Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan maradjak kalóriadeficit...

Hogyan maradjak kalóriadeficitben?

Figyelt kérdés
Szeretnék lefogyni azonban nem sikerül betartanom a kalóriadeficitet és mindig túl eszem magam. Hiába próbálok valami laktatósat enni és sok vizet inni pár óra múlva rám jön a falási roham :(( az iskolában se tudom mit egyek, próbálok szendvicseket enni és abból is a teljes kiőrlésű zsemlét eszem csirkemell sonkával és jégsalátával de nem lakok jól vele és 45 perc múlva ismét éhes leszek. Nektek van valamilyen bevált tippetek? Nagyon elvagyok keseredve mert már évek óta próbálok lefogyni és nem sikerül.

2022. febr. 6. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy, hány centi, mennyi kalóriányit eszel egy nap? Lehet túl keveset eszel, és ehetnél többet is, de kitudja, ezért kéne leírnod ezeket a dolgokat.
2022. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

170 cm/75 kg vagyok, nem szoktam számolni a kalóriákat de leírom mit eszek egy nap

Reggeli: teljes kiőrlésű müzli tejjel

Suliban: két szendvics amit fentebb leírtam illetve csinálok zabkását vagy francia salátát, néha levest viszek( 2 dl befőttesüvegben) szóval a szendvicsen kívül eléggé változó kajákat viszek de figyelek arra, hogy egészségesek legyenek.

Vacsora: 16:30 körül szoktunk itthon ebédelni én ezt már vacsorának számítom mert annyira jól lakok, hogy este már nem eszek. Leves+főétel szokott lenni a vacsora.

2022. febr. 6. 14:31
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Azért vagy éhes mert ez a 75 kilódhoz nagyon kevés. Muszáj lenne 3-5 napig kiszámolni a pontos jaloriákat hogy rájöjj, mi az amit többnek hiszel de kevesebb.


Azt sem értem hogy este 5kor eszel utoljára, nyilván éhes vagy. Ami biztos beválik ha teszel a szendvicsek mellé is zöldséget (nem jegsaláta hanem spenot, parika, paradicskm, brokkoli srb)


No meg honnan tudod hogy túlléped a kereted, ha nem méred? Nekem ez így nagyon fura és összevissza van

2022. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 T.Fecó válasza:
34%

Csirkemell, tojás, pirítós, saláta öntettel, hagyd a cukros dolgokat, műzlit, a tejet is!

Én menüm míg diétáztam:ébredés után 2 nagy bögre víz(alap).


Reggeli: pirítós(teljes kiőrlésű), tojás, kávé.

Tízórai: natúr joghurt, vagy kefír, gyümölcs(kivéve banán)


Ebéd: csirkemell(sütve, grillezve, főzve, ahogy jólesik), saláta kapros szósszal.


Délután csümölcs, vagy semmi. Én kávézom.


Vacsora: Saláta, virsli, vagy csirkemell


Ezt 3 hétig tartottam szigorúan, addig lement 6 kiló.

Napi 2-3 liter viz az kell, mindenféle soványhús(sütve,főzve, grillezve), párolt, vagy grillezett zöldségek, kerüld a krumplit, tésztát, péksütit ameddig tart a diéta. Utána önkéntelenül is oda fogsz figyelni az étkezésedre. Ha minden étkezés előtt megiszol egy nagy pohár vizet, már attól kevesebb lesz a kalóriabevitel. Na nekem így ment le eddig 9 kiló január eleje óta, így már nem diétázom, csak odafigyelek. A lényeg az egészben mégiscsak az, hogy több legyen a kalóriakiadás, mint a bevétel. Ez már önmagában fogyaszt. Remélem segítettem.

2022. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon keveset eszel, mondjuk mennyiséget csak a szendvicshez írtál, szóval még ez sem biztos, de ami mindenképpen rossz, hogy túl hosszú ideig "böjtölsz". Fél 5-kor vacsorázol, és tegyél fel hogy 7-kor reggelizel, de csak müzlit tejjel, ami semmi, tápértéke sincs és nem is laktat. Nem tízóraizol, így a következő normális étkezésed az elmúlt nap fél 5 óta az a suliban az ebéd, ami mondjuk legyen délben. Eddigre majdnem 20 óra telt el az utolsó rendes étkezésed óta. Így szerintem én is éhenhalnék és túlenném magam. Ne egyél olyan sokat fél 5-kor hogy kidurranj, hanem egyél inkább még lefekvés előtt 2-3 órával valami kis normális, fehérjében gazdag kaját, reggel pedig reggelizz rendesen, ne cukros müzlit tejjel. Ez jó egy kis desszertnek nap közben, de szerintem főétkezésnek, főleg reggel, alkalmatlan. Én sok mozgás mellett egyébként 2000 kalóriával fogyok, úgy, hogy alacsonyabb is és könnyebb is vagyok nálad. Nem kell félni a kalóriáktól, törekedj egy egészséges, de életen át tartható életmód kialakítására.
2022. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Úgy, hogy számolod a kalóriákat és kalóriadeficitben maradsz.
2022. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!