Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez most valós lehet?

Ez most valós lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tömegelek már lassan másfél hónapja.

Mindig 2300 kalóriát ettem ebben a másfél hónapban, de egy valamit nem értek.


1 hónap alatt feljött 0.8kg, aminek nagyon örülök, mert egy nagyon jó ütem.


Most másfél hétig nem mértem magam, és azt láttam mikor ráálltam a mérlegre, hogy +1.5kg feljött.

Ugyan annyit ettem ebben a másfél hétben is mint eddig, kalóriára pontosan.


1 valamire tudok gondolni: Tegnap tartottam az első csaló étkezésemet, ami kb +1000 kalóriát jelentett legtöbbje szénhidrátból. (10 hónapja kezdtem el életmódot váltani, és úgy gondoltam, hogy megérdemlek már ennyit ennyi idő után).


1g ch 3g vizet tart vissza, ez jelentheti ezt a hirtelen megnövekedett súlyt? Mármint, másfél hát alatt másfél kg kicsit irreállisnak tűnik, és biztosan nem vittem be másfél kg zsírhoz elegendő kalóriát plusszban..



2021. szept. 12. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt szabálytalan időnként ritkán méred magad ami követhetetlnenné tesz egy ilyen jellegű tömegelést.


Másrészt a ch-víz megkötés ilyen jellegű hatása tömegelésben nem annyira jelentős (alapból többletben vagy, így alapból közel 100% körül mozognak a glikogén raktárak).


Harmadrészt én azt tartom itt irtó aggályosnak, hogy tömegelés, azaz egy mesterséges kalóriatöbblet mellett még kell csalónap (Mármint itt vagy rosszak az arányok, vagy valami stressz és vagy vitaminhiány van, vagy teljesen felesleges "cseréket" csináltál jóval rosszabb izű, de max 1%-al jobb tápértékű kajákra)

2021. szept. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát, nem feltétlen nevezném csalónapnak sem.


10 hónapig nem engedtem meg magamnak semmi olyat, amire vágytam volna, ez pedig tegnap megszűnt és engedtem egy kicsit.


De tényleg lehetetlennek tartom ezt a 1.5kg-ot, mert ugyan annyit eszek minden nap..

2021. szept. 12. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

#2


Hát ez inkább a kajának magának lehet akkor a tömege.

De épp ennek kiszűrésére van az átlagoló módszer, meg hogy hetente/naponta azonos időben kell mérni.


De amúgy át kellene gondolni, hogy "költség-haszon" elven hol van amit eszel, és az "amire vágysz".

2021. szept. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem szartál méredzkedés előtt.
2021. szept. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Helyzetjelentés: Mértem hétköznap is a súlyomat, és már kedden visszaállt a "normál" állapotba.
2021. szept. 17. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!