Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire megbízható a kalóriab...

Mennyire megbízható a kalóriabázis.hu?

Figyelt kérdés
2021. okt. 19. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
2021. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nem én voltam, de kösz h belinkelted sok hasznos válasz van benne. 👍
2021. okt. 19. 14:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasznos, de azért ne csak arra hagyatkozz. Szóval ha az elején ugye kiszámolja, hogy mennyi kalóriát kéne enned a fogyáshoz, akkor más kalkulátorral is érdemes lecsekkolni, mert láttam már kalkulátorok közt nagy különbséget. Szóval ha kihoz egy nagyon alacsony kalóriamennyiséget, akkor nem kell feltétlen hinni neki (mondjuk ha heti 2 kg fogyást írsz be, nyilván alacsony kalóriamennyiséget fog kihozni), hanem érdemes más oldalon is csekkolni. Meg nyilván ez sosem lesz olyan pontos. Én pl eddig 34 kilót fogytam, és most már új célt állítottam be, így nem látom a szöveges kiértékelésnél azt a 34 kilót, de ha most rámegyek a napi szöveges kiértékelésre, akkor azt írja, hogy: "Eszerint eddig 2.43 kg-ot kellett volna fogynod (terved 3.19 kg volt). Tényleges fogyásod: 4.5 kg"

Szóval ebből is látszik, hogy habár ezek az oldalak, appok segítenek, nyilván nagyon sok dolog befolyásolja, hogy mennyire fogysz, szóval ezek az appok jó útmutatók, de nyilván nem pontosak. Szóval ezért se kell letörni, ha az app szerint már többet kellett volna fogynod, és neked nem sikerült annyit fogyni. Illetve ha épp beírod az appba, hogy mit ettél, akkor érdemes ellenőrizni, hogy tényleg helyes adat szerepel-e a kalóriabázis rendszerében. Nálam is rengetegszer volt olyan, hogy valamit ettem, és az az adott termék más kalóriával volt fent az appban. Vagy van, amikor beolvasod a vonalkódot, akkor egy teljesen más termék ugrik be. Szóval azért érdemes az ilyen dolgokat ellenőrizni, mert sokszor még régebbi adatokkal van fent egy adott termék, stb. De én amúgy már 34 kg-t fogytam, végig a kalóriabázis segítségével. Minden egyes nap vezetem, hogy mit eszek. Szóval tök jó kalóriaszámlálós app, csak tényleg, ne törj le, ha nem úgy alakul a dolog, mint ahogy a kalóriabázis írja. Illetve azért csekkold le, hogy a kalóriabázisban jól szerepel-e az adott termék adata.

2021. okt. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fél éve használom, 28 kgot fogytam eddig. (Volt bőven kezdőtőke, 110ről indultam.) Hasznos, de jól kell beállítani. Heti max fél-egy kg fogyás, 1200 kalória/nap alá semmiképpen ne menj. De a CH/zsír/fehérje arányokat jól lehet vele követni. Meg a FB csoportban rengeteg motiváló ember van.
2021. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!