Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Le szeretnék fogyni de állandó...

Le szeretnék fogyni de állandóan fáj a fejem és baromi éhes vagyok, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
170 cm és 110 kg 23 éves nő vagyok. Szeretnék fogyni kb. 20 kilót de úgy érzem nem megy. Elsősorban az étrendemet szeretném megváltoztatni és később beiktatni a mozgást. Rengeteget ettem eddig. Most egy 2000 kalóriás étrend beállítása sem megy, mert állandóan korog a gyomrom es rosszul vagyok, faj a fejem, nem tudok koncentrálni pedig egészséges ételeket vettem, teljeskiőrlésű dolgok, hal, tojás, húsok, tejtermékek ilyenek es nem azonnal iktattam ki a cukrot sem. Nem leszek fitneszlady, nem is várom, az étrendemre se úgy tekintsetek, de nem bírok változtatni, mert egyszerűen kopog a szemem. Betegségem nincs. Van erre valami étrendkiegészítő? Tudom türelem, de nehéz kitartani, ha 1 hete csak korog a gyomrod és rendkìvül kellemetlen is a munkahelyen csendes irodában.

2022. máj. 28. 22:48
1 2
 1/19 anonim válasza:
94%
Lehet hogy kevés folyadékot iszol,vagy azt hiszed hogy eleget
2022. máj. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

Ha jól értem a szituációd, az első lépés egy olyan stratégia lenne, amit biztosan tudsz tartani. Én valószínűleg azzal kezdeném, hogy a szénhidrátokat (pl. lisztek, cukrok) teljesen kiiktatnám.

Ha 3-4 nap után megszokja a szervezeted, megszűnik vagy jelentősen csökkent a cukor utáni vágyad.

Csak utána jöhetnek a nagyobb erőfeszítést igénylő megoldások, mint pl. az intermittent fasting vagy akár az OMAD.

A testmozgást a kezdetekbennehéz beindítani, de ha eldöntöd, hogy naponta legalább 5 percet szánsz rá, az is fontos lépés. Amikor kezded megszokni és kezdesz eredményeket is látni, akkor könnyebb lesz ezt hosszabbra feltornázni. Ekkora testsúllyal jobb a szobabicikli, a futást nem erőltetném.

Sok sikert és kitartást hozzá!

2022. máj. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Amiket felsoroltál, abban még véletlenül se volt zöldség. A zöldség rostjanak köszönhetően laksz jól. Lehet az hüvelyes is, csak abból nem nagy adag.
2022. máj. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szokj rá a zöldségekre (3-asnak igaza van), és a levesekre. Jellemzően nem kalóriadúsak, de eltelítenek, szóval nem fog úgy korogni a gyomrod.
2022. máj. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Azt, hogy nincs betegséged, azt te gondolod, vagy orvos csinált teljes kivizsgálást, beleértve a hormonális, pajzsmirigy, és vércukor vizsgálatot is? Mert nekem nem úgy tűnik, hogy orvos is látott fogyókúra ügyében.

Amúgy, ha nem iktatod ki a cukrot és a lisztből készült ételeket, akkor soha az életben nem fogsz egyetlen dekát sem leadni és megtartani a súlyodat. Még a teljes kiőrlésű gabonafélék is túl sok neked, ebben a helyzetben.

Szénhidrátokat kizárólag zöldségekből egyél. Zöldborsó, kukorica, lencse és társai. A hüvelyeseknek magas a protein értékük is, szóval nem kellene zsiros disznó és marhahúsokat enni, max csirkemellet, vagy pulykát, és halakat. Tejtermékekből a sajt tömény zsír, a gyümölcsjoghurt tömény cukor.


Alapvetően a fejedben kell eldönteni, hogy mit akarsz.

2022. máj. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A felsoroltakat mind eszem, sok salátát is, csak nem irtam persze mindent. De ezek plyanok mintha nem is ettem volna.
2022. máj. 29. 02:09
 7/19 anonim válasza:
86%

Nekem a gluténmentes, hozzáadott cukor mentes étrend segített lefogyni. Meg krumpli helyett édesburgonyát eszem, és ha rizs, akkor csak basmati rizs, de ezt ritkán. Sok zöldség és piros bogyós gyümölcsök, húsok. Tojás is minimális. 5 hónap alatt 17 kilót fogytam, fél éve stagnálok. De így vagyok pont jó (53kg)


Én sem a sporttal nem tudtam lefogyni... sem egyéb diétákkal. Csak így. Viszont sosem éhezem, teleeeszem magam, sok sütit is eszem... de mind ilyen "egészséges" :) Nem hiányzik semmi. :)

2022. máj. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Duciforradalom, nézz utána. Komplett étrend, kalóriakeret, receptek. Az ingyenes programmal is simán le lehet fogyni.
2022. máj. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Leírod egy napi étkezésed étkezésekre lebontva? Lehet, hogy valójában nem eszel 2000 kalóriát, csak valamit hibásan mérsz le és ezért vagy éhes. Vagy olyan étrendet állítottál össze, amiben sok a magas kalóriás étel és emiatt kisebb mennyiségeket tudsz csak fogyasztani.
2022. máj. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az alvásod? Lelki állapotod? Mindkettő okozhat éhségérzetet.
2022. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!