Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 25 éves nő vagyok 102 kg és...

25 éves nő vagyok 102 kg és 165 cm. Napi 1678 kcalt viszek be, mert heti 0.8kg fogyást szeretnék. Jó így?

Figyelt kérdés

2022. máj. 8. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem elég. Figyelni kell a makrókra is. Ha keveset eszel akkor a tested anyagcseréje lelassul, raktározni fog, és létrejön a jojo effektus.
2022. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
6%
Lépj be a "Challange Diet Offical" facebook csoportba😊.
2022. máj. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Ne higgy a csodaszereknek (challenge és egyebek). 1800-1900 kcallal is fogyhatnál, kényelmesebb is lenne.
2022. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Majd kiderül. Mindenki különböző. Szerintem nyugodtan kezdhetsz 2000 kcal-al is, aztán figyeld meg hogy mi történik. Ha 3 hét után sem fogsz így, akkor kell csökkenteni a kalóriát és/vagy növelni az elégetett mennyiséget ha lehetséges. Addig ismételd a csökkentést, amíg nem indul meg a fogyás. Szükséges kalóriaértéket látatlanba pontosan meghatározni lehetetlen. Aki mást mond, az hazudik. (Mi a nővéremmel egyszerre diétáztunk tavaly. Nagyon hasonló életet élünk mozgás szempontjából, hasonló testtömegről is indultunk. Neki 2400 kcal-al működött a fogyás, csak a végén vette le 2300-ra. Nekem 1700-al semmi sem volt. 1500-nál indult meg, amit levittem 1400-ra. Szóval nekem egy ezressel kevesebb kellett, mint pár évvel idősebb nővéremnek, pedig látszólag semmi különbség nem volt köztünk.)
2022. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
150g szénhidrát meg 90g fehèrjét eszek.
2022. máj. 8. 18:45
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

5-ösre: nem jók a makrók.

150 gramm ch: 600 kcal

90 gramm fehérje: 360 kcal

A maradék 720 kalória ha zsírból adódik, akkor az 80 gramm zsírt jelentene, ami rengeteg. A helyedben 50 gramm zsírt ennék, a ch-t felvinném 180-ra, a fehérjét pedig 120-ra.

2022. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%

Az #1-nem van igaza. Ha táplálék megvonással akarsz fogyni akkor hosszú távon hízni fogsz. Majd meglátod.

Sokat kell enni, minőségi ételt és edzeni kell nincs mese. Ha nem edzel nem fogsz lefogyni ez biztos.

2022. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Yazio számolta ki. 78g zsír kell abból én csak 64et eszek. 120g fehérje es 134 g szénhidrátot ma pl.
2022. máj. 9. 10:39
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen mindegy, hogy alacsony zsír magas szénhidrát, alqcsony szénhidrát, magas zsír, vagy kb egál... mindenki máshogy szeret enni... mindenevők vagyunk, megtehetjük, hogy mi választjuk ki...

Fogyni attól fogsz, ha tartósan kevesebb kcal-t viszel be, mint amit a szervezeted felhasznál...

Kb 7000kcal 1kg zsír, tehát akkor adsz le 1kgot, ha 7000kc mínuszban leszel... napi pl 200kcal minusszal ez pl 35 naponta 1kg...

Tök egyszerű matek az egész.

Az hogy jó lesz e vagy sem, azt pedig csakis te válaszolhatod meg magadnak majd gyakorlati tapasztalat alapján... ha fogysz annyit amit szeretnél 1 hét alatt akkor jó, ha kevesebbet, akkor tovább kell csökkenteni, ha hízol, akkor meg túl sokat eszel még mindig.


En 160kg voltam 10 évvel ezelőtt 3ev alatt lementem 80ala amit azóta us tartok.

Ami nekem legjobban bejött, azt en bázis étrendnek hívom...

A legegyszerűbb alapanyagokból kb 2heti változtatással kitalal9k magamnak 1 kaját, amiben megvan a szükséges szénhidrát, fehérje, zsír...

Ezen kívül ha pl hétvégén megkívánok egy hamburgert a kedvenc burgeresemnél, gond nélkül megeszem... vagy megkívánom a krumplistésztát, akkor kigondolok egy napot és akkao csinálok azt,de az esrtek 90%-ában nem kell agyalnom a kaján és eszem a bázis étrendemet.

Jázminrizst nagyon szeretem, úgyhogy legtöbbször azzal és hússal mahinálok és csak a szaftot/öntetet/ízvilágot változtatom... nameg a húsfajtát.

+ Azért szeretem ezt, .ert így tényleg játszi könnyedséggel bevásárolhatok akár 1 teljes hónapra... most pl 53.000ből megvan a teljes havi bázis étrendem... de ma meló után elmotorozok a kedvenc hamburgeresemhez.

Egy jó tanács, ha elméletileg minden klappol az étrenddel, de meg se moccan a súlyod, akkor néhány hétre dugd el a mérleget magad elől de folytasd a diétat... van ilyen néha, hogy háj még van az emberen, tovább már nem akarsz kaját csökkenteni, de hiába minden verejték, a súly meg se moccan... sokszor ez veszi el az emberek kedvét az egésztől...

Az elején az első évben naponta méregettem a súlyomat, az utóbbi 5 evben már csak évente 1* ráállok :D

2022. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
Jó, hogy odafigyelsz a táplálkozásra, de mozogni is kell minél többet.
2022. máj. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!