy kér-e aktivitást. Ha kér ad meg és minden stimmel. Ha nem kér a kalória értékhez hozzá kell adnod az aktivitást. Én úgy csináltam annak idején, hogy a célsúllyal számoltam mert az ad megfelelő közelítő értéket. A zsírtömeg nem éget kalóriát, erre figyelj számoláskor.


Megvan a kalória! 1kg zsír elégetéséhez durván 7000-7700 kalória szükséges. 500-600 kalória deficittel heti fél kiló jön le, viszont egy ilyen deficit is nagy fegyelmet kíván.


Mindenképp mozogj mert csak úgy lehet testet formálni ha mind a diéta, mind az edzés megfelelnek.

Edzés legyen megeröltető de ne fájjon. Kardio esetén ajánlom a sprinteket, mert az éget sok kalóriát, nagyon jól edzi a szívet, és tüdőt, és kevés izomveszteséggel jár. (Nézz egy képet egy hosszútáv futóról, aztán egy rövid táv futóról)


Étrendből 1000 féle van, meg ezek kombinációja, továbbgondolása. A lényeg, hogy úgy rakd össze hogy fenntartható legyen, napirenddel összeillesztve.


Remélem tudtam segíteni

2021. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!