Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van egy kis hasam el akarom...

Van egy kis hasam el akarom tűntetni!Mit gondoltok jó lesz így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy szerintetek ez így jó-e ahogy csinálom.Jelenleg 62-63 kg között mozgok a magam 161 cm magasságával.A helyzet az,hogy a hasamon is van felesleg,és el szeretném azt tűntetni.Tudom hogyha fogy az ember,akkor mindenhonnét fogy,bár én leginkább a hasamból szeretnék.Rengeteg oldalt elolvastam azt írják a sok folyadék,sok bogyós gyümi fogyasztása (pl. áfonya,málna),és a zöld tea mégjobb erre.Legalább nyárig szeretnék lefogyni,viszont azt tudni kell,hogy eddig azért sűrűn ettem egészégtelenül,tehát édességek,cukros üdítők és egyebek.

Január eleje óta jóval lecsökkentettem az arányt,maximum Belvita Jó reggeltet ettem ami csalónak volt mondható,de azt is a barátnőm tanácsadására,mivel ő 15kg-ot fogyott,nulla edzéssel,úgy hogy csak a kajára figyelt oda,és említette,hogy amikor fogyózott akkor ő is ezt ette.

Szerintetek ez így rendben van e,én sem edzek,mivel tényleg sok helyen látni,hogy leginkább az evésünkre kell odafigyelni,és akkor ugyanúgy fogyhatunk.Nyárig szeretnék legalább,ha nem is egészen lapos hasat,de amennyit csak tudok,le szeretnék adni belőle.Mit gondoltok,ezt folytassam így,vagy van e valami plusz tanácsotok ezzel kapcsolatban?(Ui:Kérlek ha az edzéssel kapcsolatban írtok,kézzel fogható indokokkal írjatok,mivel én a barátnőmből indulok ki,ha neki is sikerült hátha nekem is menne anélkül.) Előre is köszönök minden hasznos választ!



2022. jan. 18. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Én is január eleje óta figyelek a kajára, nem eszek semmi cukrosat, fehér lisztes dolgok is minimális. Teljes kiőrlésű kenyér, durum tészta, sok zöldség és gyümölcs, hús, sok tejtermék. Imádom a túrót, minden nap negyed kg-t lekeverek 3 ek tejföllel, édesítővel és ízesítem vanilia aromával, vagy fagyasztott málnával, feketecseresznyével, mikor mi. Már látszik is és érzem is a változást.

Azt javaslom próbálj meg mozogni is mellette, 2 okból is. 1.Gyorsabban megy a fogyás, mert több kalóriát égetsz.

2. Ha nem mozogsz, akkor az izomból fogsz fogyni. A szervezet már csak ilyen szemét néha.

2022. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

lehet edzés nélkül is fogyni, viszont (szerintem) jobb vele. a fogyáshoz is hozzáad valamennyit, de az egészséghez, állóképességhez, szív- és érrendszerhez rendszeresen (én 150 cm vagyok, 94 kilóról eddig 63-ra fogytam nagyon odafigyelve a kajára, heti két edzéssel)


tényleg elég a kajára figyelni. a belvita viszont ahogy te is sejted, annyir nem jó, mert habár van benne rost, de cukor is tehát hamar éhes leszel tőle és ha magában eszed nincs mellette ch meg zsír


az egyelőre elég ha elhagyod az édességek nagy részét meg a nassolnivalókat amikről te is tudod hogy egészségtelenek. amellett arra kell figyelni hogy ne egyél emiatt másból többet. és ettől már fogyni fogsz, hiszen kevesebbet ettél mint eddig

2022. jan. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kaloriat kell szamolni, sportolni, aztan ennyi.

Lehet fogyni edzes nelkul is, de az nem lesz annyira szep. Hiaba fogytam 0 sporttal 15 kilot, plottyedt voltam, semmi formam nem volt, igy inkabb elkezdtem edzeni. Bar nyilvan mindenkinek mas a lenyeg, en szerettem volna, ha feszes vagyok mindenhol.

