Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egyes emberek hogy tudnak úgy...

Egyes emberek hogy tudnak úgy élni hogy nem számolnak kcal-t és esznek normálisan meg amikor ők akarnak és amit ők akarnak és mégsem híznak el?

Figyelt kérdés

2021. okt. 10. 00:54
1 2 3
 11/22 Hanna S válasza:
0%
Kedves kérdező! Hát, tudod ez genetika kérdése. Én is ezek közé az emberek közé tartozom.
2021. okt. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Hanna S válasza:
0%
De azért énis rendszeresen sportolok
2021. okt. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
15%
Sokat számít, hogy mennyi zsírszövetet öröklünk.
2021. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%
Hogy lehet úgy élni, hogy állandóan csak a kalóriákat számolgatod, és sosem eszel egy jóízűt? Én felakasztanám magam inkább!
2021. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
70%
Sőt, még fogyni is lehet számolgatás nélkül. Én nem vagyok túl jó genetikával megáldva, 22 évig elhízott voltam. Lefogytam kb 20 kilót, de közben sem akartam számolgatni, mert nem tudom egészségesen csinálni anélkül, hogy folyton ezen agyalnék és esetleg éheztetném magam. Azóta súlyt tartok, továbbra sem számolok, alapvetően egészségesen eszem, hetente többször sportolni járok, elég keveset nasizok például, de egy baráti sörözésen vagy a párommal közös pizzázáson nem a kalóriákon fogok agyalni. Attól, hogy valaki azt eszi, amit kíván, az nem nutellát meg palacsintát jelent minden nap, egész nap.
2021. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
26%

#10

A makrók számolgatása is legalább ekkora bulshit. Mit kell azokon számolgatni? Nyilván mindegyikből van egy minimum, ami alá nem kéne menni. De egy átlagos ember, aki nem éhezik, az egyikből sem fog túl keveset enni. Mikrotápanyagokat például fontosabb lenne számolni, ha már valamit számolni akarunk. Persze egy jó étrend mellett arra sincs szükség.

2021. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
6%

Na és a jó étrendet mi alapján állítod össze ha nem a… makrók normális elosztása alapján? Az is dicséretes ha megválogatod hogy pl. alapvetően csak teljes kiőrlésű dolgokat eszel, sok zöldséggel, de hát abból annyi is lesz semmi több.


Azt is odaírtam, hogy ha “komoly terved van a fizikumoddal”, az szimplán megköveteli a pontosságot. Értsd, ha tisztában vagyok vele, hogy 4 hónap múlva fotózásom lesz, akkor nyilván aszerint eszek. Valahogy ne haragudj, de azok alapján amiket írsz picit megkérdőjelezem a témára való tényleges rálátásod.

2021. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
53%

"Na és a jó étrendet mi alapján állítod össze ha nem a… makrók normális elosztása alapján?"


Menjünk bele akkor mélyebben. Szerinted mi a makrók normális elosztása? Indokold is meg kérlek, az nem ér, hogy mert a shopbuilder ezt írja. :)


A "komoly terveim vannak a fizikumommal" részt én úgy értem, hogy minél nagyobb izomtömeg a lehető legszárazabban. Maradjunk naturál kereteken belül. Tehát tömegelni is úgy kell, hogy a lehető legkevesebb zsír jöjjön fel mellette. Ehhez ha jól csinálod, nem kell se makrót, se kalóriát számolni, maximum ha nagyon le akarod ellenőrizni, hogy mindent jól csinálsz-e.


"Valahogy ne haragudj, de azok alapján amiket írsz picit megkérdőjelezem a témára való tényleges rálátásod."

Ne haragudj, de hasonlóképpen vélekedek. :) Válaszold meg a fenti kérdésemet, aztán reagálok és átbeszéljük.

2021. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy az,hogy egy átlagos felnőtt embernek kb. napi 2000 kcalra van szüksége,amelyből 15-20% származik fehérjéből,55-60% szénhidrátból a és 20–30 % meg zsírból,nagyon hosszú,megfigyeléses-követéses vizsgálatok alapján vontàk le (nem most).Tehát ha nem is figyelsz oda,normàlis esetben így-valahogy alakul a beviteled.
2021. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
53%

#19

Az a baj ezekkel a makró arányokkal, hogy ennél magasabb carb és alacsonyabb zsírtartalmú étrenden is egészségesek az emberek, számtalan vizsgálat szerint. Ahogy magasabb zsír és alacsonyabb ch esetében is. Tehát...?

Amiket leírtál, az nem egy tökéletes makró felosztás, csak egy sablon. Amitől jelentősen el lehet térni bármi negatív következmény nélkül. Ezért hülyeség ez a nagy makró beállítgatás.

2021. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!