Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Masnak is kevesebb a tenyleges...

Masnak is kevesebb a tenyleges fogyas mint amennyinek lennie kene az elegetett kaloriak alapjan a kaloriabazison?

Figyelt kérdés

Ezt irja ki:

“ Célod kezdetétől a mai napig összesített kalóriamérleged (feltéve, hogy minden nap, minden étkezést rögzítettél): 14757.61 kcal égetés (terved 19734 kcal volt). Eszerint eddig 1.92 kg-ot kellett volna fogynod (terved 2.56 kg volt). Tényleges fogyásod: 0.9 kg”


2021. szept. 1. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Mert egyrészt minden ember kicsit más, másrészt az azonosnak nevezett élelmiszerekben is lehetnek kisebb eltérések, harmadszorsok esetben nem pontosan mérsz le valamit, esetleg kisebb valamiket kifelejtesz (jellemzöen a zsiradékok mennyiségét nem méred, csak saccolod, meg a nasikat nem számolod be), esetleg túl alacsony kalóriakeretet állítottál be, illetve ha sportot is számoltatsz vele, az a legtöbb esetben nem reális, az ott írt felhasználásnak csak kb a 2/3-a az, ami ténylegesen elhasználódik.

Másrészt egy-két hét alatt nem lehet semmit következtetni a tényleges folyamatra, ahhoz ez túl rövid idö.

2021. szept. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ezek az oldalok csak egy körülbelüli számot mutatnak általában. Nem kell olyan komolyan venni. Mert most na, kiírja az oldal, hogy mennyi az alapjárat kcal égetésed. Most kitudja, hogy tényleg annyi-e, lehet több vagy kevesebb. Nekem pl. azt írja a kalóriabázis, hogy eddig 18.66 kg-t kellett volna fogynom, de teljes fogyásom 24.4 kg. Pedig az edzéseimet, étkezéseimet rögzítem, aztán na, több a tényleges fogyásom, mint amit az oldal ír. Ez csak ilyen kb. értek, most hogy pl. pontosan mennyi az alapjárat kcal égetésed, kitudja, és az is sokat számít.
2021. szept. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*tényleges fogyásom 24.4, (véletlen tényleges helyett teljest írtam)
2021. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Az csak egy kalkulátor. Az ember szervezete jóval bonyolultabban működik. Logikus, és természetes, hogy nem egy számológép szerint fogsz fogyni. Akkor se ha minden falatot lemérsz, beleszámolsz a napodba és mozogsz.
2021. szept. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
A kalkulátor engem is idegesített ilyen szempontból mert a számolása alapján nagyon nem jól csináltam.Aztán rá kellett jönnöm hogyha beírom az edzéseket akkor nagyon durván el tud szállni a számláló így azóta nem jegyzem fel az edzéseket/sportot így pontosak a számított adatai.
2021. okt. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Osszessegeben nekem bevalt azota. 3 honap alatt lement 9 kg. Kitartas mindenkinek, megeri!!
2021. okt. 3. 19:10
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok.Csúnya elhízásról kezdtem 1500 kcal-ás étrendet viszek.3 hónap alatt 15 kg-ot fogytam.Tornával 25 kg-ot kellett volna fogynom...a számláló szerint.Célkitűzésem 1 év volt ami teljesen reális szerintem.2 telefonra töltöttem le az alkalmazást az egyikbe beviszem a mozgást is.Szerintem irreális a 25 kg és a mozgásos telefont nézve folyton "szar vagyok" érzésem támad és el is veszi a kedvem így azon nagyon ritkán összegzem a nap végét.De ez persze csak az én tapasztalatom másnak biztosan jó így.
2021. okt. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

25 kg tenyleg teljesen irrealis! Nagyon logna a borod olyan hirtelen fogyastol.

A “szar vagyok” erzes nekem is megvolt es nem segit!

2021. okt. 4. 13:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát igen.Így is lóg pedig tényleg nagyon figyelek és 3 hónapja vágtam bele ismét lendületesen egy 8 hónapos súlytartó periódus után.A kezdő súlyom 124 kg volt 2.5 éve...most 75 így még mindig van vissza 15 kg amit jövő júniusig tervezek leadni Túl szárnyaltam így is önmagam.További sok sikert ha már elérted a célod akkor szuper vagy 🙂
2021. okt. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!