Sportolni egyebkent sem csak fogyas miatt fontos, hanem azert is, mert nagyon jot tesz, de semmi sem kotelezo.

2022. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 orton ***** válasza:
30%

Vagy sokkal kevesebbet egyél (ami nem a legegészségesebb megoldás), de megteheted csak zöldséggel és száraz húsokkal(csirkemell, pulykamell), meg ehetsz zabot reggelire szénhidrátért és további rostokért.


Ha emellett szeretnél szénhidrát csökkentett tésztákat enni, rízst, túrót, natúr joghurtot mondjuk gyümölcsökkel, néha egy sajtburgert, valami finomat....akkor igazából csak rendszeresen mozogj mellette.


A lényeg hogy több kalóriát égess, mint amit beviszel. Puszta matek hogyan teszed.

2022. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az is jó ha számolod a kalóriát.De az se mindegy hogy sz.rból eszel kevesebbet.Mert azt nem lehet hosszú távon alacsony kalóriabevitellel csinálni...pár hétig megy,aztán szépen visszaszeded,mert nem bírod a koplalást,mert ha sz.rul eszel keveset az koplalás.Ha tápláló ételeket eszel,akkor kevésbé éhezel meg és kiegyensúlyozottabban tudod hosszabb távon csinálni a dolgokat.Egy nap ne reggeliből ebédből és vacsorából álljon.Egyél 2-3 óránként,keveset.Legyen egy étkezés egy alma...vagy egy sárgarépa is.És így folyamatosan táplálod a szervezeted.

Tehát a tápanyagtartalom sem mindegy.A szénhidrátból mondhatjuk hogy cukor lesz,amit a szervezet az esetek 99%-ban nem tud feldolgozni és nem tudja beépíteni ...így elraktározza zsírként.Úgyhogy az ilyen cukros üdítőket,cukrozott ételeket jobban teszed ha kerülöd.Az az 1% azon ritka kivétel mikor valaki edzés után visz be cukrot,mert egyenesen a véráramba kerül és be tudja építeni az izomba a szervezet.

Fontos tápanyagforrás a zsír és a szénhidrát is,így nem szabad teljesen kiiktatni.De mindenképpen csökkenteni kell ha eredmény szeretnél elérni.Tehát ha az étkezésed pl. a különböző tésztafélékre épül,akkor ezen ideje változtatni.Ha mellette fehérje és rostdús ételeket fogyasztasz és nem feledkezel meg a vitaminról,ásványi anyagokról sem,akkor sikerrel fogsz járni.A különféle zöldségek gyümölcsök mellett érdemes valamiféle táplálékkiegészítő vitamint is szedni,mert a mai gyümölcsökből és zöldségekből nem nagyon lehet bevinni a megfelelő vitamin mennyiséget.

Mellette pedig kitartás,türelem és akaraterő szükséges a célok eléréséhez.

Fontos hogyha van egy nap mikor esetleg nem megfelelőt eszel akkor ne add fel a dolgot és ne dobd ki a célod a kukába.Nem kell makulátlanul végig csinálni ezt az időszakot,persze törekedni kell rá,de semmi nem történik ha van 1 nap mikor nem sikerült tartani a célt...a következő nap már olyan legyen és folytasd ahol abbahagytad.

2022. jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem a kérdést, annyit írtál, hogy Belvitát akarsz enni, meg bogyósgyümi is jó, meg a zöld te. És hogy folytasd-e így. Hogy? Semmit nem tudunk meg ebből.

Írd le egy napi étrended, kalóriakereted, makróid esetleg, azt, hogy kit sportolsz, és tudunk rajta esetleg javítani. Ha annyit írsz az étrendedről, hogy a bogyósgyümölcsök jók, az kiindulásnak is édeskevés.

2022. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
Edzes nelkul hulyeseg dietazni.. nem lesz jo alakod. Az meg h a baratnodnek mi h sikerul tokre nemszamit mert mindenki mas
2022. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!